הזדמנות שנייה לעברייני נוער: תרכב על סוס, יימחק לך התיק
המשטרה יוצאת בפרויקט ייחודי בדרום. בני נוער שביצעו עבירות פליליות ישולבו בחוות הסוסים הטיפולית בקיבוץ להב.
הגדל

מי שיוכיח אחריות, ולא יבצע עבירות נוספות, התיקים נגדו יבוטלו. "המטרה שלנו היא להחזיר את אותם בני נוער לחברה כאזרחים מן השורה, ולמנוע מהם לחזור לרחובות ולפשע", הסביר ניצב יוחנן דנינו

הם נחשבים לבני נוער בעייתיים. כבר בגיל צעיר כל עתידם עומד בסכנה, והם עלולים להיכנס למעגל של חיי פשע. פרויקט ייחודי שיזם מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, מציע להם אפשרות לשינוי משמעותי בחייהם.
השיטה: לקיחת בני הנוער שביצעו עבירות פליליות לחוות הסוסים שהקים איש העסקים גיל שבדרון. בתמורה: התיקים הפליליים נגדם ייסגרו.
ניצב דנינו ביקר באחרונה בתחנת "קשב לנוער" בבאר שבע, המטפלת במאות בני נוער בסיכון שהיו מעורבים בין השאר בעבירות סמים, אלכוהול, אלימות ורכוש. מפקד המחוז נפגש עם בני הנוער, וכן עם שבדרון המסייע למקום. ניצב דנינו החליט, בצעד יוצא דופן, לשלב את בני הנוער בתחנת הקשב בפרויקט: "דרום ללא אלימות".
במסגרת הפרויקט יטפלו בני הנוער בסוסים בחווה, ואם במהלך כל התקופה הם לא יהיו מעורבים בעבירות פליליות, התיקים שעומדים ותלויים נגדם ייסגרו, והם יוכלו להתגייס ככל חבריהם ליחידות מובחרות בצה"ל.

בני הנוער לומדים לקבל אחריות
שבדרון, מנהל סוכנות מכוניות בבאר שבע, הקים כבר באמצע שנות התשעים את החווה בקיבוץ להב. "מכיוון שאין לי ילדים החלטתי להשקיע את כל כספי ומרצי בטיפול בילדים שהחברה דחתה אותם", הסביר שבדרון.
"עד עכשיו היה מדובר בבני נוער שסובלים מהיפר-אקטיביות או מבעיות סמים ואלכוהול, והטיפול בסוסים סייע לשיקומם. הם לומדים לקבל אחריות על הטיפול בסוסים, וזה מנטרל מהם את מעשי האלימות או הפגיעה באחרים", הסביר שבדרון.
כעת, כאמור, יזכו להשתלב בפרויקט גם בני נוער שעומדים נגדם תיקים פליליים. בשלב הראשון ישולבו מאה בני נוער בפרויקט הייחודי. "המטרה שלנו היא להחזיר את אותם בני נוער לחברה כאזרחים מן השורה, ולמנוע מהם לחזור לרחובות ולפשע", הסביר ניצב דנינו.
הוא הוסיף כי "המטרה שלנו לשלב כמה שיותר בני נוער בפרויקט. כל הרעיון הוא שאותם בני נוער יתרמו למען הקהילה, וכך נוציא אותם ממעגל הפשע. אני מאמין שזה יהיה סיפור הצלחה".

באדיבות NRG

עבור לתוכן העמוד