נוסד פורום ראשי ארגוני המתנדבים באשדוד
הגדל

כ-5,000 מתנדבים רשומים בלמעלה מ-60 ארגוני התנדבות הפעילים בעיר. הפעילות מתבצעת בכל תחומי החיים והיא נכונה לימים של שגרה ולזמנים בחירום. את המתנדבים ניתן לראות במוסדות החינוך וברחובות העיר, בפארקים העירוניים ובסיורי הורים, בהדרכת חולים ובסיעוד קשישים, בתחומי הספורט והבריאות כמו גם בפעילות קהילתית. מאתמול הם גם מאוגדים במסגרת חדשה – פורום ראשי הארגונים!
ההתנדבות הוא ערך עליון העומד בבסיס כל חברה וקהילה. אי אפשר לה לחברה אנושית לקיים את מערכותיה מבלי שהיא מסתייעת בציבורי מתנדבים המקדישים מזמנם וממרצם כדי לקיים חברה מתוקנת. אנו עדים לכך שככל שגדל מספר המתנדבים בקהילה כך עולה איכות החיים, אלא שלא די ברצון הציבור להתנדב, יש חובה בארגון מערך ההתנדבות וריכוז כל ארגוני המתנדבים תחת מסגרת ארגונית אחת. לשם כך נוסדה היחידה להתנדבות של עיריית אשדוד.
 
אתמול, באולם מועצת העיר, במעמד ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, ראש מינהל שירותים קהילתיים גב' רונית צור, מפקחת היחידה להתנדבות במשרד הרווחה גב' רוחמה נגר, מנכ"ל הרשות למאבק בהתמכרויות ואלימות גב' סימונה מורלי, יקירי העיר, מנהלי יחידות בעירייה ונציגי הארגונים וגופי ההתנדבות באשדוד, הושק שלב נוסף בארגון מערך ההתנדבות ולמעשה נוסד פורום ראשי ארגוני המתנדבים באשדוד.
 
מנהלת היחידה גב' חנה בן איון, החתומה על השינוי הדרמטי במערך ההתנדבות, ציינה שאשדוד היא עיר של מתנדבים "כ-5,000 איש ואישה רשומים בלמעלה מ-60 ארגוני מתנדבים הפעילים בעיר". אתמול, במפגש ההשקה, הוכחה גם עוצמתם של ארגונים אלה כאשר לא פחות מ-65 ראשי ארגונים התייצבו באולם המועצה וגילו נכונות לשיתופי פעולה ולתיאום בין הארגונים.
 
גב' בן איון הסבירה ש"התנדבות אינה נתינה בעלמא. יש בה ערך מוסף משום שהיא מלמדת על אכפתיות, התחשבות באחר, רצון להטיב. היא מלכדת ויוצרת אחדות בין מרכיבי החברה". היא ציינה את מה שאומרים רוב המתנדבים: "ככל שאתה נותן יותר – כך אתה מקבל יותר" ולמעשה הבהירה שהמתנדב נהנה יותר אפילו ממקבל השירות.
 
בברכתו לראשי הארגונים למארגני המפגש וליסוד הפורום, אמר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ש"התנדבות היא ערך מרכזי בתרבות של עיר, בעיקר באשדוד בה התנדבות היא חלק מה-DNA שלה". ד"ר לסרי איחל ש"כמות המתנדבים תוכפל ותשולש כי כך יאה לעיר גדולה כמו אשדוד". כן הסביר על תוכניות העתיד בתחום ההתנדבות ובישר על הקמת בית המתנדב שישרת את כל המתנדבים בעיר. הוא כמובן הודה לגב' בן איון על עשייתה המבורכת ורבת הפעלים, תוך שהוא מתייחס לדברי הרמב"ם שקבע את מצוות בין אדם לחברו כערך המרכזי בעיניו.
 
כן נשאו ברכות: גב' רונית צור שהודתה לכל העושים במלאכה ולרב עמרם כנפו – מ"מ ראש העיר והממונה על הרווחה. גב' רוחמה נגר שאמרה: "אין זה מובן מאליו שכמות כזו של ראשי ארגונים מגיעים ומשתפים פעולה במפגש כזה. אשדוד היא עיר מודל בהרבה מובנים ובשום מקום בארץ לא ראיתי פעילות ארגונית המאגדת את מערך ההתנדבות תחת מסגרת אחת. כל הכבוד לכם". וכן נציגים וראשי ארגונים שהציגו רעיונות ואפשרויות לפעולה.
 
לסיכום הסבירה גב' בן איון כי הפורום הוקם כדי ליצור ממשקי עבודה ושיתוף פעולה בין כל ארגוני המתנדבים הפעילים בעיר, במטרה ליצור תרבות התנדבותית שתשמש מודל ודוגמא בישראל, עם דגש על קשר והתקשורת נכונים בין הארגונים לרשות ולמוסדות העירוניים.
 
כל חברי הפורום הסכימו שעוד נכונה להם עבודה רבה, בכל תחומי העיר ובכל נושא אפשרי, אך "אם נפעל בכוחות משותפים, מתוך כוונה לשפר תמידית את הקשר בין כל המנגנונים, עלה נעלה ורק השמים הם הגבול".     באדיבות פורטל ashdod4u

עבור לתוכן העמוד