התנדבות מגשרת על פערים מכל הסוגים


בשבוע שעבר הפכה כפר-סבא לכפר גלובאלי, כאשר אירחה צעירים מ-25 מדינות אירופיות, ירדן וישראל, בסמינר שלווה על ידי האיחוד האירופי. הסמינר דן ביצירת קשרים ושיתוף פעולה בין המדינה בנושא התנדבות נוער ורב תרבותיות.
עיריית כפר סבא והמרכז הישראלי להתנדבות נוער בשיתוף ובמימון האיחוד האירופי, קיימו את הסמינר להתנדבות נוער וצעירים, במטרה להגיע לקירוב רב תרבותי. הסמינר עסק במגוון תכנים מקצועיים בתחום ההתנדבות. בסיומו, הוחלט על הקמת מספר פרויקטים משותפים בין מדינות האיחוד האירופי ואגן הים התיכון. במהלך הסמינר נחשפו המשתתפים לייחודיותם ואפשרויות ההתנדבות במדינות האחרות, שבמקרים רבים מייצגות גם תרבויות שונות. בלטו בהתעניינות ובמעורבות צעירי המשלחת הירדנית לכנס, שלמדו רבות במהלכו גם על העיר כפר-סבא ועמיתיהם הצעירים בעיר. הירדנים הצעירים אף הביעו רצון לקיים מפגש דומה עם כפר-סבאים בעקבה, מעברו השני של ים סוף.
תוצאה נוספת לכנס הייתה צעירה יהודיה מהונגריה, שהתאהבה בכפר-סבא והתושבים שפגשה בהם במהלך שהותה, והחליטה לשוב לעיר בקרוב ולעסוק בהתנדבות. יוזם הסמינר בכפר-סבא היה המרכז הישראלי להתנדבות שני נוער, וריכז מטעמו את הפעילויות אהרון שוורץ מעמ"ן (עיר מתנדבת נוער).
ראש העיר, יהודה בן חמו, שנשאל על תרומת הסמינר לקהילה, אמר: "שוב ושוב אנו רואים כיצד התנדבות מגשרת על פערים מכל הסוגים, כולל פערים פוליטיים, לאומיים ותרבותיים. מסתבר שמה שפוליטיקאים מתקשים בו או לא מצליחים כלל ליישום, הנוער המתנדב כן מצליח ועוד עם הרבה נתינה, שמחה והתלהבות. אני רואה בכך אופק אופטימי וראיה לכך שיש עתיד לחברות מכל תרבות שהיא". רמי סטויצקי- מנכ"ל המרכז הישראלי להתנדבות נוער: "מניסיוננו כשותפים של האיחוד האירופי וקידום התנדבות נוער בארץ ובחו"ל, אני משוכנע שפתחנו פתם גם לעיר כפר סבא ולארגונים הפועלים בה, להרחיב את הפעילות ההתנדבותית של בני נוער וצעירים ביישוב, בארץ ובמדינות האיחוד האירופי ואגן הים התיכון". אהרון שוורץ – מנהל תוכנית עיר מתנדבת נוער (ע"מן) העיר כפר סבא העלתה את נושא התנדבות הנוער לסדר היום הציבורי, מה שהוביל בסופו של יום לשיתוף פעולה רב תרבותי בינלאומי.

 

עבור לתוכן העמוד