רוח (התנדבות) קייצית
הגדל

מועדון אינטראקט גן יבנה בשיתוף מועדון רוטרי והמחלקה לשירותים חברתיים במועצה המקומית, מקיימים קייטנת קיץ לילדים בהתנדבות, שנה שלישית ברציפות ונוחלים הצלחה רבה: 45 ילדים נהנו משלל פעילויות קייטניות, שהתאפשרו בזכות רוח ההתנדבות המיוחדת של 15 נערות ונערים החברים בתנועת "אינטראקט" גן-יבנה וגורמים שונים שנרתמו בשמחה לשתף פעולה ולשמח ילדים בחופשת הקיץ.

בקייטנה מיוחדת המופעלת בגן-יבנה זו השנה השלישית ברציפות, השתתפו 45 ילדים, כאשר צוות הקייטנה מונה כ-15 בני נוער החברים בתנועת ה"אינטראקט" ומדריכים בהתנדבות את החניכים בסיוע חברי מועדון רוטרי גן יבנה.

בשנים קודמות זכתה הקייטנה אף להערכת ארגון רוטרי הבינלאומי וצויין כיוזמה חברתית בולטת ומיוחדת. מועדון רוטרי ואינטראקט עושים מאמץ לאפשר לילדים תכנית של פעילויות ובילויי קיץ, בהן לא היו יכולים לזכות בכל דרך אחרת, כגון ביקור באונייה "מג'יק 1" העוגנת בנמל אשדוד, יום כיף בבריכת גן יבנה, אתגרון, מעגל תופים, יום שדאות, יצירה, אילוף כלבים, הפעלות ועוד. השנה, התגברו גם על קושי מנהלתי שהתעורר כתוצאה מהעתקת מקום הקייטנה לבית ספר "מכבים", והצורך להתארגן בהסעות.

אחד השיאים בקייטנה היה הביקור בספינה מג'יק 1, שם התארחו חברי הקייטנה אצל המנכ"ל שחר גולדשטיין, סיירו בגשר הפיקוד ונהנו מצוות הבידור של האונייה.

מתאם הפעילות, גבי אורן מציין: "וזה המקום להודות לתורמים הרבים שסייעו להצלחת הקייטנה. כל מי שפנינו אליו, נענה ברצון - ועל כך כל הכבוד. הקייטנה אפשרה גם להורי הילדים חופשה, ולו קצרה יחסית, כאשר הילדים בחופשת הקיץ הארוכה". "מספר הילדים המשתתפים בקייטנה, העולה מידי שנה, והעובדה שיש ילדים שחוזרים ולא מוותרים על הקייטנה – מעידה על הצלחתה, ומבחינת המדריכים הצעירים, שמתנדבים ללא שכר לתת שבוע אינטנסיבי משעות הבוקר המוקדמות עד לצהריים למרות שחלקם עובדים ולומדים בקיץ, הרי שהם מוכיחים כי האינטראקט מספק לאנשים צעירים הזדמנות להשתתף במיזמי שירות, כיפים ובעלי משמעות. הצעירים מפתחים את כישורי המנהיגות שלהם, נוקטים יוזמות, מכירים חברים חדשים, ומממשים את סיסמת הרוטרי השנה : "יחד נממש חלומות".

גם אתם מפעילים קייטנות בהתנדבות? או תורמים לקהילה בכל דרך אחרת? אתם מוזמנים לכתוב אלינו לכתובת: info@ivolunteer.org.il ואנחנו נפרסם גם אתכם!

עבור לתוכן העמוד