ביקוש "לדירות הפתוחות" באוניברסיטת בן גוריון בנגב, תמורת מעורבות בחינוך ובקהילה
הגדל


אונ' ב"ש: עלייה דרמטית בביקוש לתכנית "הדירות הפתוחות"
על רקע מחאת הדיור, באונ' בן גוריון בבאר שבע מדווחים על עלייה של 50 אחוז בביקוש להשתתף בפרויקט המספק מגורים חינם לסטונדטים תמורת פעילות חברתית משמעותית בשכונות העיר.
  
בבאר שבע, מתברר, המחאה החברתית כבר החלה להניב פירות מבורכים: המחאה הביאה לעלייה של כ-50 אחוז בביקוש לתכנית "הדירות הפתוחות" באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

מנהלת היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה, עורכת הדין ורד סרוסי-כץ, מעריכה כי עד תום תקופת ההרשמה תירשם עלייה של 100 אחוז במספר הנרשמים לפרויקט ביחס לשנה הקודמת.

"מעבר לאטרקטיביות של הפרויקט בשל ערכיו החברתיים, העלייה בביקוש נובעת משיווק משמעותי יותר שעשינו השנה, ולכן הרבה יותר סטודנטים בעלי מחויבות חברתית מעוניינים להצטרף לתכנית", אומרת עורכת הדין סרוסי-כץ.

תכנית "הדירות הפתוחות" מופעלת באוניברסיטת בן גוריון בנגב זה 33 שנה, כאשר בתמורה לדיור חינם שמקבלים הסטודנטים בדירות האלה, הממוקמות בשכונות ותיקות בעיר, מעורבים אותם סטודנטים בקידום האוכלוסייה המתגוררת בשכונה, תוך מעורבות בחינוך ובקהילה.

האוניברסיטה מפעילה 63 דירות כאלה, ובהן מתגוררים כ-100 סטודנטים אשר הופכים את הדירות למעין מועדוניות להעברת חוגי לימוד, הרצאות ופעילות תרבותית בימים רגילים ובחגים. כל סטודנט מחויב לאמץ משפחה וללוות אותה בצרכים השוטפים שלה.

הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בנגב הם הרוח החיה במאהל מחאת הדיור, שהוקם לפני כשבועיים על המדשאה שמול בית החולים סורוקה. נראה כי מעורבות הסטודנטים במחאה הביאה גם להגברת המודעות לפרויקטים הקהילתיים ובראשם פרויקט "הדירות הפתוחות".  באדיבות מעריב

עבור לתוכן העמוד