יום התנדבות בינלאומי לילדים ולנוער 2008
הגדל

הדרך לשינוי חברתי מתחילה כאן ועכשיו! בחרו רעיון ואנו נעזור לכם לממש אותו / ו-או לקחת חלק בחגיגה בינלאומית השנתית של הנוער המתנדב! הציגו מעומדות והירשמו כדי להשתתף.

יום התנדבות בינלאומי לילדים ולנוער (GYSD): יום ההתנדבות הבינלאומי לילדים ונוער מתרחש פעם בשנה בחודש אפריל בכל  רחבי העולם.  יום זה הינו חגיגת התנדבות בפני עצמה, שמטרתה לזהות קבוצות או יחידים בעיקר מתוך שכבת הנוער, שתרמו לקהילה או לחברה בכול תחומי ההתנדבות. בנוסף האירוע שואף להמשיך ולעודד צעירים שפועלים בחברה ולעניק השראה לאלו שעדיין פחות פעילים בנושא מעורבת חברתית. במהלך סוף שבוע זה, אנו נתמקד בחשיבותם של רעיונות  ומיומנויות של הנוער, וכוחו בעיצוב ופיתוח החברה והקהילה שמסביבנו.   

מטרות יום ההתנדבות

  • לבנות רשת בינלאומית של ארגונים שמקדמים שירות ולמידה בקרב הנוער.
  • להעלות את מודעת בחברה, בתקשורת ובקרב אנשי ציבור על תרומתם של צעירים שלוקחים את המנהיגות בתחום המוערבות החברתית בארצם.
  • לגייס ולעודד נוער לספק את צרכי קיהילותיהם והחברה סביבם באמצאות שירות והתנדבות.
  • ללמד שיטות וכללים לבניית ארגון התנדבות יעיל, הכולל תשתית פירסומית, הפצה וכוח אדם.

מה מתרחש ביום ההתנדבות ברמה הבינלאומית? ברחבי העולם הארגון תומך הקבוצות נוער שונות, שנלחמות להביא את קיהילותיהם לרוויה חברתית, כדי לאפשר את התפתחותם התקינה. יש מרחב גדול של פרויקטים שמתקימים ביום זה כאשר רבים מן פעילויות אלה קשורות לאתגרים שנצבים בפנינו, בשל התמורות המהירות של העולם המודרני. בין הפרויקטים המרכזים אנו פועלים כנגד בעיות כמו רעב, אידס, מלריה, שימור הסביבה, חינוך מיני ועוני. 

היכן ומתי? הפעילות של הGYSD מתרחש במקביל ב-120 מדינות ברחבי העולם כולל גם את ישראל. הפעילות מתרחשת במשך סוף שבוע אחד במהלך חודש אפריל כל שנה. השנה (2008) האירוע מתרחש בין 25-27 לאפריל ברמה הבינלאומית, אך בישראל ה GYSD מתרחש שבוע אחד לפני בשל חג הפסח.

מי מארגן את יום התנדבות הצעירים בעולם ? היוזמה החלה על ידי תנועות הנוער ו Youth Service America - בשנת 2000 בכך שגיבו מודל מוצלח שהחל, ועם צירוף גורמים בינלאומי רבים, היוזמה תפסה תאוצה אדירה הכוללת שותפים רבים וועדות תאום ארציות.

כיצד מאורגן הGYSD? בכל מדינה אשר מעוניינת לקחת חלק ב GYSD ארגון כלל ארצי מסוים מארגן ועדה של מספר ארגונים שמועניינים להשתתף בפעילות שהוא מציע. Service For Peace הינו הנציג הכלל ארצי של ישראל, על כן הוא ינחה את פעילות הGYSD בישראל השנה.

מדוע דווקא נוער? הGYSD מאמין בכוחו של נוער שלוקח חלק בפעילות שלו להעניק פתרונות יצירתיים לבעיות החברתיות שמקיפות אותנו כיום. ורואה לנכון לציין לטובה את תרומתם כדי להמשיך לעודד פעילות של תנועות נוער לשיפור החברה.

GYSD 2008 בישראל:  לאן לפנות באשר שאלות על ה GYSD ישראל? ה GYSD בישראל מאורגן בחסות Service For Peace (SFP). Service For Peace הינו הנציג הכלל ארצי של ה GYSD בישראל, וצוות רכזים מתנדבים של הארגון עומדים לרשותכם כדי שתפתחו יוזמות למען קהילתכם, כראות עינכם.

כתובת: רחוב שבטי ישראל 22, שכונת מוסררה, ירושלים.
אי מייל: SFPinfo@netvision.net.il
טלפונים:  052 4045254, 052 3802227
אתר אינטרנט: www.serviceforpeace.org

SFP בישראל - Service For Peace בישראל פעילה בדומה למטרותיו של הארגון הבינלאומי SFP ובהתאם לצרכים הייחודיים בארץ.מעודד שירות, התנדבות ויצירת מנהיגות. עד כה פעלנו במספר פרויקטים של התנדבות, כולל שיקום מרכז ילדים ונוער שנהרס בסופת הקתרינה במיסיסיפי. קיום סדנאות מנהיגות, וארגון ימי התנדבות.
ציון יום השלום הבינלאומי החל בספטמבר, ויום המתנדב הבינלאומי. נבחרנו כארגון להיות הארגון הארצי המוביל ביום ההתנדבות הבינלאומי לילדים ולנוער בארץ,שיתרחש באפריל. ההצלחה של פעילות זו, עשויה לתרום להגברת מודעות משמעותית להגברת ההתנדבות בארץ וליתר מעורבות של כולם. הארגון בתחילת דרכו, ומתנדבי ובוגרי הסדנאות של הארגון מאמינים ביכולתם להביא לשינויים משמעותיים בחברה, ולהביא לתקווה,הגברת אכפתיות ההתנדבות והלימוד העצמי מכך. שיפור ההון החברתי,תחושת הקהילה והכבוד לכל המגזרים והתרבויות. שלום פנימי שיביא לאיחוי החברה והנו תנאי לשלום מרחבי. 

מה הם האפשרויות של ה GYSD 2008? ב GSYD השנה Service For Peace מעונין לחזק את הבסיס ההתנדבותי של הנוער על ידי תמיכה ברעיונות ופרויקטים ביוזמתם. השנה אנו מעוניינים יותר בהתנדבות פעילה של יוזמה ובניה עצמית, מאשר השתתפות סבילה בפרויקטים קיימים. Service For Peace מעודד רעיונות ויוזמות חדשות בקרב צעירים שזקוקים לתמיכה ראשונית להמשיך בפרויקטים שיצרו. כמובן גם פעילויות חד פעמיות יתקבלו בברכה. מבחינת ה GSYD אין הגבלה לסוג הפרויקטים שניתן לבצע, אנו מעודדים בעיקר יוזמות שיכלו לתרום לסביבה אפילו ברמת השכונה או הרחוב. אם יש בידכם רעיון או תוכנית לפרוייקט ניתן לשלוח אותו עלינו ואנו נדאג לעזור בהוצע לפועל על ידי מענק קטן ודרכה צמודה לאורך כל הדרך.

כיצד לפעול? אם ברצוכם ליצור פרויקט התנדבות משלכם, שילחו את רעיונכם יחד עם שם ופרטים. חשוב להסביר מה אתם מנסים להשיג בפרויקט ומה היא תוכנית הפעולה שלכם. Service For Peace יעניק מענק כספי של עד 100 דולר לפרויקט לפי הצורך. אנו שואפים להעניק תמיכה ועזרה לכל רעיון לפרוייקט מוצלח שיוצג לפנינו. כדי לבצע את הפרוייקט באופן יעיל את בעלי הפרוקיטים, שיהיה באפשרותינו לתמוך בהם, נזמין לקורס הכנה, שיתקיים בירושלים, שמטרתו ללמד כיצד לארגן פרויקט מוצלח באופן אישי. כמובן שתיהיה זאת הזדמנות טובה להכיר יוזמי פרויקטים אחרים שיכלו לעזור בבנית פרויקטים נוספים בעתיד. 

מתי מתרחש ה GYSD בישראל? ה GYSD 2008 של ישראל יתקיים בשבועים הראשום של חודש אפריל. ניתן למקם את הפרויקטים האישים ךאורך כל פרק זמן זה. בשאר העולם ה GYSD מתרחש בין 25 ל 27 באותו חודש הסיבה להבדל זה נובעת מהתנגשות בתאריכים אלה עם חג הפסח.

הועדה המיעצת הכלל ארצית של ה GYSD  בימים אלה מוקמת הועדה המיעצת הכלל ארצית של ה GYSD. מנהיגים מכל התחומים בעיקר אנשים שמתעניינים בתחום החברה והקהילה, חינוך והוראה מוזמנים להצטרף לצוות הועדה, ולתרום בתחום ממחיותם.

חשוב לדעת! ניתן למצוא קישור לטופס הרשמה שבו ניתן לפרט על הפרוייקט שאתם מעוניינים לבצע. כל זה באתר שלנו:  http://www.serviceforpeace.org/chapters.php?id=26
יש לשלוח את ההצעות לא יאוחר מ 29 לפברואר 2008 אל SFPinfo@netvision.net.il      
אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר למידע נוסף.

ברכות לבביות,
צוות רכזי פרויקט GYSD 2008 בישראל

עבור לתוכן העמוד