סטודנטים מאוניברסיטת חיפה יוכלו להתנדב בשיקום הכרמל עבור 2 נקודות זכות
האוניברסיטה בישרה כי במסגרת הסמכתה ל"קמפוס ירוק" על ידי המשרד להגנת הסביבה, החליטה הוועדה לפעילות חברתית בדיקאנט הסטודנטים להכיר בפעילויות ירוקות כפעילות למען החברה. במסגרת זו יכולים סטודנטים מכל החוגים להתנדב ארבע שעות שבועיות עבור 2 נקודות זכות אקדמיות לסמסטר

הגדל

סטודנטים באוניברסיטת חיפה יוכלו החל מהסמסטר הקרוב להתנדב למען הסביבה ולקבל בתמורה נקודות זכות אקדמיות. בין הפעילויות שיעניקו נקודות זכות: השתתפות בשיקום יערות הכרמל.
 
האוניברסיטה בישרה כי במסגרת הסמכתה ל"קמפוס ירוק" על ידי המשרד להגנת הסביבה, החליטה הוועדה לפעילות חברתית בדיקאנט הסטודנטים להכיר בפעילויות ירוקות כפעילות למען החברה. במסגרת זו יכולים סטודנטים מכל החוגים להתנדב ארבע שעות שבועיות עבור 2 נקודות זכות אקדמיות לסמסטר.
 
בין היתר, הסטודנטים יכולים להתנדב בפרויקט של הקרן הקיימת לישראל לשיקום יערות הכרמל, במסגרתו הםיקבלו משבצת יער לאחריותם למשך מספר שנים ויעסקו בדילול צמחים לא רצויים כמו אורנים ועשבים, ובזריעה, שתילה וטיפוח נביטות של עצים דוגמת האלון, האלה והחרוב.
 
פעילות התנדבותית נוספת שנמצאת כרגע בשלבי פיתוח היא "סיירים בכרמל". מדובר בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה, במסגרתו יסיירו הסטודנטים ביערות הכרמל בסופי שבוע, חגים ואירועים מיוחדים יאתרו מפגעים סביבתיים, יעזרו במניעת שריפות ויארגנו פעילויות חינוך לנופשים.
 
פעילויות נוספות שיעניקו נקודות זכות אקדמיות הם סיירים ירוקים בקמפוס, אחריות על פעילות סביבתית במעונות הסטודנטים, פעילות בפרויקט שיקום הואדיות בחיפה בשיתוף עם החברה להגנת הטבע ועוד.
 
"אוניברסיטת חיפה חרטה על דגלה את המחויבות הסביבתית ואנחנו בטוחים שבעקבות היוזמה החדשה יצטרפו סטודנטים רבים לפעילות הירוקה שלנו", אמר סגן הנשיא למנהל ברוך מרזן, יו"ר מועצת "קמפוס ירוק" של האוניברסיטה.  באדיבות ynet
 
 

עבור לתוכן העמוד