פרופ' משה קרפ קיבל את אות ראש עיריית ת"א למתנדבים מצטיינים
הגדל

פרופ' משה קרפ קיבל את אות ראש העירייה למתנדבים מצטיינים לשנת 2007, מטעם עיריית ת"א. האות ניתן לפרופ' קרפ על פועלו ההתנדבותי במסגרת האגודה לסוכרת נעורים, בה הוא משמש כיועץ הרפואי והמדעי, מאז הקמתה ב- 1981.

טקס הענקת האותות למתנדבים מצטיינים לשנת 2007 של עיריית ת"א נערך ביום רביעי, 25 בנובמבר 2007, במרכז המוסיקה תל אביב- יפו ע"ש ג'ניס ופיליפ ג' לוין. לוועדת האותות הוגשו 58 מועמדויות, מתוכן נבחרו 23 אנשים יחידים וכן קבוצות, אשר קיבלו את אות ראש העירייה למתנדבים מצטיינים.

פרופ' קרפ הוא בהכשרתו רופא ילדים, בוגר בי"ס לרפואה "הדסה" באוניברסיטה העברית. בטיפולו בילדים ראה את ייעודו וכך גם נחשף למחלת סוכרת נעורים.

פרופ' קרפ היה בין הראשונים ברפואה הישראלית שהתמחה במחלה הכרונית. ניתן לומר כי רוב ילדי הסוכרת של שנות ה- 60  וה- 70 זכו לטיפולו המסור.

                                   ______________________________

האגודה לסוכרת נעורים בישראל הוקמה בשנת 1981 על ידי קבוצת הורים לילדים החולים בסוכרת נעורים, במטרה לפעול לשיפור איכות חייהם של הילדים ולקדם את המחקר הרפואי למען מציאת מרפא למחלה ולסיבוכיה. סוכרת יכולה להופיע אצל כל אחד בכל זמן, זוהי מחלה חשוכת מרפא, בעלת סיכונים ממשיים, אשר מצריכה טיפול בזריקות אינסולין, לכל החיים.  בישראל חיים היום 30- 40 אלף חולים בסוכרת נעורים. מדי שנה מאובחנים 150 חולים נוספים בגילאים 3- 10 ו- 14- 20. המחלה נחשבת לקשה ובמרבית המקרים אף לא ניתנת לאיזון.
נכון להיום טרם נמצא  מרפא לסוכרת הנעורים. 


לחצו כאן לכניסה לאתר האגודה לסוכרת נעורים בישראל

 

עבור לתוכן העמוד