קרן סיוע בהתנדבות לנוער
בעקבות אקזיטים של החברות התורמות: קרן תמורה המסייעת לפרויקטים בחינוך תקבל 3 מיליון דולר

חמש חברות נוספות הודיעו שייתרמו אופציות לקרן המסייעת לנוער  
 
קרן תמורה הודיעה היום כי קיבלה יותר משלושה מיליון דולר בעקבות אקזיטים של חברות שתרמו לה בעבר אופציות. מדובר באקזיטים שביצעו קופרגייט, דיון נטוורקס ולאחרונה, קונברג'ין.

תמורה, הסייעת לתוכניות רווחה וחינוך לנוער, מציעה לחברות דרך ייחודית לתרום לחברה הישראלית. במקום לקבל תרומות של מזומנים, מגייסת הקרן תרומות של מניות מחברות ומשתמשת ברווחים מאקזיטים מוצלחים, כגון הנפקה לציבור או רכישת החברה.

בפברואר הודיעה חברת אורקל על כוונתה לרכוש את חברת קונברג'ין, שמפתחת תוכנה עבור J2EE based Service Broker ואינטגרצית רשתות לתעשיית התקשורת. רכישה זו אפשרה לקרן לממש את אחזקותיה בחברה, ובהתאם למודל של תמורה, כספים אלו יועברו לפרויקטים חינוכיים בארץ. במקביל, הודיעה תמורה על הצטרפותן של חמש חברות חדשות: קונברג'ין, אניבום, סמנטינט, מקסילנט, ואינוביד, מה שמגדיל את מספר חברות ההיי-טק המעניקות אופציות לקרן ל-171.

רשימת המשקיעים בחברות אלו כוללת את הקרנות פיטנגו, DFJ תמיר פישמן, אוורגרין, גיזה, ריינבו מדיקל, וג'נסיס.

"האקזיטים בשלושת החדשים האחרונים מהווים עוד דוגמאות להצלחת מודל תמורה עבור פילנתרופיה תאגידית," הסביר ידין קאופמן, יוזם ויו"ר תמורה. "כשהקמנו את תמורה, היינו בטוחים שהמודל הזה יטיב עם העמותות בישראל, ואנחנו שמחים למלא תפקיד חשוב בעזרה לתעשיית ההיי-טק לתרום חזרה לקהילה הרחבה".

באמצעות רווחים שתמורה גרפה היא הצליחה להעביר עד כה מענקים ללמעלה מ-20 עמותות הפעילות בתחומי החינוך והנוער בישראל. רשימת מקבלי המענקים כוללת את "חינוך לפסגות", "שיעור אחר", ומרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית. כמו כן, תמורה מאפשרת לחברות התורמות לייעד כספים מאקזיט מוצלח לפרויקטים שהן בוחרות.
 

עבור לתוכן העמוד