למעלה מ- 200 בני נוער דתיים וחילונים בהתנדבות
הגדל

בשבוע הבא (25.2) יתקיים במכללת 'אוהלו' בקצרין מפגש מיוחד בהשתתפות למעלה מ- 200 בני נוער דתיים וחילונים ממכינות קדם צבאיות ומישיבות הסדר מהגליל ורמת הגולן, במסגרת הפרויקט "בראש צעיר" שנעשה בשיתוף "צו פיוס", "יובלים" ועמותת "שיח באצבע הגליל". במסגרת הפרויקט נפגשים צעירים דתיים וחילוניים פעם בחודש לדיונים בנושאי ליבה של החברה הישראלית ולהתמודדות עם הקונפליקטים הקיימים בה.

המפגש בשבוע הבא יהיה בנושא: מיהו יהודי מהו יהודי? ובמהלכו יתקיימו חוגי דיון בקבוצות מעורבות של דתיים וחילונים, בנים ובנות, כשכל קבוצת דיון תתמקד מהנושאים בנושאים שונים, בהם: "הקשר שבין הזהות לאמא שלך", "יהודי דור שלוש וחצי", "יהודי – הכי אחי", "יהדות בהכשרת הבג"צ או הבד"צ?", "איך הציונות הרגה את היהדות" ועוד.

עליזה גרשון, מנהלת "צו פיוס" אומרת: "המפגשים במסגרת הפרויקט "בראש צעיר", מאפשרים לצעירים לפני צבא להכיר אלה את אלה ולדון בסוגיות הרלוונטיות לחייהם. סידרת המפגשים מאפשרת חוויה של היכרות עם עמדות והשקפות עולם שונות ומעודדת סובלנות וכבוד הדדי. אנו ב'צו פיוס' שמחים לשתף פעולה עם כל גוף שמקדם ערכים אלה בחברה קוטבית ומפולגת כשלנו. והמפגש המשותף נותן לצעירים הזדמנות ללבן סוגיות הנוגעות לחיבור בין דת למדינה, באופן שמדגיש את המשותף למגזרים השונים, אך אינו מתעלם מהשונה."

אודות צו פיוס:
צו פיוס הוקם בשנת 1996 על ידי קרן אבי חי והחל את דרכו כמסע הסברה לאחר רצח יצחק רבין ז”ל, בתקופה של שבר עמוק בעם. התגובות למסע העידו כי רבים בחברה הישראלית רואים בפיוס ובהידברות בתוך הציבור היהודי צורך קיומי. תגובות אלה הביאו למעבר מדיבור למעשה ותוך תקופה קצרה הפך הארגון מסיסמה על שלטי חוצות לגוף שיוזם, מפיק ומעודד פעילויות בכל רחבי הארץ: עשרות תוכניות מפגש והידברות בין אנשים לאורך הקשת הדתית-חילונית; מסעות הסברה ופרסום באמצעי התקשורת; הפקות טלוויזיה ורדיו, ועוד.

עבור לתוכן העמוד