לימודים חינם בתנדבות
הגדל

 
כיצד משיגים מלגת לימודים לתואר ראשון? 
יש בישראל אין ספור מלגות לימודים אשר ניתן באמצעותן לממן לימודים אקדמיים http://www.elimudim.co.il, אך החוכמה היא לאתר את המלגות הללו ולהתקבל אליהן.

מכיוון שיש לא מעט צעירים וצעירות בישראל שלא יכולים לממן לימודים באוניברסיטה, קמו לא מעט עמותות, אגודות וגם חברות פרטיות, אשר מעניקות מלגות מכל הסוגים ולמגוון רחב של אוכלוסיות. אז אם אתם רוצים ללמוד משפטים, חשבונאות, כלכלה, וכמובן גם אמנות ואינכם יכולים להרשות זאת לעצמכם, כתבה זה מיעודת במיוחד עבורכם!
     
לימודים באוניברסיטה רגילה עולים כעשרת אלפים שקלים בשנה והסכום הזה הוא עוד קטן לעומת עלות הלימודים במכללה. לכן, רבים לא מצליחים לממן את הלימודים ועבורם נועדו אין ספור מלגות לתואר ראשון. כל מה שצריך לעשות זה לאתר את המלגות הללו (באמצעות חיפוש באינטרנט או דרך מכרים וחברים), להבין מהם תנאי הקבלה ולהגיש בקשה מסודרת להתקבל.

ישנם כיום סוגים רבים של מלגות המיועדות למגוון רחב של אוכלוסיות, בין היתר - מלגות למצטיינים בתחומים שונים, מלגות לחיילים, מלגות על פי אזור המגורים (למשל - מלגות רק לאנשים הגרים בשדרות או בחולון), מלגות לפי מוצא, ויש גם לא מעט מלגות של מוסדות הלימוד עצמם (האוניברסיטה או המכללה).

 יש גם מגוון רחב של מלגות התנדבות במסגרתן הסטודנטים מתנדבים לסייע לקהילה או למעוטי יכולת ובתמורה הם מקבלים מימון מלא או חלקי של שכר הלימוד. לאחר שאיתרתם מלגה שיכולה להתאים לכם, עליכם לברר אם אתם עומדים בקריטריונים של המלגה.

לכל מלגה יש קריטריונים אחרים וחשוב לברר לעומק מה נדרש על מנת להתקבל.
במלגות ההצטיינות נדרשים נתונים גבוהים מאוד (למשל – ממוצע בגרות משוקלל של לפחות 100 וציון פסיכומטרי גבוה במיוחד). בחלק ממלגות ההצטיינות יש צורך גם בראיון אישי.

במלגות המבוססות על מקום המגורים העניין הוא פשוט יותר - אתם צריכים לגור בעיר אשר המלגה מיועדת לתושביה. רוב המלגות מוענקות קודם כל בהתאם למצב הסוציו אקונומי ולכן ככל שמצבכם הכלכלי הוא קשה יותר כך ישתפרו הסיכויים שלכם לקבל את המלגה. אם קיימת מלגת לימודים לתושבי אור יהודה למשל, רוב המלגות ילכו לאנשים ממעמד סוציו אקונומי נמוך, ולא לכאלה שיכולים לממן בעצמם את הלימודים.

למלגות התנדבות (כגון פרוייקט פר"ח, פרוייקט סחל"ב ועוד), תנאי הקבלה הם פשוטים יותר וכמעט כל סטודנט יכול להשתתף בהן. מלגות אלה מממנות לרוב רק חלק מהלימודים בתמורה להתנדבות או לחונכות. מלגות אלה הן פופולאריות במיוחד מכיוון שהרווח בהן הוא כפול - גם מקבלים מימון חלקי ללימודים וגם תורמים לקהילה. מדי שנה משתתפים בפרויקט פר"ח למשל, כ- 20% מכלל הסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל, וזהו בהחלט נתון מרשים.

יש גם מלגות ספציפיות יותר כגון - מלגות לעולים חדשים (ואז צריכים להיות עולים חדשים על מנת להתקבל), מלגות לעדות מסויימות (למשל לאתיופים, לגרוזינים וכו'), מלגות לחיילים משוחררים ממעמד סוציו אקונומי נמוך וגם מלגות לתחומי לימוד ספציפיים.


לסיכום, על מנת לאתר את המלגה המתאימה לכם ביותר יש להשקיע זמן, מחשבה ואנרגיה, אך זה בהחלט אפשרי! אם אינכם יכולים לממן את הלימודים באוניברסיטה בכוחות עצמכם, מומלץ לא להיכנע אלא פשוט לנסות להתקבל לאחת מהמלגות המתאימות לכם. כיום, בזכות המגוון הגדול של המלגות הקיימות בישראל, כמעט כל אחד יכול ללמוד באוניברסיטה ולרכוש השכלה גבוהה!
 באדיבות:  נטו ניוז פורטל צרכנות ומידע  http://www.netonews.co.il/

עבור לתוכן העמוד