יום המעשים הטובים
הגדל

בחודש מאי 2007 קיימה עמותת רוח טובה, ביוזמת שרי אריסון ובתרומת הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון וארגון מהות החיים, את יום מעשים טובים הראשון, יום שכולו עשייה חיובית בחברה הישראלית.
כ- 7,000 מתנדבים לקחו חלק בפעילויות התנדבות בכ- 500 מוקדים שונים ברחבי הארץ, זאת בנוסף לפעילויות התנדבות שיזמו אנשים עצמאיים לאחר שראו את הפרסום ל"יום מעשים טובים" והחליטו לקחת יוזמה.

בין הפרויקטים המיוחדים והראויים לציון-

  • התנדבות של דיירי הוסטל למכורים לשעבר, אשר החליטו להעניק מזמנם לחברה, והתנדבו במרכז יום לקשיש- שם עבדו בגינת הנוי וכמו כן ערכו פעילויות שונות להנעמת זמנם של הקשישים המבקרים במקום,
  • קבוצת עובדי חברה אשר התנדבו להעביר יום ספורט מיוחד והיתולי לאוכלוסיית עובדי מפעל שיקומי בעלי פיגור שכלי,
  • חיילי צה"ל אשר התנדבו בגן ילדים בשכונת מצוקה,
  • מתנדבים רבים אשר הגיעו על מנת לסייע בשיפוצים קלים וצביעת מעונות ומוסדות שונים,
  • מתנדבים אשר חילקו מזון למשפחות נזקקות ועוד..

9 טון פסולת אלקטרונית נאספו ונשלחו למחזור ובכך נחסכה פליטה של 25 טון גזי חממה.

מאות מנות דם נתרמו במוקדי תרומות דם רבים ברחבי הארץ.
 
הייתה זו תחילתה של מסורת חדשה שתימשך גם השנה. ב-17 ביוני 2008 יתקיים יום מעשים טובים השני.

אלפי בני אדם מכל רחבי הארץ, ביניהם אזרחים וחיילים, בודדים וקבוצות ממקומות עבודה, תנועות נוער ומארגונים, יקדישו יום בשנה לפתוח את לבם, לעשות מעשה טוב, לתת למען החברה. להתנדב, להפגין את תעצומות הנפש הגלומות בהם, ולחלוק את הטוב שבהם ולהעניקו. כל זאת מתוך ההבנה שבאחריות כל אחד מאיתנו לחלוק את הטוב שבנו, איש איש על פי יכולותיו - קטנה כגדולה. גיוס האנשים יעשה על ידי פרסום ויחסי ציבור של היום באמצעי התקשורת השונים וכן על ידי פנייה ישירה לגופים שונים, חלקם גופים שלקחו חלק ביום מעשים טובים הראשון ואחרים שטרם לקחו בו חלק.

בימים אלו אנו בונה עמותת "רוח טובה" את מאגר הפרויקטים והפעילויות שבהן ניתן יהיה להשתלב במסגרת יום מעשים טובים, והיא פונה אליכם על מנת לאתר אפשרויות להתנדבות במסגרת פעילותו הברוכה של ארגונכם. עמותת רוח טובה תדאג מחד לגיוס האנשים, שיפעלו באותו יום בפעילות התנדבות בארגונכם, ומאידך יום זה יכול להוות גם עבורכם מסד לקשר עתידי עם מי שיגיעו, להמשך התנדבותם במסגרת שלכם.

על מנת להבטיח את הצלחת יום מעשים טובים אנו מבקשים ונודה מאד אם תוכלו לפנות אלינו להציע מגוון אפשרויות התנדבות אצלכם, אם של קבוצות ממקומות עבודה מרוכזים (כמו שיפוץ מתקנים; סיוד; חידוש, הפעלה וכדומה) ואם בהתנדבות של מתנדבים פרטיים. מצורף טופס אותו אתם מתבקשים למלא ולשלוח בחזרה אלינו.

בשל העובדה כי אין 'רוח טובה' יכולה לצפות מראש כמה מתנדבים ירשמו, אין היא יכולה להבטיח שתמלא את צורכיכם במתנדבים, אך תעשה כמיטב יכולתה למלא את בקשתכם.

ביום זה נבקש רק את פתיחת הלב והזמן של כל אדם ואזרח במדינה למען זולתו. אנו מקווים שפעילות זו תהפוך ללחם חוקה של החברה הישראלית.

נודה לכם על ריכוז מידע זה בטופס המצורף והעברתו ל'רוח טובה', עד ליום העשרים במרץ 2008.
בדואר: עמותת רוח טובה שד' שאול המלך 21 תל אביב 64367 או  במייל: info@ruachtova.org.il. פרטים נוספים ניתן לקבל בטלפון: 1-700-505-202.

לחצו כאן לפרסום "יום המעשים הטובים" 2007 באתר Ynet

עבור לתוכן העמוד