אינטל בהתנדבות למען כדור הארץ
כ- 700 עובדי אינטל התנדבו בכל רחבי המדינה במגוון פעילויות ביום כדור הארץ
הגדל

להלן פירוט הפעילות שנעשתה במסגרת יום כדור הארץ, שהתקיים בשבוע שעבר:

 

בחיפה:

כ- 150 מתנדבים ניקו את שמורות הטבע והמרחבים הפתוחים של מערת אצבע.

כ- 150 מתנדבים נוספים יצאו לפעילות סביבתית עם תלמידי בית הספר היסודי בטירת כרמל – דגניה, במהלכה ניקו ואדיות, ‏את נחל שיח ונחל נדר.

כ- 50 מתנדבים יצאו לקטיף בשדות קבוצת שילר עם עמותת שולחן לשולחן.

כ- 15 מתנדבים מאינטל ומתנדבים בעלי מוגבלויות מעמותת נגישות ישראל, הנגישו את שמורת הטבע בפארק הכרמל לרווחתם של בעלי מוגבלויות.

 

בפתח תקווה:
כ- 100 מתנדבים יצאו בשיתוף עם קק"ל
לניקוי חופים באזור השרון.

 

בקרית גת:

כ- 30 מתנדבים פעלו בבית הספר רוגוזין. המתנדבים צבעו את כיתות הלימוד סביב נושאים סביבתיים שיעשירו את הידע של התלמידים במקום.

כ- 15 מתנדבים העבירו ערכות הדרכה ירוקות בנושא טביעת הרגל הסביבתית ומחזור, לכ- 120 תלמידים בבית ספר שפרינצק.

כל הפעולות שמתקיימות ביחד עם בתי הספר יכנסו למסגרת תוכנית "אינטל תורמים ברבוע", בה על כל שעת התנדבות מקבל המוסד החינוכי המוכר על ידי אינטל העולמית עשרה דולרים.

 

בירושלים:

כ- 20 מתנדבים יצאו לשקם את שמורת ליפתא. הקבוצה כבר החלה בשיקום השמורה לפני מספר חודשים ועתה היא חוזרת להמשיך בשימור.

קבוצה של כ- 20 מתנדבים הקימה גינה חדשה לבי"ס לילדים אוטיסטיים בחוות הנוער הציוני, אותו אינטל מאמצת.

קבוצה של כ- 15 מתנדבים הקימה גינה קהילתית ביחד עם בני נוער מתנועת הצופים בעמק המצלבה.

קבוצה של כ- 10 מתנדבים הקימה גינה קהילתית ביחד עם סטודנטים מהאוניברסיטה העברית במוסררה. קבוצה של כ- 20 מתנדבים הקימה גינה במרכז הקליטה לאתיופיים במבשרת. הקבוצה מאמצת את מרכז הקליטה ואף מעבירה במקום קורס מחשבים לנערות האתיופיות המתגוררות שם.

קבוצה של כ- 15 מתנדבים סיידה את מבנה צער בעלי חיים בתלפיות.

עובדי אינטל שהם הורים יעבירו הדרכות בבתי הספר של ילדיהם בנושא של שמירה על איכות הסביבה.

 

השקעה סביבתית:

במהלך שנת 2008 השקיעה אינטל במפעל  F28‏ בקרית גת למעלה מ- 20 מיליון דולר בבניית מתקן טיפול בעומס אורגני בשפכים התעשייתיים של המפעל.

שימור אנרגיהמסוף שנת 2008 ובמהלך 2009 ביצעה אינטל פרויקטים שונים בתחום שימור האנרגיה, על מנת להוביל לחסכון בחשמל ובפליטות לסביבה. פרויקטים אלו חסכו כ- 2,800 קילווואט חשמל ליום, שווה ערך לחסכון של צריכת 70 בתי אב בחודש.

בתחום האנרגיה הירוקה, אינטל פועלת להתקנת מערכת פוטווולטאית של חברה ישראלית על גג מבנה החברה בירושלים כפיילוט. התקנת המערכת הסולרית תחל השנה, ותסייע לאינטל לחסוך בפליטות לאוויר ולעודד פיתוח טכנולוגיה ישראלית בתחום הירוק.

 

מיחזור פסולת מסוכנת כחלק מתהליך ייצור שבבי המחשב נוצרת פסולת מסוכנת שונה, הדורשת טיפול וסילוק בהתאם לחוק. אינטל שמה לה למטרה להוביל למיחזור של למעלה מ- 80% מהפסולת המסוכנת.

 

תקן איכות הסביבהISO14001 - במקביל לכל מאמצי הקמת המפעל, עבר F28‏ של אינטל בקרית גת מבדק חיצוני על ידי חברת NSAI, לשם הסמכה לתקן איכות הסביבה ISO14001. בתחילת חודש נובמבר 2009 ביקרו במפעל בודקים חיצוניים שערכו מבדק מקיף במשך 6 ימים לכל המערכות הסביבתיות של המפעל, ממערך הייצור, דרך מערכות התמיכה וכלה בקבלני משנה. במסגרת המבדק נבחנו נהלי החברה, מערכות הטיפול, מנגנוני הבקרה ועמידה בדרישות חוק ורשויות. המפעל סיים את המבדק בהצלחה מרובה וללא ממצאים משמעותיים, ושמר על הסמכתו לתקן בהצלחה.

 

ידיעה של שירות הידען

עבור לתוכן העמוד