מאות יארחו ניצולי שואה לארוחות החג
בעקבות כתבה ששודרה ב"מבט" עשרות ניצולי שואה מהעיר חיפה יזכו לארוחת חג חגיגית בהתנדבות!
הגדל

בחיפה פועל הוסטל שמאכלס עשרות ניצולי שואה החיים מתחת לקו העוני, שם הם מתגוררים בחדר קטן, מקבלים ארוחות חמות ומעט תשומת לב. רוב הקשישים עריריים וגלמודים, ואת ראש השנה הקרוב הם צפויים ל"חגוג" בהוסטל.

כתב הערוץ הראשון אלירן טל נרתם לסייע לניצולי השואה האלה. ב"מבט" שודרה כתבה שתיארה את מצוקת הקשישים, שהתחננו בפני המצלמות:" אל תשאירו אותנו כאן לבד בחגי תשרי."

עם פרסום הכתבה התקשרו למנהלי ההוסטל מאות בני אדם מכל רחבי הארץ וביקשו לארח את ניצולי השואה בחג ואף לתרום להם מוצרי מזון, בגדים ותלושים לחג.

שמעון סבג, מנהל ההוסטל:" מדובר בקשישים שחיים כאן לבד, רוב היום הם מסוגרים בחדרים או בחצר וכמעט אף אחד לא בא לבקר אותם, בעיקר בחגים הם מרגישים על בשרם בדידות מהי. שמחתי לגלות, בעקבות פרסום הכתבה במבט את עם ישראל היפה והמחבק. הטלפון בהוסטל קרס משיחות של אנשים שראו את הקשישים בכתבה וביקשו לארח אותם ולא רק בראש השנה, אלא גם לבקרם בכל ימות השנה, זה מרגש ומשמח ואני מודה לערוץ הראשון וכמובן לכל אזרחי ישראל שהתקשרו. "

שושנה רוזה לוי, ניצולת שואה המתגוררת בהוסטל:" שמחתי לשמוע שהרבה משפחות הסכימו לארח אותי בחג, בגלל שאני שומרת מצוות בחרתי במשפחה דתית אצלה אחגוג את ראש השנה כהלכתו. כבר הרבה שנים לא חגגתי בחיק משפחה שמחה, עם ילדים, שירי חג וארוחה טובה וחמה. אני בטוחה שיהיה לי ולשאר הקשישים בהוסטל חג שמח ומאושר. העיקר שלא נהיה לבד. "

 נלקח מ"זוית 3"

עבור לתוכן העמוד