מתארחים ומתנדבים
גרעין "הנני" ומתנדבים אמריקאיים לקחו חלק בפעילות התנדבותית, ברובע השופטים בקרית גת, במסגרתה צבעו בתים ועבדו בגינה השכונתית
הגדל

הבתים נאים בעיניך? במסגרת תוכנית "משעול וועדי בתים" הפועלת מזה שנתיים ברובע השופטים בעיר, חברו גרעין הנני וקבוצת סטודנטים אמריקאיים מאוניברסיטת ברנדייס בארצות הברית, להתנדבות עם הקהילה.

היום הראשון נפתח בקבלת פנים חגיגית שנערכה במתחם החקלאות הקהילתית של הגרעין בנוכחותם של חבר המועצה אבנר כחלון ומנהלת אגף שפ"ע, אילנית לוגסי, שאף תרמה ממחלקתה כח אדם מיוחד שיסייע לפעילות.
לאחר מכן התפצלה הקבוצה לשניים, כשחלק אחד נשאר לפעול במתחם החקלאי יחד עם בני הקהילה האתיופית המתפעלים את המקום באופן שוטף, ואילו השני הצטרף אל פעילות ועדי הבתים ברובע השופטים ברחוב שמגר בן ענת, כשהם מסייעים לצבוע את הבניינים.
בהמשך ביקרו הסטודנטים בלשכתו של ראש העיר, מר אבירם דהרי, ושמעו ממנו דברי ברכה ומשם פנו לפעילות מיוחדת שנערכה יחד עם קבוצת נוער "השחר", קבוצת מנהיגות צעירה וקבוצות הילדים הפועלות במסגרת הגרעין. 
תוכנית "משעול-וועדי בתים" פועלת מזה כשנתיים ברובע "השופטים" בעיר. התוכנית מתמקדת בטיפוח מתחמי מגורים הסובלים מהזנחה, הן חברתית והן פיזית . התוכנית משתפת את ועדי הבתים כמו גם את כלל תושבי המקום בתהליך הטיפוח והשיקום. כתוצאה מכך, מתחזקת תחושת השייכות שבין הדייר לסביבתו, מה שמביא בסופו של דבר גם לשינוי במעגלי חיים נוספים.
בשנה האחרונה מובילות את התוכנית שרי כחלון ואיילת-חן טרבלסי, סטודנטיות לעבודה סוציאלית קהילתית במכללה האקדמית באשקלון, הרוכשות את הכשרתן המעשית במסגרת פעילותו של הגרעין הקהילתי "הנני".
קבוצת הסטודנטים האמריקאים מאוניברסיטת ברנדייס, הגיעו כאמור לשבוע התנדבות בארץ במסגרת תוכנית הג'וינט, על חשבון חופשת הסמסטר שלהם, והחליטו להקדיש מזמנם הפנוי כדי לסייע לגרעין "הנני" בפעילויותיו השונות.
צוות גרעין "הנני" משקיע ימים כלילות בהצלחת הפעילויות האלו, כמו וגם בעבודה שוטפת במשך כל השנה. בין הפועלים בגרעין המסייעים להצלחת הפרוייקטים נמצאים משה סלומון, המנכ"ל, חגית שמידט, הדר פנטהון ועזריה פטגו, מנהלי התחומים, תרצה פרי המלווה את הסטודנטים במהלך הפעילות השנתית, והסטודנטים מהמכללה. בנוסף לוקחים חלק כל חברי הגרעין שמקדישים הרבה ממרצם ומזמנם למען השגת המטרות החשובות.  באדיבות קרית גתים


 

עבור לתוכן העמוד