אינטל בהתנדבות למען כדור הארץ
הגדל

אינטל ישראל ציינה את יום כדור הארץ במגוון פעולות התנדבות בהמשך למסורת מתמשכת של עובדי החברה למען הקהילה. בין הפעולות שנעשו: 100 מהנדסי אלקטרוניקה מאינטל פתח תקווה וממרכז הפיתוח של אינטל בחיפה, התנדבו לנקות ולשפר את מראה שמורת הטבע נחל תנינים. העובדים ניכשו עשבי בר ואספו את הפסולת שהותירו מאחוריהם המבקרים לאורך המסלולים. כתרומה נוספת ליום כדור הארץ כובו האורות בכל מבני מרכז הפיתוח בחיפה, למעט באזורים שבהם עבדו באותה שעה או באזורים שחייבים להיות מוארים לצורכי ביטחון.

ערן וילנסקי, מנהל באינטל פתח תקווה, אומר: "אני רואה בהתנדבות חלק חשוב של עבודתנו, בין אם מדובר בהתנדבות טכנולוגית, בסיוע בבתי ספר, השתתפות בפרויקטים כגון "חושבים חיובי" ו"הטובים לחינוך" או סיוע לקהילה ולסביבה. התנדבות ביום כדור הארץ מסייעת לחקוק את התרומה בתודעה הקולקטיבית ולהופכה לחלק מאיתנו, לא רק בזמן שאנו יושבים מתחת לנורות הניאון במשרד, אלא גם בטבע. התנדבות ככלל, והתנדבות למען הסביבה בפרט, הופכת אותנו לאנשים טובים יותר, עובדים טובים יותר, וחברה טובה יותר".

בקמפוס אינטל בירושלים הופעל שוק יד שנייה מיוחד, בו נמכרו רהיטים, ספרים ובגדים שלעובדים כבר אין בהם צורך. המטרה הייתה למנוע יצירת פסולת נוספת באמצעות קניית פריטים משומשים זה מזה. הכסף שנותר בקופת השוק לאחר כיסוי ההוצאות נתרם לויצ"ו.

באינטל קרית גת יצאו ביום כדור הארץ לקטיף למען משפחות נזקקות בקבוצת שילר. התרומה הייתה כפולה: גם שמירה על סביבה ירוקה, וגם קטיף לעמותת שמחלקות מזון למשפחות במצוקה.  חברי הקבוצה נהנו מפעילות בטבע ומתרומה משמעותית לסביבה ירוקה.

בנוסף, 16 מתנדבים  אימצו גן מקומי לשנה הקרובה, ויעבדו בו עם נערים בסיכון אשר סולקו מבתי הספר שבהם למדו. ביום כדור הארץ חנכו המתנדבים ובני הנוער את הפעילות בהכנת התשתית לגן שאותו יטפחו במשך השנה.

אנשי אינטל קרית גת גם הגיעו לקמפוס הנביאים בעיר, וצבעו וגיננו במרץ את המבנה  שמשרת את הקהילה בקרית גת במגוון הפעלות: ילדי "מאיר פנים", ארגון "אשת חיל", "הנני" עמותה לקהילה האתיופית, ועוד.

 

 

עבור לתוכן העמוד