מתנדבי שירות לאומי מסייעים לילדים מתקשים בלימודים
הגדל

מיזם התנדבות: מסייעים לילדים מתקשים בלימודים
החונכות נקראת על שמו של עמיחי מרחביה ז"ל. מתנדבי שירות לאומי, בני ישיבות הסדר ואף תלמידי בתי ספר תיכוניים מסייעים לילדים
מיזם חונכות חדש שהושק השנה – פרויקט עמיחי – מכווין מתנדבי שירות לאומי, בני ישיבות הסדר ואף תלמידי בתי ספר תיכוניים, לסייע לילדים מתקשים.
העזרה מתבטאת בהכנת שיעורי בית, הכנה לבגרויות, עזרה בלימוד מקצועות נבחרים, כמו גם בחיזוק נפשי והתמודדות מול אתגרים. במהלך החונכות נוצר קשר אישי עמוק בין החניך לחונך, שגולש לעיתים מעבר לשעות הפעילות הרשמיות.
בנוסף, ההנהגה הצעירה דואגת להווי ולאירועים משותפים עם הילדים ובני משפחותיהם. בין השאר, אורגנו שבתות, מסיבות ראש חודש משותפות, ומסיבת חנוכה מיוחדת.
על המיזם הוחלט כשהתברר כי ברחבי המדינה קיימות אלפי משפחות לילדים מתקשים, שלא מסוגלות לממן עבורם מורה פרטי. חברי ההנהגה הצעירה של האיחוד הלאומי נחשפו לבעיה והחליטו להירתם למשימה.
אסף דנוך, יו"ר ההנהגה הצעירה של האיחוד הלאומי וממובילי המיזם אומר כי "פרויקט עמיחי מחבר אותנו חיבור אמיתי לעם ישראל, ללא כל פניות. זו התנדבות לשמה והתוצאות באות לידי ביטוי בפידבקים חיוביים שבאים מכל הציבור, דתיים מסורתיים וחילוניים. אנו באיחוד הלאומי רואים חשיבות גדולה בהרחבתו למקומות נוספים".
החונכות נקראת על שמו של עמיחי מרחביה ז"ל, שנפל במלחמת לבנון השניה. הפרויקט הובא לידיעת משפחת מרחביה, שמלווה אותו מתחילתו ושמחה בו. דנוך מוסיף כי "אנו רואים זכות גדולה להנציח את עמיחי ולהמשיך את דרכו – דרך של אהבת הארץ והארת פנים לכלל עם ישראל, מתוך שמחה".
על הפעילות הענפה מנצחות זוג רכזות, טל לב ועדי גבאי. לדבריהן: "אנחנו, בהנהגה הצעירה, הקמנו את 'פרויקט עמיחי', המאפשר לאנשים לצמוח מתוך הקושי הגדול, ולנו כדתיים להתחבר לכל גווני החברה הישראלית, והכל מתוך אהבה ושמחה. המיזם ממחיש באופן יוצא דופן את החיבור החזק הפועם בלב העם היהודי".
ראשית הפרויקט באולפנת "נריה" בדימונה, שמובילה אותו בגדלות באופן קבוע פעם בשבוע. כל בת חונכת ילדה מאחד בתי הספר בעיר. צעירות אלו זקוקות לאהבה, לחום, ולרוב אינן מחוברות לדת. הבת מגיעה למשפחה, ועובדת עם החניכה בצורה פרטנית, אוהבת ועקבית.
הבנות מגשרות על הפערים ויוצרות קשרים אמיתיים, עמוקים ומיוחדים, עם החניכות. בנוסף לכך מתקיימות באולפנא פעילויות שיא לפני החגים, החושפות בפני החניכות עולם שטרם זכו להכיר.
כבר השנה, צעירות שלוקחות חלק בפרויקט מעוניינות להצטרף למשפחת האולפנא, ולהתחבר למשהו עמוק יותר. נדמה כי העניין תופס תאוצה ויעלה בכמות ובאיכות על הציפיות המוקדמות. באדיבות ערוץ 7

 

עבור לתוכן העמוד