סיפורו של המתנדב יחיאל חוברה
הגדל

כבר שנה וחצי עברה מאז התאונה הקשה שבה נפגעה שחר גרינשפן. נחמה וישראל ההורים, לא הסכימו בשום אופן שתישאר בבית חולים שיקומי, ורתמו למאמץ אנשי מקצוע שמאמינים כמוהם בשחר, ומטפלים בה מסביב לשעון

"אנחנו מתכוונים להעמיד אותה על הרגליים למרות כל מה שנאמר", מכריזה נחמה. יחיאל חוברה מטפל בשחר מאז התאונה. מדי שבוע הוא מגיע אליה לטיפול אינטנסיבי ובלתי מתפשר שעם הזמן הפך לקשר מיוחד במינו. 

"אני מכיל אותה והיא מכילה אותי, אין ספק", אומר חוברה. "כל השבוע, עד שאני מגיע אליה אני חושב מה אני עושה בשבוע הבא. שאלתי אותה אם היא בכלל רוצה להתאמץ, להזיע. ואנחנו מזיעים, כל שבוע. והיא אומרת כן".

 יחיאל מטפל בשחר בהתנדבות בשיטה שפיתח, אחרי שבבית החולים כבר הרימו ידיים. "רופאה כירורגית אמרה לנו 'אני אוסרת עליכם להביא אותו, הוא נוטע בכם תקוות שווא'", מספרת אמה של שחר. "בחיים אני לא אשכח את המשפט שלה. מאותו רגע החלטנו להילחם".

 אף אחד מסביב לשחר לא מוותר לה, גם אם לפעמים היא עצמה מתעייפת. "כשאנחנו מבקשים שהיא תעשה משהו אני שומעת תמיד את המשפט בראש, 'ואם לא בא לי?'", משתפת נחמה. 

שחר גרינשפן מודעת למתרחש סביבה ונלחמת. האם היא תצליח ללכת? "אני רק יכול לומר שאני אעבוד קשה, לא פחות ממה שאני עושה עכשיו", מבטיח חוברה. "המטרות שלי הן מעבר לכך". קבענו לחזור לשחר גם בעוד שנה.

באדיבות: nana10

עבור לתוכן העמוד