נגד חשוד שאנס מתנדבת הלוקה בשכלה
הנגד נעצר לאחר שנחשד כי אנס לפני כחודשיים את המתנדבת תוך שימוש בכוח וחרף התנגדותה; גורמים בצה"ל: הוא נעצר רק אתמול כיוון שהחקירה נגדו התנהלה באופן סמוי

פורסם לראשונה באתר "הארץ". לחץ כאן למעבר לכתבה באתר.

נגד בקבע המשרת בפיקוד הדרום נעצר בחשד שאנס מתנדבת הלוקה בשכלה לפני כחודשיים, כך התיר היום (שני) לפרסום בית הדין הצבאי של פיקוד הדרום. על פי הפרסום בערוץ 10, הנגד, בדרגת רב סמל מתקדם, משרת בצה"ל יותר מ-15 שנה.

מחקירת המשטרה הצבאית עולה, כי לפני כחודשיים אנס הנגד את המתנדבת, תוך הפעלת כוח, ולמרות התנגדותה העזה. האשה, בשנות ה-30 המאוחרות לחייה וסובלת מפיגור שכלי, שירתה בארבע השנים האחרונות בצה"ל, ובמשך ארבע שעות מדי יום סייעה לחיילים בכל הקשור למשימות אפסנאות.

גורמים בצה"ל הסבירו בשיחה ל"הארץ", כי הואיל והחקירה התנהלה בשלב הראשון באופן סמוי, נעצר הנגד רק אתמול. היום, האריכה שופטת בית הדין הצבאי של פיקוד הדרום, סגן-אלוף אורלי מרקמן, את מעצרו של הנגד עד יום חמישי.

בדיון פירט סניגורו של הנגד, עו"ד דן גלעד, את גרסת מרשו, לפיה לא בוצע כל מגע מיני בין הנגד למתלוננת. לטענתו, גם בדיקות רפואיות שעברה המתלוננת, כמו גם בדיקות מעבדה אחרות, לא איששו את תלונתה. מנגד, בתביעה הצבאית הגישו דו"ח סודי לשופטת וטענו, כי יש ראיות בתיק הקושרות את הנגד לביצוע המעשה.

דובר צה"ל מסר בתגובה, כי "ביום ראשון נעצר בדרגת רב סמל מתקדם המשרת בפיקוד דרום בחשד כי אנס בתוך הבסיס אזרחית מוגבלת בשכלה ששימשה כמתנדבת תחת אחריותו בבסיס. עם קבלת תלונתה של האזרחית נערכה חקירה סמויה של מצ"ח, לאחריה נעצר החשוד. היום הוארך מעצרו בבית הדין הצבאי של פיקוד הדרום פעם נוספת עד ליום חמישי הקרוב".

 

עבור לתוכן העמוד