מתנדבים לתרום לספרייה בקריית-שמונה.
הגדל

 
נחגוג את שבוע הספר - גם בקריית-שמונה!
ביום ה' הקרוב תצאנה שיירות סולידריות עם ספרים ותרומה-מותנית מאתרי "שבוע הספר" בערים הגדולות  לקריית-שמונה.  תרומה מותנית - כי נמסור את תרומתנו רק אחרי שהממשלה תתחייב לממן לספרייה סכום הגדול מתרומתנו פי  10.

 
סגירת הספרייה (והמתנ"ס) של קריית-שמונה דווקא עם פתיחת "שבוע הספר" שלשום, משגעת אותי.                        יום לפני סיום שבוע הספר ברחבי הארץ, ביום חמישי הקרוב, נחגוג את שבוע הספר גם בקריית-שמונה!הספרייה בקריית-שמונה היא שלוחה של המתנ"ס, שצבר במשך השנים חובות של כ-9 מיליון שקלים (בין השאר ממינויים פוליטיים עתירי שכר במתנ"ס). חמש רשויות ציבוריות שונות זורקות אחריות מאחת לשנייה: החברה למתנ"סים, ה"אימא" שלה - משרד החינוך, משרד התרבות ("חוק הספריות הציבוריות" מחייב מימון שלהן ב-50% מהמשרד ו-50% מהעירייה), העירייה, ומשרד הפנים (האחראי על העירייה). לפני כשנה הציל זמנית את הספרייה - ואת הרשויות האחראיות! - בנק הפועלים, בתרומה של 400,000 שקל. אלא שהתרומה הסתיימה, החובות המשיכו להצטבר - והרשויות נותרו קפוצות. לפני כשבועיים החליט בית-המשפט המחוזי בנצרת לסגור את המתנ"ס ואת הספרייה, ומינה כונס נכסים ומפרק. המפרק החרים, בין השאר, את ציוד הספרייה (שוויו מוערך ב-150,000-100,000 שקל בלבד!) והוציא אותו למכירה לכיסוי חלק מהחובות. מבנה הספרייה הוא של העירייה, ויש לעירייה גם תקציב נפרד לשכר הספרנים. לכאורה, תרומה שתקנה את הציוד הנ"ל תאפשר פתיחה מחדש של הספרייה - אך בכך תימשך מגמת שחרור הממשלה מאחריותה. קוראים לכך הפרטה.

התייעצויות עם חברים רלוונטיים לנושא: מחזיקת תיק החינוך בעיריית קריית-שמונה, ד"ר יפעת שאשא-ביטון - שתיאמה הבוקר את מבצע ההצלה שלנו עם ראש העיר הרב נסים מלכה; יזם ההיי-טק והנדבן גדי קני - שתרם את התרומה הכספית הראשונה למבצע, 10,000 שקל; חתן פרס ישראל לחינוך פרופסור גבי סלמון (שהדריך את יפעת בדוקטורט שלה) - שנתן מיד את ברכתו, והכין תרומת ספרים ותרומה כספית; וחבריי מהגליל יורי קנדל (להבות הבשן), אלי ספרן (סאסא) ואברהם (צימי) צימרמן (געתון). ההיענות של כולם הייתה מיידית - ומרגשת. פניתי גם לחברותיי הסופרות יוכי ברנדס ואבירמה גולן; לסופרים א"ב יהושע, עמוס עוז, דוד גרוסמן וספי רכלבסקי; למשורר מתי שמואלוף וחבריו המשוררים החברתיים מ"גרילה תרבות"; לכלת ולחתן פרס ישראל בחינוך הפרופסורים מרים בן-פרץ וחיים אדלר; לפעילי "שומרי משפט - רבנים למען זכויות אדם"; ולחבריי למזכירות מס"ד - המחנה הסוציאל-דמוקרטי. אני מנסה עוד להגיע גם לנדבנים נוספים שמכירים את קריית-שמונה - איזי שרצקי מ"איתורן", רונית סגלמן מקרן רש"י, נציג מגבית קנדה, סטף ואיתן ורטהיימר.   באדיבות news 1

עבור לתוכן העמוד