מתנדבים - אפילו לנקות !
הגדל

למעלה ממאה ועשרים סטודנטים הנמצאים בארץ במסגרת פרויקט "תגלית", חיילים מחיל המודיעין, מתנדבים מטעם "משמר הבירה" ותושבי שכונת בקעה השתתפו ביום ראשון שעבר במבצע ניקיון התנדבותי שהתקיים במגרש בין הרחובות ציפורה ורבקה בבקעה. המתנדבים ניקו וצבעו את המגרש וסביבתו, ניכשו את הצמחים ופינו את האשפה שנצטברה בו במשך שנים.


ביום ראשון (23.12) הגיעה לשכונת בקעה קבוצה של למעלה ממאה ועשרים מתנדבים צעירים וביצעו במקום מבצע ניקיון מטעם "משמר הבירה". הקבוצה כללה סטודנטים מארה"ב המבקרים בארץ במסגרת פרויקט "תגלית", חיילים מחיל המודיעין, מתנדבים מטעם "משמר הבירה" ותושבי השכונה.

המבצע התקיים במגרש המחבר בין הרחובות רבקה וציפורה אשר סביבו מתגוררים מאות דיירים. הקירות המקיפים את המגרש היו מוזנחים ומקולפים, הרצפה הייתה מלאה בעשבים ולכלוך והצמחייה במקום גדלה פרא. לפני כמה שבועות פנו כמה מדיירי המקום ל"משמר הבירה" וביקשו מהם להגיע ולטפח את המקום. משמר הבירה נעתר לבקשה וגייס לשם כך את פרויקט "תגלית".

קבוצת המתנדבים הגיעה למקום בשעות אחר הצהריים, לאחר כמה דברי הסבר על מהות הארגון ומבצע ההתנדבות חולקו להם חולצות וכפפות עבודה והם החלו במלאכה. המתנדבים צבעו את הקירות, ניכשו את העשבים, גזמו את העצים ופינו את כמויות האשפה הגדולות מהמקום.

בתום שעתיים מאומצות של עבודה התנדבותית משותפת, פנה מייסד משמר הבירה, ניר ברקת, לצעירים מ"תגלית" והודה להם על התנדבותם. "הפעילות ההתנדבותית שלכם יחד עם תושבי השכונה היא חלק חשוב מהביקור בארץ" אמר ברקת, "כך אתם זוכים לתרום לתושבי העיר ולהשפיע לחיוב על הנעשה".

זהו המבצע השלושים של משמר הבירה.

לחצו כאן למעבר לכתבה באתר ניר ברקת

עבור לתוכן העמוד