קיבוץ גנוסר אירח לאחרונה יום כיף למאות ילדים חולי סרטן מעמותת "גדולים מהחיים"
משפ`שמואלי ערכה יום לזכרה של ביתם הקטנה שירלי שנפטרה ממחלת הסרטן. מאות ילדים ובני משפחותיהם הגיעו ליום כיף שכלל שייט, פעילויות כפיות על החוף וטיולי ג`יפים באיזור
הגדל

"בקיבוץ גינוסר נערך לאחרונה יום כיף למאות ילדים חולי סרטן מעמותת 'גדולים מהחיים'. עבורנו, משפחת שמואלי, זה היה יום מיוחד: יום לזכרה של בתנו הקטנה, שירלי, שנפטרה ממחלת הסרטן ב-2001 כשהיא רק בת 12". אמא של שירלי מספרת .
את ההיכרות עם המחלה הנוראית עשינו כשהייתה שירלי רק בת חצי שנה. הסרטן היכה בנו לראשונה, שירלי עברה טיפולים ואף איבדה את אחת מעיניה, ולמרות הכל היה לנו נדמה שהצלחנו לנצח. שירלי גדלה והתפתחה ככל הילדים, ואהבה במיוחד לטפל בבעלי חיים השונים שהיו לה: הכלב בובי, שתי חתולות, הכלב ספייקי, הסוס שחר ושלל הדגים ובעלי הכנף השונים. 
אך לרוע מזלנו, בגיל 11 המחלה חזרה לביתנו, והתחלנו סדרה נוספת של טיפולים בביה"ח רמב"ם בחיפה. אז, הכרנו את עמותת "גדולים מהחיים", שעזרה לנו ברגעים הקשים ובעיקר נתנה לנו, המשפחה, תחושה שאנחנו לא לבד.
 
הפעם, המחלה הסתבכה, ושירלי נאלצה לעבור שני ניתוחים מסובכים בארה"ב. כלפי חוץ שירלי הראתה לכולם שהיא בסדר, אבל מבפנים היא עדיין היתה חולה, ומצבה היה לא טוב. בעמותה המשיכו לעזור לנו, וכשגופה היה חזק מספיק, שירלי אף הצטרפה ל"טיסת החלומות" שלהם – משלחת של כשלושים ילדים חולי סרטן שטסים למסע מהחלומות ברחבי ארה"ב. בניגוד לנסיעה הקודמת לארה"ב, הטיסה הזו הייתה מלאת שמחה, ושירלי חזרה מהטיול קורנת כולה מאושר.
 
ההודעה של שירלי
שירלי שבה ארצה בתחילת שנת הלימודים, ולמרות שהמחלה כבר השתלטה לגמרי על גופה הצעיר, היא אספה את כל כוחותיה, לא ויתרה, ורצתה ללכת לביה"ס יחד עם חבריה לכיתה בגינוסר. כבר ביומה הראשון בלימודים הודיעה למחנכת שלה ולמנהלת ביה"ס שהיא רוצה לתרום משהו בחזרה למען "גדולים מהחיים"  - כדי שיהיה אפשר לעזור גם לילדים אחרים.
 
כדי להגשים את בקשתה התגייסו מיד כולם: ההורים, המשפחה, צוות ביה"ס ואנשי הקיבוץ. תוך כחודש, בחג סוכות, הרמנו יחד בזאר ססגוני, ומכרנו דברים תוצרת עצמית אותם כל אחד הכין. האירוע היה מוצלח הרבה מעבר למצופה, וכל הרווחים נתרמו על-ידי שירלי לעמותה, שנתנה לה ולעוד ילדים רבים כל כך הרבה אושר ותקווה. היא היתה כל כך מאושרת מכך שהצליחה לתת משהו בחזרה, אבל אז, לצערנו, התחילה גם הדעיכה שלה. ב-21.11.2001, כחודש וחצי לאחר מכן, שירלי נפטרה.
 
מקיימים את צוואתה
לאחר פטירתה של שירלי היה ברור לנו, הוריה, משפחתה וכל מכריה, שהיא השאירה מאחוריה מסר, מעין צוואה שיש לקיימה: כולם צריכים להתאחד ולעזור ככל שאפשר לילדים האחרים. כמו שתמיד אמרה, גם ברגעיה הקשים כשהייתה כל כך חולה: כל אחד יכול לתרום מכישוריו, ממשאביו, מזמנו ומיכולותיו. שמואלי ז"ל - אהבה במיוחד לטפל בבעלי חיים.
ואכן, מאז, הקפדנו לקיים את צוואתה בכל חג סוכות. חברנו אל "גדולים מהחיים", שעזרה לנו להפיק מדי שנה בזאר ססגוני, שהלך וגדל משנה לשנה, הפך לשם דבר באזור, וכל הכנסותיו מועברות לעזרה למען ילדים חולי סרטן. מפעלים רבים תרמו אליו ממוצריהם, שפים תרמו מאפים למכירה ואמני ילדים רבים הגיעו להופיע ללא תמורה.
 
אבל השנה, החלטנו לשנות קונספט: במקום בזאר, הפכנו את האירוע ליום כיף סגור לילדים חולי סרטן ומשפחותיהם. כך, האמנו שנוכל לתת יותר מקום לדבר האמיתי שלשמו מתקיים האירוע: לגרום אושר לילדים חולי סרטן.
 
מאות ילדים ובני משפחותיהם מכל הארץ הגיעו אלינו לגינוסר ליום כיף גדול שכלל שלל פעילויות – החל משייט בכנרת (בסירות מירוץ או בספינה רגועה), עבור בפעילויות רבות וכיפיות על החוף, וכלה בטיולי ג'יפים באזור. כך, או לפחות כך אנחנו מאמינים, אנחנו מקיימים את צוואתה של שירלי, ביתנו הקטנה. יהי זכרה ברוך.
 
ניר, בריג'יט, דניאל, לירון, קרין ואלינור שמואלי.
 
• כדי לסייע גם אתם לעמותת "גדולים מהחיים" ולילדים חולי סרטן,היכנסו לאתר או התקשרו 03-6195977. כל עזרה תתקבל בברכה.
• עמותת "רוח טובה" מחברת בין אנשים הרוצים להתנדב וארגונים הזקוקים לעזרת מתנדבים. להתנדבות לחצו כאן.

עבור לתוכן העמוד