קונדיטורים לא רגילים
קבוצת בעלי לקויות שמיעה וחירשות ערבים סיימו הכשרה מקצועית כקונדיטורים
הגדל

במרכז הישראלי ללימודים קולינאריים בחיפה, דן גורמה, הגיע לסיומו קורס להכשרה מקצועית באומנות הקונדיטאות (לדירוג מקצועי סוג 1) של תלמידים ערבים (דרוזים, מוסלמים ונוצרים), המתמודדים עם לקויות שמיעה וחירשות.

בתום שנת לימודים סיימו 13 תלמידים (בהם, 11 נשים ו-2 גברים), תושבי יישובי הצפון (מע'ר, עין אלאסד, בועיינה וטובא) את מסלול לימודיהם בדן גורמה ועמדו בהצלחה במבחני הסמכה ממשלתיים (עיוניים ומעשיים) באומנות הקונדיטאות. הקורס נועד להכשיר את הבוגרים לעבוד כקונדיטורים בתעשיות האירוח והמזון (בקונדיטוריות, מאפיות, בתי מלון, מסעדות, חברות קייטרינג וכיו"ב), או ליזום הקמת עסק ביתי לממכר דברי מאפה.

הקורס הוא יוזמה משותפת לדן גורמה מרשת מלונות דן, המוסד לביטוח לאומי – מחלקת השיקום סניף טבריה, ומחוז חיפה והצפון של אגף בכיר להכשרה ולפיתוח כוח אדם של משרד התעשייה, מסחר ותעסוקה (התמ"ת), שממן ופקח על הקורס.

הקורס הותאם לצרכיהם המיוחדים של התלמידים, בעזרתו של המפקח האזורי למלונאות, מר מרדכי בן צור, ולווה באמצעות מתורגמניות לשפת הסימנים. מאמץ מיוחד נעשה כדי להנגיש את מבחני הגמר הממשלתיים לאוכלוסיית הקורס, בסיוע מר משה כץ, ממונה פיקוח מקצועי פדגוגי ומנהלת מחלקת הבחינות הגב' רינת כהן. לבוגרי הקורס תוענק תעודה מקצועית – קונדיטור סוג 1 – מטעם משרד ה-תמ"ת ותעודה מטעם דן גורמה.

השף-קונדיטור, מרים הרשקו, המנחה המקצועית של הקורס, מספרת על שנה רצופת אתגרים. תקופה שאופיינה, לדבריה, בנחישות של כל הגורמים אשר חברו יחד למען הצלחת הפרויקט, ובמוטיבציה גבוהה של התלמידים והתלמידות, תוך התמודדות יומיומית שלהם עם קשיים ומגבלות החרשות. "בדן גורמה הונחו היסודות למקצוע, נרכש ידע רב ושופרו מיומנויות. הצלחת הפרויקט תהא שלמה כאשר תלמידי ימשיכו ויעסקו במקצוע הקונדיטאות, יפרנסו עצמם בכבוד ויזכו לעצמאות כלכלית וחברתית."  יצוין, כי מחלקת השיקום של המוסד לביטוח לאומי בטבריה הכינה את התלמידים לקורס בכל הנוגע להשלמת השכלה בסיסית, שליטה בשפת הסימנים, שיפור כישורי חיים, התמודדות עם מעגלים חברתיים, ציפיות המשפחה לקראת היציאה לעולם העבודה וגיבוש קבוצתי. מחלקת השיקום רכשה גם את הציוד הלימודי (ביגוד והנעלה, כלי עבודה, ספרות מקצועית), ומימנה את הוצאות התרגום לשפת הסימנים והשתתפות בעלות הנסיעות.

מר רביב שורץ, מנהל דן גורמה, מציין בהקשר זה, כי מדי שנה יוצאים את שערי המרכז כ-200 בוגרים אשר רכשו בו את השכלתם המקצועית. לצד זאת, מקיים דן גורמה, מזה זמן ממושך, מסלולי לימודים להכשרה מקצועית במקצועות הקונדיטוריה והטבחות, המותאמים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים המתמודדים עם מוגבלויות שונות.

באדיבות מערכת הזווית השלישית

עבור לתוכן העמוד