לקראת החגים: מתנות מיוחדות מאנשים מיוחדים
לפנק את יקיריכם ואת הקהילה - האם זה אפשרי? מתברר שכן. חברות וארגונים רבים מציעים לכבוד החג מוצרים שיצורו על ידי בעלי מוגבליות ואנשים במצוקה. המחירים צנועים והרווח כפול
הגדל

תקופת החגים המתקרבת היא זמן בו אנו מפתיעים את יקירנו בפינוקים ומתנות. נוהג זה יכול להוות גם הזדמנות טובה לתרום לקהילה, כאשר יותר ויותר חברת וארגונים מציעים לנו הזדמנות לשלב את רכישות השי עם מתן סיוע לרווחת הכלל. סקירה.

 

·                         להתחיל שנה טובה: תורמים ארוחת חג לנזקקים

 

ויצו. זוכת פרס ישראל מציעה לרכוש מתנות בהשראת יצירות של ילדים בסיכון ואמנים ישראלים. המתנות הייחודיות של ויצו מאופינות בנגיעות של צבע ואמנות. להשיג בסניפי ויצו ברחבי הארץ. www.wizo.org.il 


 

אקים ישראל מציעה לוח שנה חברתי עם יצירות אמנות של אנשים עם פיגור שכלי. לוחות השנה החברתיים מוצעים למכירה במחיר סמלי של 10 שקלים ללוח. בנוסף, ניתן לרכוש גם איגרת ב-3 שקלים או איגרת בתוספת לוגו + ברכה אישית ב-3.5 שקלים.

 

כל ההכנסות הן קודש לסיוע ולתמיכה עבור 34 אלף אנשים עם פיגור שכלי ובני משפחותיהם. מאקים נמסר כי מכירת הלוחות נועדה להגביר את המודעות בקרב החברה בישראל על יכולותיהם של אנשים עם מוגבלויות, ובכללם אנשים עם פיגור שכלי ועל רצונם להשתלב בחברה.

 

להזמנות ופרטים נוספים. אקים ישראל, מחלקת פיתוח משאבים 03-7662211/18 esty@akim.org.il 


  

בנק הפועלים במסגרת תרומתו לקהילה מתגייס זו השנה החמישית ומעניק במה ל-33 עמותות מרחבי הארץ, אשר יציגו למכירה כמתנות לחג את פרי יצירתם של ילדים, בני נוער ומבוגרים חברי העמותות. היצירות יוצגו בשבע הקומות בבניין ההנהלה של בנק הפועלים במסגרת "בית פתוח לעמותות" שיתקיים בסוף השבוע הראשון של ספטמבר.

 

המתנות המוצעות הינן מגוונות ובטווח מחירים גדול, החל מעשרה שקלים. בין השאר ניתן למצוא ציורים, צילומים, פסלים, רהיטים, צעצועי ילדים, עבודות יד, עציצים, שטיחים, חפצי יודאיקה, דיסקים, תכשיטים, בגדים, מזון ועוד. כל ההכנסות הן קודש לפעילות העמותות.

 

סטודיו אנד ג'וי בראש העין, המעסיק אנשים עם צרכים מיוחדים, יצא לרגל החג בקולקציית מארזים חדשה המציעה מגוון אופציות למתנות ייחודיות ומקוריות. המתנות משלבות עיצובים ומסרים שהוכנו ואוירו על ידי עובדי הסטודיו (ציורים, שירים, ברכות ומשאלת לב). בדומה לנהוג בכל עבודות האמנות, העובדים מקבלים תגמולים על מכירת יצירותיהם, מעבר לשכר העבודה הקבוע שלהם. 


 

מגוון המתנות רחב ומתאים לכל כיס. משי סמלי בסכום של 30 שקל ומטה שניתן לצרף לתלושי שי או לכל מתנה אחרת ועד למתנה ב-150 שקל ומעלה. כל אחד לפי צרכיו. המתנות כוללת זרי פרחים, סידורים וכלים עם מוטיבים של ראש השנה. בנוסף מוצעים גם לוחות שנה שולחניים, צמחים ועצי בונסאי מעוצבים, מארזי תה מיוחדים וליקר ושוקולדים.

 

בהזמנות מרוכזות ניתנות הנחות של עד 40% בהתאם לכמות ולאופן האספקה. קטלוג המתנות המלא מופיע באתר אנד ג'וי: www.andjoy.co.il. ניתן לבצע משלוחים לכל חלקי הארץ. מידע נוסף בטלפון:03-9011735.   


 מגוון מתנות סטודיו אנד ג'וי (צילום: נדב עטיה)   

 

ארגון "מתן" המתמחה בחיבור עסקים לקהילה מציע לחברות ולעסקים מוצרי אמנות של אוכלוסיות מיוחדות, יוצרים עיוורים, פגועי נפש ונוער בסיכון.

 

בין המתנות ניתן למצוא אביזרי נוי, ספר מתכונים שנאספו ע"י בני נוער מהעדה האתיופית, מוצרי מאפה המיוצרים ע"י בני נוער בסיכון, מוצרי אמנות מתוך סדנאות המציעות תעסוקה לקשישים ומוגבלים וספר מתכונים מתוקים של השפים הגדולים שהכנסותיו קודש למימון טיפול בילדים במרכז הרפואי שניידר.

 

מוצרים ומחירים לדוגמה: כלי לדבש ותפוח - 43 שקל, אגרות ברכה לשנה החדשה שמצוירות ע"י אנשים עם פיגור שכלי - 10 שקל. מארזי טראפלס מעשה ידי אנשים עם מוגבלויות - 38 שקל. להזמנות: ארגון "מתן" לריבי בסיליאן rivi@matanisrael.org.il  המחירים כוללים מע"מ. לא כולל דמי משלוח. מינימום להזמנה - 150 שקל. מידע נוסף באתר האינטרנט www.matanisrael.org.il


 

"יוצרים בכפר" – דברים מיוחדים, מאנשים מיוחדים. תחת המותג "יוצרים בכפר" מוצעים מוצרי אומנות מעשי ידי אנשים מיוחדים. ניתן למצוא מתנות מיוחדות ומקוריות לראש השנה, עם ערך מוסף. ב'כפר תקווה', יישוב קהילתי לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים בפאתי קריית טבעון, מתגוררים כ-200 דיירים בעלי תפקוד גבולי או פיגור קל.

 

המוצרים המוצעים ב"חנות המפעל" בכפר וכן בנקודות מכירה שונות בשווקים, נמכרים במחירים סבירים למדי. עבודות האומנות מספקות תעסוקה מרתקת ומקנות לדיירי הכפר הזדמנות לתת דרור לעולמם הפנימי העשיר, לתרום לקופת הכפר המשמשת לצורכי היום יום השוטפים, וגם להעשיר מעט את קופת דמי הכיס האישיים שלהם.

 

ניתן למצוא יצירות אומנות ייחודיות כמו יצירות קרמיקה, ביניהן מזוזות, רימונים דקורטיביים ומקוריים, מתלים למעילים השזורים באבנים טובות, מחזיקי מפתחות צבעוניים, תמונות ותבליטים לחדרי ילדים, פסלים מעיסות נייר ממוחזרות, פזלים מעץ, חבילות שי מנצרים, בקבוקי יין ועוד. מחירים: בין 20 ל 200 שקל.

  

רשת הקוסמטיקה והבישום APRIL נרתמת לגיוס תרומות עבור בית השנטי. שבמסגרתו יימכרו תיקי בד רב שימושיים בעשרה שקלים כשכל ההכנסות יועברו לפעילות עמותת בית השנטי. התיקים מעוצבים עם הדפסים של אייקונים המייצגים חלק מהערכים של בית השנטי (פריחה ושגשוג, אהבה ונתינה וחיבוק והתכרבלות).


בית השנטי הוא הגוף ללא מטרות רווח המסייע לנערים ונערות במצוקה שנפלטו מבתיהם.  

 

זר מתוק מציעה מגוון זרים מתוקים ומתנות משולבות. מאז הקמתה מקפידה החברה לתרום לקהילה, באמצעות שילוב אוכלוסיות מוגבלות בתהליך ייצור הזרים המתוקים. לייצור ה"פרחים" החברה מעסיקה נפגעי נפש, אנשים מסורים השוהים במסגרת מועדונים של עמותת "אנוש" והאגודה למען העיוור סניף תל אביב ועל כן מקווה לסייע בתהליך שיקומם של השוהים בארגון. מחירי הזרים נעים בין 79 ל-260 שקל. ניתן להשיג באתר www.zermatok.co.il

   

 

איקאה ישראל, המאמצת את עמותת אקים זו השנה השישית, תמכור במהלך חודש אוגוסט סט כלי כתיבה הכולל פנקס, שני עפרונות, מחק ומחדד בעיצובים שונים, בעשרה שקלים בלבד. כל ההכנסות ממכירתם יועברו לעמותת אקים.

 

סופר-פארם מתגייסת זו השנה העשירית למען עמותת חיים. עד לאחר ראש השנה, יימכרו ברשת מארזי כרטיסי ברכה מעוצבים (שלושה כרטיסים) בעשרה שקלים. כל ההכנסות ממכירת כרטיסי הברכה יועברו כתרומה לעמותה הפועלת למען ילדים חולי סרטן וסיוע למשפחותיהם.

 

בשנה קודמת גייסה סופר-פארם סכום של 800 אלף שקל ואילו השנה, לרגל חגיגות העשור, הציבה לעצמה סופר פארם יעד לשבור שיא ולגייס מיליון שקל, כלומר למכור מאה אלף מארזים.

 

בין הגופים הנתרמים: אגודת סוכרת נעורים, עמותת חיים, וריאטי, האגודה למלחמה בסרטן ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית. עמותת חיים פועלת בכל המחלקות האונקולוגיות ברחבי הארץ במטרה לסייע ולהקל על מכאובם של הילדים החולים ובני משפחותיהם ולמען שיפור איכות הטיפול הרפואי. עמותת חיים www.hayim.org.il

 

הרדוף בשיתוף "נגאיה" מציגות מארזים אורגניים לחגים. מארזי הרדוף ונגאיה נארזים על ידי אנשים עם צרכים מיוחדים, המתפרנסים בכבוד מעבודתם במפעל המוגן של חברת נגאיה. המתנות כוללות מגוון רחב ומשובח של מטעמים אורגניים המיוצרים בהרדוף ומשלבות אביזרים אקולוגיים עם תרומה לקהילה.

 

המתנות מגיעות במגוון מארזים מדליקים, מעוצבים, שימושיים וכמובן "ירוקים". בין האריזות המוצעות למכירה: ערכה אורגנית למתחילים בסל אקולוגי ירוק. המתנה כוללת מתכון חגיגי לשלושה תבשילים אורגניים משובחים וטעימים המבוססים על תכולת המתנה. המארז מגיע בסל ירוק אופנתי ואקולוגי.

 

מארז המתנה כולל תיק נגאיה ירוק 100% אקולוגי, אורז מלא עגול אורגני, עדשים ירוקים אורגניים, קינואה אורגנית, טחינה אורגנית משומשום מלא, פסטה אורגנית, עגבניות אורגניות מרוסקות, קופון לקבלת יוגורט עזים אורגני "הרדוף" ברשתות המשתתפות, מתכון חגיגי לשלושה תבשילים אורגניים המבוססים על תכולת המתנה. מחיר מיוחד לצרכן: 99 שקל.

 www.nagaya.co.il 

 

 

רשת Sogood מציעה ערכה של 6 אגרות שנה טובה + 6 מעטפות מהודרות ב- 10 שקלים. כל הסכום יועבר כתרומה לארגון "קשר", המעניק שירותי מידע, הכוונה ויעוץ להורים לילדים עם צרכים מיוחדים. המבצע עד גמר המלאי, בחנויות הנוחות 'Sogood' מבית סונול. ארגון קשר קו פתוח ארצי שמספרו-1-700-501-601

 

 

 

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד