ההנדסה מתנדבת בכפר הנוער "נרדים" שבערד
הגדל


לוחמים למען הנוער.
חיילי יחידת המובחרת יהל"ם, מאמצים את ילדי כפר הנוער "נרדים" שבערד.  חלק מבוגריו ממשיכים לשירות הנדסה ביחידה

"המצב הכלכלי בבית היה קשה.
לא היה כלום. בצו בית משפט הוציאו אותי מהבית והגעתי ל"נרדים" בערד השייך ל SOS -כפרי ילדים ישראל.

בכפר העניקו לי חום ואהבה שלא קיבלתי מעולם בבית ומהר מאוד הפך הכפר לביתי ולכל עולמי."כך מספר מ' בוגר נרדים וכיום לוחם ומפקד בהנדסה קרבית.
ולא במקרה מ' משרת בהנדסה קרבית שכן בחמש השנים האחרונות יחידת ההנדסה המובחרת יהל"ם (יחידת הנדסה למשימות מיוחדות) מאמצת את כפר "נרדים" שבו גדלים ילדים בסיכון שנפלטו ממשפחותיהם הביולוגיות בשל הזנחה התעללות אלימות ועוד.
שיתוף הפעולה של יהל"ם עם הכפר החל לאחר שמפקד ביה"ס של היחידה דאז החליט להביא את חניכיו להתנדבות בכפר.

לאור הצלחת המיזם החל שיתוף פעולה קבוע במתכונת צבא-קהילה של יהל"ם עם הכפר שבמהלכו מתקיים שבוע התנדבות במסגרת מסלול ההכשרה של הלוחמים שבו נוטלים החיילים חלק במשימות הכפר מחנכים את הילדים ומהווים עבורם "אחים" לשבוע לכל דבר.

בנוסף מקיימת היחידה מופעים משותפים עם ילדי הכפר הכוללים השתתפות של הכפר בטקסים יחידתיים (סוף מסלול) השתתפות של היחידה בשבועות הישרדות שאותם מקיים הכפר ועוד.


לדברי אחיטוב גרשינסקי מנכ"ל SOS "יהל"ם מהווה דוגמה חינוכית מהמעלה הראשונה לחניכים בנרדים. הנכונות שלהם לתרום למדינה לכפר ולילדים היא שיעור שלא ניתן ללמוד באף בית ספר ולכן היא כל כך חיובית לעבודה החינוכית שנעשית בכפר. ההוכחה להצלחה היא שירות בוגרי הכפר ביחידה המובחרת" אמר.

 
• סא"ל סער אברג'ל מפקד יהל"ם גאה בפרויקט החינוכי של יחידתו. "הגאווה שלי היא שמעבר לעובדה שנרדים נותן לנערים עתיד היחידה שלי מביאה להם את הערכיות של השירות הצבאי של להיות אזרחים טובים לתת להם מסגרת בזמן שהותם בכפר ולאחר מכן בגיוסם שבמהלכו הם חוזרים לכפר כמדריכים. סגירת המעגל הזאת בעיניי היא ערך מוסף ושליחות מאין כמותה."      באדיבות: ישראל היום

עבור לתוכן העמוד