שנה שמתחילה באהבה ונתינה ענקית

לא סתם חז"ל המציאו את המשפט "שתתחדש עלינו השנה לטובה ולברכה" ואין ספק שאצלנו השנה התחילה בסימן ברכה. המועצה הלאומית להתנדבות בישראל פתחה את השנה החדש בסימן התנדבות ויזמה פרויקט " ראש השנה למען הקהילה".

במסגרת הפרויקט הפנתה המועצה מתנדבים לארגוני הסיוע השונים ברחבי הארץ לסייע להם באיסוף, אריזה וחלוקת מזון למשפחות נזקקות.

אל פרויקט ראש השנה הגיעו משפחות במצוקה שביקשו סייע במזון ע"מ  לחגוג את החג כראוי ונענו בסיוע מצד אנשים פרטיים וארגוני סיוע ששמחו להושיט להם יד. עובדי חברה מובילה בתחומה במשק התגייסו ואספו כסף ורכשו מארזי מזון למשפחות נזקקות והגיעו עד בית המשפחה והעניקו להם סל מזון מכובד לראש השנה. יחידות שונות בצה"ל התנדבו לסייע לארגוני ההתנדבות השונים ברחבי הארץ באריזה וחלוקת מזון למשפחות נזקקות.

שלושה ימים לפני ערב חג פנו אל הפרויקט  "האגודה" שמסייעים למען נוער הומו לסבי שנזרק מהבית, וביקשו סיוע בתרומות למען קיום  ארוחת חג מכובדת  ל- 60 בני נוער, מייד התגייסנו להושיט את היד וגייסנו תורמים ואף את השף אריאל רוזנבלום שעמל ובישל להם המון דגים ובשרים חמים לחג. אנשים פרטיים התנדבו לתרום לשנה החדשה ריהוט, ביגוד, ספרים ועוד דברים יד שנייה שלא בשימושם והציוד הועבר  לטובת נזקקים הן בבתיהם והן במוסדות השונים ברחבי הארץ. אנשי מקצוע מתחומים שונים התנדבו לסייע בפעילויות לחג למען אוכלוסיה נזקקית והתנדבו להעניק להם רגעים שמחים לחג כגון: קיום ערב שירה בציבור, סדנאות יוגה, עיסוי הוליסטי ועוד.

עוד בפרויקט היה להושיט את היד למען נשים ונערות בסיכון השוהות במוסדות השונים ברחבי הארץ ולגייס למענם מוצרי הגיינה, טיפוח וטאלטיקה לכבוד החג ובעקבות הפרויקט עשרות נשים פנו אלינו לתרום למענן והעבירו למוסדות ברחבי הארץ מוצרים שונים.

הדגל של הפרויקט שהיה עיקרו וסימן לנו התחלה של שנה עם הרבה ברכה היה "פרויקט אירוחים". במסגרת פרויקט אירוחים ביקשנו ממשפחות בכל רחבי הארץ שיפתחו את ביתם ויארחו לראש השנה חיילים בודדים, עולים, סטודנטים, חד הוריים וכל מי שנזקק וגם לא, ואין לו עם מי לחגוג את החג. אל הפרויקט פנו המוני משפחות נפלאות מכל רחבי הארץ שפתחו את ליבם הרחב והושיטו את היד מעומקי הלב למען אלו שאין להם היכן לחגוג כגון: מתנדבים יהודים מחו"ל שהגיעו למשלחת לארץ דרך פרויקט נוער יהודה של נשות הדסה שמתנדבים 9 חודשים בארץ ובאו לחוות את ישראל וארץ הקודש וזכו בזכות הפרויקט של ראש השנה לחגוג את החג אצל משפחות חמות שאף הלינו וסעדו אותם בחג בברכה. משפחות חד הוריות, חיילים, אנשים בודדים כל מי שפנה אל הפרויקט  בבקשה לסייע באירוח, קושר עם משפחה נפלאה בקרבת מגוריו וזכה לחגוג בחיקם את החג באוירה נעימה וארוחה נפלאה.

פרויקט "ראש השנה למען הקהילה" הוכיח לנו שהעם היהודי ליבו רחב, ידו מושטת ותמיד נכון לסייע ולעזור בכל עת. אין ספק שהחמימות לב של כל האנשים הנפלאים שהיו שותפים לפרויקט, הותירה בנו טעם מתוק לתחילתה של שנה חדשה שתהיה ברוכה בסימן נתינה וסיוע לקהילה.
פרויקט ראש השנה ימשך לאורך כל חודש תשרי ששופע בחגים וימשייך לסייע לכל אלו שנזקקים, לאלו שרוצים להתנדב, לארח  ולפתוח את הלב  למען אלו שידם אינה משגת.


אנו מזמינים אותכם להמשיך לקחת חלק בפעילות הפורום וכן לבקר בפורום התנדבות שפועל לאורך כל השנה לסייע למען הקהילה.

לפורום חגי תשרי לחצו כאן

לפורום התנדבות בישראל לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד