מתנדבים צעירים ומבוגרים בסיירת תיקונים ביתיים
הגדל

יחידת הנוער העירונית בשיתוף אגף הרווחה יוצאים בפרויקט חדש במסגרתו יצאו בני נוער ומבוגרים לבצע תתיקונים בסיסיים בבתים ברחבי העיר בראש העין קורמת בימים אלה עור וגידים יוזמה חדשה של יחידת הנוער העירונית בשיתוף אגף הרווחה והתכנית 'עיר ללא אלימות' – הקמת 'סיירת תיקונים' של בני נוער ומתנדבים מבוגרים.

בני נוער מכל רחבי העיר כבר הביעו עניין להשתתף בסיירת התיקונים ובקרוב יושלמו הליכי המיון של המשתתפים. בני הנוער שייבחרו והמתנדבים המבוגרים, יעברו הכשרה משותפת תיאורטית ומעשית בת מספר מפגשים, בה ילמדו לבצע תיקונים בסיסיים בתחומים שונים (התקנת מדפים, תליית תמונות, תיקון ברז דולף, סיוד קיר וכיו''ב, לא כולל עבודות חשמל). בתום ההכשרה יקבלו הנערים ארגז כלים ותעודת סיום, ויצאו בצוותים עם מתנדבים מבוגרים שיש להם ידע וניסיון בתחום, לבצע תיקונים בקרב משפחות של מטופלי אגף הרווחה.

את היוזמה מרכזות חן לוזון, רכזת נוער ביחידת הנוער העירונית, וחופית בורנשטיין, סטודנטית לעבודה קהילתית שמתמחה באגף הרווחה.

ליאת מוסרי, מנהלת יחידת הנוער העירונית: ''היוזמה מאוד מלהיבה. התנדבות של בני נוער עומדת בראש סדר היום של יחידת הנוער העירונית וכאן לא מדובר בעוד מקום התנדבות אלא בתכנית שיוצרת בראש ובראשונה גשר בין בני נוער למתנדבים מבוגרים. מעבר לכך, יש כאן הזדמנות לבני נוער מכל רחבי העיר לסייע למשפחות של הרווחה והזדמנות ייחודית לפעילות משותפת של תלמידי בגין ומעיינות מפתן. אנחנו מאמינים שההתנדבות יוצרת תחושת ערך עצמי ומחויבות ובכך תורמת בהכרח להפחתת תופעות של אלימות וונדליזם''.

חגית בן-רצון, מנהלת מחלקת קהילה באגף הרווחה: ''יש המון תכניות התנדבות ואלפי מתנדבים בראש-העין, אבל מדובר פה ביוזמה ייחודית ושונה מאחר והמתנדבים המבוגרים משתפים פעולה בצורה מובנית עם מתנדבים צעירים, עוברים הכשרה משותפת ופועלים בצוותים משותפים. באגף הרווחה חשוב לעודד התנדבות בקהילה ולא פחות מכך לתת מענה למשפחות של הרווחה שלא מסוגלות לבצע בעצמן תיקונים ועבודות בית בסיסיות''.

כדי לקדם את היוזמה, סיירת התיקונים זקוקה לתרומות של חומרי עבודה בסיסיים (או כסף) וכן למתנדבים מבוגרים נוספים שמעוניינים לעבור את ההכשרה עם בני הנוער ולאחר מכן לצאת איתם ביחד אחת לשבוע / שבועיים בשעות אחר-הצהריים, לסייע למשפחות הרווחה.

המעוניינים מוזמנים לפנות לחופית מאגף הרווחה בטל: 054-4208095 או לחן מיחידת ה נוער העירונית טלפון 054-4940746     באדיבות: local פתח תקווה


 

עבור לתוכן העמוד