התנדבות מגשימה חלומות

לפני שנתיים וחצי קם בזה נבבה בוקר אחד והחליט שהוא רוצה להיות ספורטאי, אצן שרץ למרחקים. בלי שום רקע בספורט, מעשן סיגריות ולא רואה - הוא החליט להגשים חלום. הוא פרסם מודעה באינטרנט בנוסח הבא: "דרוש רץ עם נשמה".

בזה נבבה, תושב רחובות כיום בן 24 הינו  בחור עיוור מלידה, יליד אתיופיה שעלה לארץ עם אימו ואחיו בגיל 7 והחליט שלמרות מגבלות העיוורון  שלו יהפוך  את הבלתי אפשרי לאפשרי.
בעקבות מודעתו באינטרנט פנה אליו עופר בן דור. עופר הינו תושב רעננה בן 49, איש עסקים ואתלט בנשמה שכל חייו רץ למרחקים קצרים וארוכים הן בתחום המקצועי שלו (שאגב, מגוון מאד- החל ממנכ"ל לשעבר של חברת ניצבה, מאמן אישי, עסק בנדלן, השקעות ועוד..) והן בתחום הספורט שבו הוא נחשב לאחד הספורטאים המצטיינים בגילו בארץ. עופר רץ מרתונים בארץ ובחו"ל למרחקים קצרים וארוכים ואף פעיל בעמותת אתגרים, עמותה העוסקת בפעילות ספורט אתגרי, ספורט הישגי, נופש פעיל ותוכניות שיקומיות וחינוכיות בטבע לאוכלוסיית הנכים.

החלום של בזה היה נראה לעופר בזמנו כמו לצאת מחללית לירח, אבל למרות הכל הוא החליט להיפגש עם  בזה בתל אביב ולבדוק האם יש מקום לשיתוף פעולה ביניהם. אחרי הכל, מדובר בבחור שאינו בכושר, עם מגבלות עיוורון ונדרשת פעילות והשקעה משותפת מרובה מאד לשניהם.
בזה ועופר יצאו לריצת ניסיון ומאז לא נפרדו.

עופר החל לאמן את בזה בהתנדבות. הם היו קובעים אימונים בתל אביב, בזה היה מגיע מרחובות לתל אביב ברכבת ומביא עימו פירות; עופר היה מביא עימו כריכים. הם היו מתאמנים יחד ורצים כשגומייה דקה מחברת ביניהם בידיים. את האימון היו מקנחים בכריכים ובפירות שהביאו.
האימונים החלו מריצות למרחקים קצרים של 10 ק"מ. אט, אט השניים הגדילו מרחקים ואיתם גדל גם החלום של בזה. בזה החליט שהוא רוצה להשתתף במרתונים.

בינואר 2006 יצא בזה לריצת המרתון הראשונה שלו בטבריה. בזה סיים אותה בהצלחה מרובה שהובילה אותו לרצות להתקדם הלאה. עכשיו החלום כבר גדל - בזה שאף לייצג את ישראל באולימפיאדה בביג'ין.  מאז החל להשתתף בתחרויות בינלאומיות כגון ספטמבר 2006 בברלין, אפריל 2007 מרתון רוטרדם בהולנד ואוקטובר 2007 מרתון אמסטרדם בהולנד.
לקראת מרתון ברלין בספטמבר 2006 נכנס לתמונה גיא בן דור בנו של עופר -בן גילו של בזה וגם ספורטאי מצטיין בעצמו שהחל לחלוק את האימונים והריצות במרתונים עם בזה יחד עם אביו, חצי מרתון רץ עופר עם בזה ובחצי השני רץ עימו גיא.

מאז הפך בזה כבן בית בביתו של עופר, והריצה והאימונים כבר קיבלו אופי חם יותר ומשפחתי. בעקבות שיתוף הפעולה המדהים בין השלושה, דורג בזה במקום ה- 10 בעולם בקטגורית הספורטאים העיוורים  ויזכה להגשים חלום ולרוץ באולימפיאדה בביג'ין ולייצג את ישראל!
בזה הצליח בנחישות ובעמל רב להוכיח לעולם שאין דבר העומד בפני הרצון למרות המכשולים והמגבלות. הוא הוכיח שחלומות אפשר להגשים.

לפני תחרויות בזה ועופר מתאמנים כל יום ובמשך השנה הם עוסקים בפעילות התנדבותית משותפת להעצמת האוכלוסייה החלשה בארץ וצמצום הפערים החברתיים. הם יוצאים להרצאות ופרויקטים משותפים לאוכלוסיה הנרחבת ובפעילותם המשותפת- הם מצליחים להביא את הקשר המשותף שלהם מהספורט ולהוכיח לחברה שלמרות מגבלות, עולמות שונים, פערים כלכליים ותרבותיים ניתן לגשר על הכל.  כי אם הם הצליחו בכך- אז כל אחד יכול.

בזה מייצג היום בגאווה רבה את עמותת אתגרים ומשתתף מטעמה בכנסים ואירועים. הוא מהווה דוגמה לנכים ומוכיח כי ניתן להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי.
עופר בן דור  מביא עימו למסע עם בזה נבבה שותפות גדולה והמון נתינה. הנתינה של עופר החלה אצלו עוד בהיותו מנכ"ל של חברות גדולות במשק. למרות היותו איש עסקים- תמיד הקפיד על רגישות לסובבים אותו ועל שיח בגובה העיניים. תמיד התהלך באמונה שאפשר לגרום לכל איש באשר הוא להאמין בעצמו, להאיר לו את הדרך ולהקנות לו כלים למימוש הפוטנציאל האישי שלו.
עופר מתפקד בחייו כמעין שליח שתפקידו לשמש השראה לאחרים ולעודד אותם להגשים ולממש את עצמם.

עופר מזמין אתכם להשתתף ולהיות חלק בפרויקטים התנדבותיים שמטרתם לגשר על הפערים החברתיים והעצמת האוכלוסייה החלשה. כולל פרויקטים לאנשים עם מוגבלויות שונות.
כל הצעה ורעיון לשיתוף פעולה הנכם מוזמנים לפנות לעופר בן דור
במייל: offerbendor@gmail.com


 

עבור לתוכן העמוד