מבצע מציאת בית לניצולי שואה בודדים
מצבם העגום של חלק מניצולי השואה בישראל, הביא להקמתה לפני מספר שנים של "העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה", העמותה כולה מופעלת בידי מתנדבים. אין מקבלי שכר או מגייסי תרומות, והמתנדבים בעמותה עסוקים בסיוע מיידי להטבת תנאי חייהם של ניצולי שואה בערוב ימיהם.
הגדל

"העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה" דואגת בהתנדבות, למי שהמדינה הייתה אמורה לדאוג, אך משום מה איננה. הערב (א') מוענקת הזדמנות אחרונה, להציל בית עבור ניצולי שואה בודדים, באמצעות מופע סטנד-אפ בהשתתפות אדיר מילר, עדי אשכנזי, אייל קיציס, אסי כהן, אלי ומריאנו 
 
בבית בהרצליה. "אם לא יגויסו כספים לא נוכל לשכור בית חלופי".  
מכספים אלו שכרה העמותה  בית בהרצליה בן חמישה וחצי חדרים, שיפצה והכשירה אותו לטובת
 מגוריהם של ניצולי שואה בודדים שנזקקו לטיפול אחרי אשפוז, וניצולי שואה שלא להם היכן לגור. מהבית בוצעו משלוחי אוכל קבועים, משלוחי תרופות, ציוד רפואי, שמיכות, כביסה נקייה ועוד.
 לצחוק,כדי שניצולי השואה לא יבכו.
הבית שהיווה מרכז לעזרה לניצולי שואה בכל הארץ נמכר כשטח בניה, ו"העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה" חייבת להתפנות מהמקום. אלי פיניש, מתנדב ותיק בעמותה, גייס את אדיר מילר, עדי אשכנזי, אייל קיציס, אסי כהן ומריאנו אידלמן, להופעה מיוחדת להצלת הבית של ניצולי השואה, בשאיפה לארגן מספיק כסף כדי לשכור בית אחר לאותה המטרה.
 
"היום יקבע הגורל של הבית שעוזר למאות ניצולי שואה. אם לא ימכרו כרטיסים למופע ולא יגיעו תרומות - לא נוכל לשכור בית חלופי. לניצולי השואה ישארו בלא עזרה חיונית שלדאבוננו אף גורם אחר במדינה לא מעניק להם", מסבירה בצער אתי כהן, אחת המתנדבות.
 
"לא יאומן שעמותה של קומץ אנשים, מתנדבים כולם, בלא מנגנון ובלא כל תמיכה משום גורם, צריכה לממן את העזרה שהמדינה צריכה לתת לניצולי השואה. רוב העזרה עד היום הייתה מכיסנו הפרטיים, אבל הכסף שלנו נגמר. עכשיו גורל ניצולי השואה הללו הוא בידי הציבור.
 אנחנו מקווים שאנשים בארץ ובעולם ישמעו את הזעקה הזו ולא ישאירו אותנו ואת ניצולי השואה לבד".
  באדיבות ynet  צילום: אתי כהן

• ההופעה תתקיים היום (א') בשעה 20:30 בתיאטרון חולון, (שדרות קוגל 11 בכניסה לעיר).
• מחירי הכרטיסים נעים בין 75 ל-300 שקלים. לרכישת כרטיסים ולתרומות לעמותה התקשרו 03-5257888. או לתיאטרון חולון 03-5023001/2/3. גם תרומות סמליות תתקבלנה בתודה.
• ב"עמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה", זקוקים למתנדבים בעלי רקע בשיפוץ, למקרה וימצא בית הרוס שיושכר לעמותה במחיר סביר, וכן למתנדבים לסייע בפינוי העמותה. לפניות בכל נושא: israelnow@gmail.com
 

עבור לתוכן העמוד