האמנים מתנדבים לעצרות המחאה ברחבי הארץ
הגדל

בעצרת המחאה הגדולה שתיערך בירושלים יופיעו שלומי שבן, קרולינה, קוואמי והקליק. עוד לפני כן יצטרפו למחאה בתל-אביב יהודה פוליקר וברי סחרוף, הראל סקעת ואביב גפן יופיעו בירושלים ומיקה קרני בחיפה. שחקני הקאמרי יתרמו משכרם למאבק האמנים ממשיכים להתגייס למחאה.

נעם רותם, איל "קוואמי" פרידמן, להקת "הקליק", הזמרת קרולינה, שלומי שבן ואמנים רבים נוספים יופיעו בעצרת שביתת המחאה בכל הארץ, שתיערך בגן הוורדים מול כנסת ישראל בשני הקרוב (1 באוגוסט).
במקביל למאבק הדיור, תתקיים במקום עצרת מחאה בשל יוקר המחייה בישראל. העצרת תיערך תחת הכותרת "המדיניות הכלכלית והחברתית של הממשלה והאופי שקיבלה המדינה", כך על פי דובר העצרת, עידן רינג. כמו מחאות רבות הנערכות בחודש האחרון בישראל, גם הזו החלה בפייסבוק, וכעת חברים בעמוד הרשמי שלה כ-20 אלף גולשים. המטרה היא שהציבור הרחב יימנע מללכת לעבודה ויצטרף לעצרת.


יהודה פוליקר. יופיע בעצרת בתל-אביב
"זו מחאה של מעמד הביניים ובעקבות כך האמנים מזדהים איתה", מוסיף רינג, "הם לא אנשים עשירים, הם תמיד חלמו להיות זמרים מצליחים, אבל הם לא חיים טוב. לאורך השנים הכל מתייקר: החינוך, הדלק, הדירות והמזון והשער לא עולה בהתאם. יש לציין כי גם השלטון המקומי נרתם לעצרת ויסייע לנו כלכלית".
עוד הוסיף רינג כי בחמישי קיבלו המארגנים פנייה משחקני תיאטרון הקאמרי שרוצים גם הם לתמוך בשביתה, אבל נמנע מהם להגיע בשל הצגות שנמכרו מראש, בהן הם מחויבים להשתתף, ולכן יתרמו את המשכורת מההצגות של אותו יום למען קיום העצרת.  
 

במכתב ששלחו ועליו חתומים בין היתר ענת גוב, יפתח קליין, ענת וקסמן ורבים אחרים, נכתב כי יתרמו את שכרם עבור המאבק, "מתוך תקווה לשינוי אמיתי".
בתוך כך, הערב (שבת) ייערכו עצרות והפגנות במסגרת מחאת הדיור בכל רחבי הארץ. בין המוקדים המרכזיים אותם יפקדו האמנים יהיו תל-אביב, שם צפויים להופיע ברי סחרוף, יהודה פוליקר ואחרים; אביב גפן, הראל סקעת ואברהם טל יופיעו בעצרת בירושלים; גלעד שגב יופיע בבאר-שבע ובחיפה יופיעו מיקה קרני וקוואמי, שכאמור יופיע גם בירושלים ביום שני. יצויין כי כל האמנים מופיעים בעצרות השונות בהתנדבות. באדיבות ynet ,  צילום- AP
 

עבור לתוכן העמוד