למען החברה: המתנדבים באים
הגדל

יותר מ-1000 חברי קיבוצים כבר הצטרפו לרשת קיבוצניקים למען החברה, מסגרת קיבוצית שהוקמה בראשית השנה למען עידוד ההתנדבות בתנועה הקיבוצית ולמען תרומה לחברה בישראל.

 המארגן הוא ערן שחר (מפלמחים בתמונה), ובין המטרות לסייע לחברי קיבוצים בכל רחבי הארץ, הפועלים בהתנדבות בדבר כלשהו מעבר לשעות העבודה ותחומי קיבוצם, לחבר בין פעילויות ויוזמות לבין המתנדבים או כאלה המעוניינים להתנדב.

 מטרה נוספת בהתארגנות היא להוות מוקד לפניות ומידע ולגיוס מתנדבים נוספים. מדי שבוע מוציא ערן עדכון לחברי הרשת, ובו הוא מספר על מתנדבים או מוקדי התנדבות בהם נדרשת עזרה נוספת. למשל כמו ב"אקומיוניטי" (ECOMMUNITY). המדובר בקהילה מוגנת של אנשים בעלי צרכים מיוחדים העוסקת במחזור אלקטרוני בקיבוץ יסעור.

המיזם הוקם בשנת 2007 כ"עסק חברתי" על ידי דני קוגן אב לילד בעל צרכים מיוחדים. הכנסות המיזם מושקעות בחזרה לטובת פיתוח וצמיחת המיזם, במטרה ליצור פיתרון לשילוב תעסוקתי אינטגראלי של בעלי צרכים מיוחדים בחברה הישראלית תוך העלאת המודעות האקולוגית לשמירה על הסביבה, לחינוך לסובלנות ולקבלת האחר והשונה. במיזם עובדים כ-100 עובדים בעלי מוגבלויות בחלקיות משרה. עובדים נוספים אפשר לקלוט בתנאי שתגדל כמות החומרים הממוחזרים המגיעים ממפעלים, עיריות, מועצות אזוריות, קיבוצים, חנויות למחשבים ואנשים פרטיים.

שתי משאיות נוסעות כל יום ברחבי הארץ לאסוף את החומר למחזור ללא עלות מצידו של המוסר. עוד פרטים תוכלו למצוא באתר האינטרנט: www.ecommunity.org.il ב"אקומיוניטי" זקוקים למתנדב או מתנדבת בעלי רקע בחינוך, ללוות קבוצות של תלמידים המבקרים במפעל המחזור בקיבוץ יסעור. וגם זקוקים למתנדב או מתנדבת להדרכת מבקרים ממוסדות שונים: צה"ל, רשויות מקומיות, עיריות, מפעלים, ועוד. פרטים נוספים ניתן לקבל אצל שאול בירן בטלפון נייד: 050-9003511 או במייל: shaulbir@gmail.com ממתנדב למתנדב: חברים וחברות המעוניינים להציג פרטים על מקום ואופן התנדבותם, ולהעביר מידע זה ברשת הקשר, מוזמנים לכתוב (בקצרה) ולהעביר אל ערן במייל. הדברים שאתם שולחים מגיעים אליו בלבד ויפורסמו רק באישור השולח.

 הכתובת של ערן היא haverim@tkz.co.il

באדיבות אתר  הקיבוצים   http://www.kibbutz.org.il/tnua/dover/121004_mitnadvim.htm#Scene_1

עבור לתוכן העמוד