זוכי אות הנשיא
הגדל

זוכי אות הנשיא למתנדב לשנת תש"ע:

יחידים:
אבו טהא  מנצור – בדואי בן 42 מבאר שבע , נכה צה"ל וגימלאי משטרת ישראל, מתנדב  לעידוד התגייסותם של בני הנוער הבדואי לצה"ל, מסייע למשפחות שכולות, חיילים משוחררים ופועל  נמרצות לקידום הדו- קיום בין הממסד לאוכלוסייה  הבדואית . 
ורדי ידידיה  - בן 75 יליד הארץ מראשון לציון , בנו רון ורדי ז"ל נפל במלחמת לבנון בשנת 1984, מתנדב מזה 25 שנה , ורדי ידידיה ,הקים מרכז לטיפוח מחוננים בבית ספר "חביב"  בו למד בנו המוזיאון המדעי אשר הקים מאפשר לתלמידים היכרות קרובה עם עולם המדע והטכנולוגיה.    ומאז הוא שוקד על פיתוח כלים ודגמים המשמשים אמצעי הוראה המאפשרים לילדים ללמוד את חוקי המדע השונים. הוא משקיע בנושא את זמנו ואת כספו, פעילותו מתקיימת גם בבתי ספר רבים ברחבי הארץ ובעולם.
חסידה יעקב  ושולמית – בת 68 ובן 70 מירושלים, מגדלים בביתם מזה למעלה מ-30 שנה ילדים שלא זכו לבית חם. במהלך השנים פתחו את ביתם 24 שעות ביממה לעשרות ילדים שהגיעו אליהם במצבים נפשיים וחסכים קשים ביותר. הם התייחסו לכל ילד כאל שלהם ואף ממשיכים לעשות זאת גם כאשר הפך לאדם בוגר ועצמאי.
סקר  אלעד – בן 39 , חקלאי ממושב עין יהב, מתנדב מזה 17 שנים ביחידת החילוץ ערבה.
ב- 6 שנים האחרונות הוא מכהן כמפקד היחידה. בפועלו הוא מגלם את ערך ההתנדבות ומציל אנשים שנקלעים לסכנת חיים. הוא נמצא בכוננות כל השנה 24 שעות ביממה, שבתות וחגים.
צשלה משה – בן 91 יליד פולין ניצול שואה,מאשדוד, מיד עם צאתו לגימלאות לפני כ- 30 שנה  פנה למוסדות הרווחה בעירו וביקש להתנדב ולסייע לקשישים עריריים, הוא מבקר בביתם ומפיג את בדידותם, מביא להם תרופות, מלווה אותם לסידורים ויוצא איתם לטיולים. בנוסף הוא מתנדב ביד שרה, באגודה למלחמה בסרטן ובאגודה למען החייל.
קפוסטה שלי – בת 52 מתל אביב, חלתה בשנת 1999 בסרטן ונזקקה להשתלת מח עצם, תוך התמודדות עם מחלתה החליטה בעקבות שיחות עם רופאה שניתן להציל חולים שלא יכולים לקבל מח עצם מתאים באמצעות "דם טבורי" וכך החלה לפעול למען "בנק הדם הטבורי ". הקימה עמותה אליה רתמה את כל חבריה מכריה,   גייסה תרומות והביאה לחקיקה חוק הדם הטבורי בכנסת. שלי ממשיכה בפועלה למען החולים , מעניקה להם תמיכה אישית ומלווה אותם בתהליך הריפוי הקשה.

ארגונים
ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים
-  נוסד בשנת 1995 במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל בפתח תקווה על ידי רופאים בהתנדבות, במטרה לפעול לקידום הבטיחות והשמירה על חייהם של כלל ילדי מדינת ישראל.  ולהוביל תרבות של בטיחות בדרכים -  מתנדבי הארגון פועלים , בפריסה ארצית, למתן שירותים, ייזום פרויקטים והקמת תשתיות ארוכות טווח, תוך שימוש מושכל במגוון אסטרטגיות מניעה ושימת דגש על שיתופי פעולה עם הגופים הפועלים בנושא בטיחות ילדים בתחום התמחותם הספציפי.
האגודה לשמירת זכויות הפרט – נוסדה בשנת 1975 במטרה להשיג שיויון זכויות לאוכלוסייה הגאה בישראל ולייצר אקלים חברתי ציבורי סובלני ומכבד למען רווחתה. האגודה פועלת באמצעות מתנדבים , המעניקים תמיכה חברתית אישית לנזקקים, שירותי ייעוץ, סיוע לבני נוער , כמו כן הם מקיימים קשר רצוף עם שירותי הרווחה על מנת לסייע להם להבין, ממקור ראשון , את הצרכים והבעיות הייחודיות לבני הקהילה.
מסל"ן-מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית ואלימות נגב – הוקם בשנת 1988 על ידי מתנדבות ואנשי מקצוע במטרה לסייע ללוות ולתת תמיכה לנפגעות ולבני משפחתן. בארגון פעילות 171 מתנדבות מכל המגזרים המשרתות את אזור הנגב והערבה . הסיוע לנפגעות הוא סביב השעון וכולל נסיעות ברחבי הנגב , ליווי הנפגעות למקלטים, לבתי חולים, משטרה, רווחה ופרקליטות, וכן מפגש סיוע ותמיכה אישיים.
עמותת אתגרים – הוקמה בשנת 1995 במטרה לאפשר לנכים ובעלי מוגבלויות לעסוק בפעילויות אתגריות ביבשה,  באויר ובים. מתנדבי העמותה מלווים את הנכים  בפעילות, נוטעים בהם ביטחון ואמונה ביכולתם לגבור על המוגבלות ולהנות מספורט כמו כולם.
פעמונים – ארגון חסד – הוקם בשנת 1997 במטרה לשקם משפחות הנמצאות במשבר כלכלי לעלות על דרך המלך, להעניק להם כלים למיצוי יכולת ההשתכרות, ניהול תקציב מאוזן ופתרון בעיות כלכליות. (לאו דווקא בעזרה כספית )  בתנועה פועלים כיום 1,700 מתנדבים ובשנת 2009 שיקמו  כ- 3,000 משפחות.

נוער
אחרי
– תנועת נוער מוביל שינוי הוקמה בשנת 1997 לאחר רצח יצחק רבין . היא מפעילה  140 קבוצות, בהן משתתפים  3,500 בני נוער,  מיישובים ושכונות הנמצאות בפריפריה  חברתית בכל רחבי הארץ. הפעילות ההתנדבותית בתנועה היא בהיקפים של עשרות אלפי שעות. התנועה פועלת: להגברת הנכונות והמוכנות של חניכיה לשרת בצבא, לחינוכם לאזרחות פעילה, להכשרת מנהיגות צעירה, ליצירת מוטיבציה ללימודים  ולפיתוח המודעות לדמוקרטיה, סובלנות ואהבת הארץ.

אות מופת
רותם ומשה לפידות -  זוג רופאים שחילצו פעוטה ואמה מבית בוער במושב מישר
ד"ר משה לפידות וד"ר רותם מחיפה ביקרו אצל חבריהם הקרובים, שלפתע נתגלה לפניהם הבית הבוער.  מישהו אחר אולי היה נתקע במקום, חסר אונים או לכל היותר מטלפן למכבי האש,
בני הזוג לפידות זינקו לתוך הבית במושב מישר תוך חירוף נפשם והוציאו מהלהבות את מיכל בת השנתיים ואת אמה שירי והחלו מיד בפעולת החייאה.

 

עבור לתוכן העמוד