נוער בחופש – אולי תנצלו אותו להתנדבות?
חונכויות אישיות, הפעלת קייטנות, אריזות מזון לנזקקים, ליווי קשישים, שיקום אתרים ועבודה חקלאית, הן חלק מפעיליות ההתנדבות המוצעות לבני נוער ומבוגרים במהלך הקיץ או השנה כולה. מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?
הגדל

באדיבות  ynet  

יותר מחצי מהחופש כבר עבר. רוב הפעילויות כבר מוצו? החום והשעמום בשיאו? הארגון "לאורו נלך" מציע לעשות עם הזמן שנותר משהו טוב בשביל מישהו אחר.

 

כבר בחודש יוני פתח "לאורו נלך - מרכז חינוכי להתנדבות", הפועל לשילובם של בני נוער ובוגרי תיכון במסגרות התנדבותיות מוקד להתנדבות בקיץ. המוקד שנקרא "החופש להתנדב" נפתח במטרה למקשר בין צעירים וקבוצות המעוניינים להתנדב בחופשת הקיץ לעמותות וגופים הזקוקים למתנדבים. עד היום מעל 4,500 צעירים, קבוצות ומשפחות פנו למוקד.


"העבודה החקלאית חיזקה את הקשר והזיקה שלנו לאדמת ארץ ישראל"

 

הפעילויות ההתנדבותיות מתקיימות בכל הארץ ובתחומים רבים ומגוונים: חונכויות אישיות, הפעלת קייטנות, אריזות מזון לנזקקים, ליווי קשישים, שיקום

אתרים, חקלאות, בתי תמחוי ועוד. טווח הגילאים של הפונים נע מנערים בגיל 11 ועד מבוגרים, ביניהם 1,100 צעירים וצעירות בגילאי 11-14.

 

אנשי "לאורו נלך" מספרים בשמחה על הענות יפה של משפחות ויחידים: "משפחה מוזיקלית מהישוב טלמון בה כל בני המשפחה מנגנים בכלי אחר (פסנתר, חליל, תופים ועוד), החליטו ביוזמה ספונטנית לרתום את הכישרון שלהם להתנדבות ולתרומה לקהילה במהלך הקיץ. האם וחמשת ילדיה שהגדול בן 15 והקטנה בת שש, שובצו להתנדב ב'מרכז יום לקשיש' במודיעין, שם הם ניגנו בפני הקשישים ושימחו אותם".

 

דוגמא אחרת היא של ילדה בת 15 שקיבלה שארגנה את השבט שלה (מתנועת הנוער) ויחד יצאו להתנדב בבית אריזת מזון לנזקקים, סידרו מדפים והכינו ארגזים. אמה של הנערה שבאה לאסוף אותה בסוף הפעילות, התלהבה מאד מהעשייה במקום והחליטה לרתום את כל המשפחה (8 נפשות) ליום התנדבותי נוסף במקום.הבנות שמחו את הקשישים, ויצאו משם עם חוויות ייחודיות של נתינה וחסד.

 

קבוצות של כבדי ראייה מ"בית חינוך לעיוורים" בירושלים, פנו גם הם למוקד הקיץ. הם התנדבו באתר ליפתא הסמוך לירושלים, בשיתוף פעולה חניכי בני עקיבא הם שיפצו וניקו את האתר. מעל 100 בני נוער, קבוצות ומשפחות התנדבו ויתנדבו במהלך הקיץ בפרויקט "דרך ארץ". שם הם עוסקים בהקמת חווה חקלאית: עבודת אדמה, שיקום, גיזום והכשרה של שטח לחקלאות ולנטיעה."העבודה החקלאית חיזקה את הקשר והזיקה שלנו לאדמת ארץ ישראל", סיפר אחד מהם.

 

קייטנת אמהות לילדות בגיל 12 החליטה לנצל את אחד מימי הקייטנה להתנדבות. הן פנו למוקד של "לאורו נלך" שקישר אותן למועדון יום לקשיש: "ויזרע יצחק". במסגרת יום ההתנדבות הכינו הבנות עם הקשישים תיקי בד. הבנות שמחו את הקשישים, צחקו איתם ויצאו משם עם חוויות ייחודיות של נתינה וחסד.

 

מי שדבק בו חיידק ההתנדבות מוזמן למצוא לעצמו פעילות התנדבותית קצרה או ארוכת טווח. במהלך השנה כולה עמותת רוח טובה מחברת בין מתנדבים לגופים הזקוקים למתנדבים תוך התאמה למקום המגורים, תחומי העניין, משך וגמישות הזמן הפנוי וכו'.

 

·                         למוקד ההתנדבות בקיץ של "לאורו נלך" לחצו כאן.

·                          לחצו כאן למנוע חיפוש התנדבויות של עמותת רוח טובה. בנוסף מציגה העמותה ב-ynet מעורבות אפשרויות התנדבות יומיות למשך החודש כולו, לחצו כאן להכיר להתרשם ולהרשם.

עבור לתוכן העמוד