תנו סוודר קבלו פסטיבל
פסטיבל בסוודר" הוא אירוע איסוף בגדים מוזיקלי לקראת החורף המתחיל. כל המשתתפים באירוע עושים זו בהתנדבות מלאה ומרוחב ליבם, ועלות הכניסה לקהל היא שמיכה או סוודר. הבגדים הנאספים באירוע יחולקו לנזקקים על ידי "אנשים לאנשים".
• פסטיבל בסוודר יתקיים מחר- יום שישי, 10 לדצמבר- ברחוב לבונטין 7, החל משעה 11:30.
הגדל

זה כבר הפך למסורת. מחר יתקיים בת"א "פסטיבל בסוודר" - אירוע שנועד לסייע להומלסים בתל אביב, מתבקש הקהל להביא עמו כדמי כניסה סוודר, שמיכה חמה או שק שינה. התמורה: הופעה של מיטב האמנים. מאחורי היוזמה עומד ליאור לוי, שרק מקרה הביא אותו לעסוק בסיוע לנדכאי העיר 
 
לפני כשנה קמה יוזמה של אדם אחד, ליאור לוי, שבשנים האחרונות משוטט עם זוג אופניים והרבה שקיות ומחלק להומלסים בתל אביב נעליים, שמיכות, סוודרים או כוס תה.
 
ההדים שנוצרו בעקבות הכתבה וההענות הרבה של גולשים ואזרחים מכל הארץ להירתם לנושא, הביאה ליצירתו של פסטיבל בסוודר הראשון. בו הקהל "משלם" בסוודר, מעיל, או שמיכה עבור דרי הרחוב, האמנים מגיעים בהתנדבות וכולם יוצאים מרוצים.
 

על פי הערכות נתוני משרד הרווחה ומרכז השלטון המקומי, חיים בתל אביב כ-1,470 דרי רחוב, שהם כ - 68% מכלל אוכלוסיית דרי הרחוב הארצית.  בחורף של 2009 נפטרו כ-45 הומלסים מקור וחוסר טיפול רפואי במחלות (שחפת, צהבת, איידס וזיהומים) אלימות ובעיקר הזנחה. מספר האנשים שהופכים מנורמטיביים להומלסים הולך וגדל בכל שנה וכך גם מספר הנפטרים. 
 
כעת עומד לוי בראש התארגנות של אנשים מעורבים המעוניינים לסייע למי שמזלם שפר עליהם הרבה פחות. "'אנשים לאנשים' איננה עמותה, אלא יוזמה פרטית, שמבקשת להזכיר לנו שכתושבי העיר יש לנו את
היכולת לייצר דפוס התנהגות חדש כלפי החלשים הסובלים מתחת לחלון ביתנו" מסביר לוי. "במקביל לעבודת הצדקה שעושים ארגונים ועמותות, כל אחד מאיתנו ה"שכנים" יכול לעזור ולהקל, אם רק נזכר בחמלה האנושית הבסיסית שיש בכולנו".
 
פסטיבל בסוודר" הוא אירוע איסוף בגדים מוזיקלי לקראת החורף המתחיל. כל המשתתפים באירוע עושים זו בהתנדבות מלאה ומרוחב ליבם, ועלות הכניסה לקהל היא שמיכה או סוודר. הבגדים הנאספים באירוע יחולקו לנזקקים על ידי "אנשים לאנשים".
 
בפסטיבל ישתתפו: (לפי סדר א-ב):קובי אוז, עמית ארז, אבי בללי, אפרת גוש, אמיר דדון, אריאל הורוביץ, איה כורם, סגול 59, הפשרות, קוואמי, קרולינה, איתמר רוטשילד. תקליטנים: אייל גולדמן (funk sinatra), אייל לניאדו. באדיבות ynet  צילום :יהונתן צור
• פסטיבל בסוודר יתקיים מחר- יום שישי, 10 לדצמבר- ברחוב לבונטין 7, החל משעה 11:30.
•  מחיר הכניסה: מעיל או סוודר.
• להערות ותרומות ליוזמת "אנשים לאנשים": ליאור לוי 050-6891669 או במייל
    Liori77@yahoo.com
 

 

 

עבור לתוכן העמוד