"מבנה התאומים" ברחוב מזא"ה
הגדל

מרכז הצעירים: השפעה על חיי הצעירים או מתנ"ס משודרג?
 "מבנה התאומים" ברחוב מזא"ה, שעבר שיפוץ לפני שנים ועמד עד כה מיותם, כבר נפתח בחלקו האחד, בו הוקם מתחם אמנות שכולל גלריה וחנות ספרים. במבנה השני יוקם מרכז לצעירים שיושתת על שלושה עוגנים: מרכז לפיתוח יזמות חברתית ומעורבות חברתית, מרכז תרבות ואמנות ליוצרים צעירים ומרכז שינגיש בפעם הראשונה שירותים מכוונים לאוכלוסיית הצעירים בנושאי דיור, תעסוקה ולימודים. כבר בשבוע שעבר החל המבנה לממש את ייעודו כשהתקיים בו פסטיבל לקולנוע ניסיוני של המדרשה לאמנות שהציג עבודות של סטודנטים בוגרי המדרשה ואמנים בינלאומיים ומשך למעלה מ-1,000 מבקרים .

התכנית נהגתה באוקטובר 2010.   השקה רשמית: ספטמבר 2011.

התחזית שלנו: מרכז הצעירים יכול בקלות להפוך למתנ"ס משודרג עם חוגי אחר צהריים, השאלה היא אם הוא ייתן מענה אמיתי לצעירים העובדים והעסוקים בעיר, שטרודים בנטל פרנסה ודיור. גם קשה לדמיין תורים של צעירים משתרכים במקום, כאשר הרבה מהתשובות לשאלות (היכן ומתי ייפתחו פרויקטים לדיור בר השגה, תנאי זכאות למלגות לימודים, חיפושי דירות והצעות עבודה) אפשר, ומתבקש, לקבל באינטרנט.

"מבחינתי זה הולך להיות גם מרכז של שירותים פרקטיים, אבל זה רק צד אחד של העניין", מגיב סגן ראש העירייה ומוביל הפרויקט, אסף זמיר. "הצד השני הוא חלל קהילתי מלא ביוזמות חברתיות ותרבותיות לאוכלוסייה שלא קיבלה עד כה מענה. זה כולל פרויקטים חברתיים, התנדבות ורווחה. נאפשר לבני הדור הצעיר ליזום ולהשפיע". באדיבות מעריב
 

עבור לתוכן העמוד