פוחדים ממתמטיקה? תחשבו חיובי
הגדל

"חושבים חיובי + "

החברות אינטל, מארוול ישראל בפתח תקווה, יבמ ואג'ילנט הכריזו אתמול על הקמת "קואליצית הארגונים העסקיים של פתח תקווה" ששמה לעצמה למטרה לקדם את החינוך המדעי-טכנולוגי סביבתי בעיר פתח תקווה. טקס הקמת הקואליצית ופתיחת תוכנית "חושבים חיובי+" התקיים בנוכחות סגן ראש עיריית פתח תקווה, מר יעקוב בן שמחון ומנכ"לי החברות העסקיות. הקמת השותפות בין החברות תאפשר ריכוז המשאבים בתוכניות נבחרות בעיר ותיצור השפעה רחבה יותר של התוכניות. יעקוב בן שמחון אמר בטקס כי "אני מלווה את התוכנית הזו מיום היווסדה לפני שש שנים, ומלווה את מאות תלמידי העיר שזכו לקחת חלק ולהתקדם בהישגיהם. אין ספק שהקמת הקואליציה בין החברות המובילות האלה, תאפשר להעצים את הפרויקטים המתקיימים בעיר".

הפרויקט הראשון בו בוחרות החברות לשתף כוחות, הוא "חושבים חיובי+", המתקיים בפתח-תקווה, ובו מסייעים מתנדבים לתלמידי תיכון להתכונן לבחינת הבגרות במתמטיקה. בתוכנית המתקיימת  בהצלחה זו השנה השישית, משתתפים בתי ספר תיכונים וחטיבות ביניים נבחרים בעיר. החל מהשנה תהיה זו  תוכנית משותפת גם לחברות מארוול ,יבמ ואג'ילנט. הסיוע ניתן לתלמידים בעלי רצון להצלחה, המגיעים ממשפחות שאינן מסוגלות לממן שיעורי עזר. השנה, כ-70 מתנדבים מחברות אלה יילמדו כ-150 תלמידים מרקע סוציו-אקונומי בינוני נמוך ושעורי הסיוע יתקיימו אחת לשבוע או שבועיים במשרדי חברות ההיי-טק. עיריית פתח-תקווה משתתפת בעלויות הסעת התלמידים מביה"ס לחברה העסקית, למפגש שבועי קבוע בקבוצות קטנות עם המתנדב. במסגרת התוכנית שיפרו במהלך השנים האחרונות מאות תלמידים מהעיר את הישגיהם בבחינות הבגרות במתמטיקה.


בטקס הפתיחה, הוענקו מענקים בסך 75,000 שקל לשבעת בתי הספר ההתיכונים שהשתתפו בתוכנית בשנה שעברה. המענקים, ניתנו על ידי החברות אינטל  ומארוול, במסגרת התוכנית העולמית של אינטל- "תורמים בריבוע". לפי תכנית זו, על כל 20 שעות פעילות של המתנדבים תורמת קרן אינטל העולמית 200 דולר לבתי הספר בהם מתקיימת הפעילות, כך שהתרומה לבית-הספר כפולה. בשנה האחרונה לימדו בפרויקט עשרות מהנדסים ומהנדסות מאינטל, ובזכותם תרמה קרן אינטל  420,000 ₪ ל-53 בתי הספר ומוסדות חינוכיים ברחבי הארץ.
מענקים כספיים אלה הינם כוח-מניע מרכזי בפרויקט ומאפשרים למנהלי בתי הספר לרכוש תכניות חינוך נוספות עבור כלל תלמידי ביה"ס.

טקס הפתיחה של "חושבים חיובי+" התקיים ביום ראשון, ה-18 בנובמבר, בשעה 17:00, במשרדי חברת מארוול בפארק אזורים.

 

עבור לתוכן העמוד