מעגלי התנדבות
הגדל

נשים נרתמות למען ניצולי שואה

ביום שישי הקרוב יערך בנמל ת"א אירוע התרמה למען ניצולי שואה. את האירוע הגו וארגנו נשים בנות 30-45, התורמות לקהילה במסגרת עמותת "מעגל נשים 911". השנה הן בחרו לקידום מודעות למצב ניצולי השואה ולגיוס כספים עבורם. 

 

עמותת מעגל נשים ישראל היא חלק מאירגון עולמי שנוסד באנגליה. מעגל נשים הוא אירגון התנדבותי, א- פוליטי. בעמותה הישראלית קיימים כ-18 מעגלים הפזורים ברחבי הארץ. "מעגל נשים 911 מורכב משני מעגלים שהתאחדו השנה - מעגל 9 כפר שמריהו, ומעגל 11 הרצליה. שני המעגלים פועלים למעלה מעשור והחלטנו לאחד שורות לאחר שבמרוצת השנים שיתפנו פעולה בינינו בכמה פרויקטים". מספרת הדר בננסון, חברה בעמותה. 

 

הכוח הנשי 

"אנו נשים, שבכל המולת החיים שלנו, מחליטות להקדיש זמן לדברים שחשובים לנו כמו תרומה לקהילה", מסבירה בננסון. "אנו נפגשות פעם בחודש, או לפי הצורך (לפני אירוע התרמה אנו נפגשות בתדירות יותר גבוהה). במעגל שלנו חברות כ-20 נשים רובן עובדות במשרה מלאה ואימהות לילדים. כל אחת משקיעה במעגל ככל יכולתה.

 

אין מכסה של שעות שצריך לעמוד בה ואין אף אחד שמשגיח. כולנו נרתמות למשימה בהתנדבות מלאה (ללא תשלום כלשהו), אנחנו נפגשות בערב על חשבון הזמן הפרטי שלנו, לפעמים אצל אחת מחברות המעגל ולפעמים בבית קפה שכונתי".

 

בננסון מוסיפה, "בתחילת השנה העלנו מספר פרויקטים להצבעה. כל חברת מעגל יודעת שבתחילת שנה בוחרים פרויקט, ויכולה להעלות פרויקט שלדעתה יכול להתאים לנו. הפרויקט או פרויקטים שמתקבלים הם אלו שרוב הבנות מצביעות עבורם".

 

איך נבחר פרויקט אירוע ההתרמה לניצולי שואה?

"עד היום עסקנו במגוון רחב של פרויקטים שרובם עסקו בילדים. כמו שאר הפרויקטים שלנו, פעלנו לאו דווקא באיזור הרצליה. יש לנו קשר טוב עם מספר מחלקות רווחה בעיריות שונות, ואנו מגיעות לאן שצריך אותנו.

 

עשינו הרבה פרויקטים כמו הקמת מועדוניות ופרויקט מוכנות לכיתה א' בשכונות מצוקה, הקמת פנימיית יום לילדי חטיבת ביניים ותיכונים בהרצליה, משלוחי מזון ועוד. החלטנו קצת לחרוג ממנהג זה, ולאמץ את ניצולי השואה לתקופה בלתי מוגבלת".

 

"נושא ניצולי השואה עלה אצלנו לאחר שבמרץ האחרון, ילדת בת מצווה, נועה ווינצוויג, תרמה לנו את כספי בת המצווה שלה, וביקשה שנעשה עם הכסף למען ניצולי שואה. אחת מחברות המעגל, שלה נגיעה אישית לעניין, פנתה לסניף 'עמך' (אירגון למען ניצולי שואה) בנתניה, ביררה את הצרכים שלהם, והחלטנו על טיול בן שלושה ימים לירושלים לחברי המועדון. בין היתר, נפגשו חברי המועדון עם הנשיא שמעון פרס.

 

בהמשך נערך טיול יומי לבסיס חיל האויר שבתל נוף. מפקד הבסיס הוא דור שני לניצולי שואה והוא אירח את חברי המועדון ליום מלא של כיף. הטיולים היו הצלחה גדולה, החברים שהשתתפו בו לא מפסיקים עד היום להודות לנו ולהתרגש בכל פעם שמדברים איתם על הטיול.

 

"החלטנו להמשיך לטפל בנושא, כי אנו חושבים שהנושא לא פחות חשוב מטיפול בילדים או נשים מוכות. לא נשארו הרבה ניצולי שואה, ואנו ניראה בכך זכות גדולה אם נוכל, ולו בקצת להאיר את חייהם".

 

אירוע ההתרמה הקרוב תוכנן על ידי אחת מחברות המעגל, שזה גם עיסוקה הפרטי. היא גם תרמה את המקום, וניהלה מו"מ עם כל הספקים של האוכל, השתייה, ההופעות וכו'.

 

בנות המעגל עוזרות בהתרמת חסויות לאירוע ובכל מה שאפשר לקבל בתרומה למען הצלחת האירוע. באירוע מתוכננת הופעה של להקת RUBBER BAND (להקת שמנגנת מוסיקת קאוורים) ושני D.J שינגנו לאורך האירוע. גם שרי גבעתי תנגן ותשיר באירוע. האוכל והשתייה יהיו חופשיים.

 

"מניסיון מאירועים קודמים הצפי הוא שיגיעו כ-900 איש" מסגמת בננסון. "לאירועים שלנו מגיעים מוזמנים מכל שכבות האוכלוסייה, ביניהם ידוענים, אך כולם ללא יוצא מן הכלל משלמים על כרטיס הכניסה. כל אחד יכול לקנות כרטיס ולהגיע".

 

האירוע יתקיים ביום שישי ה-19/10 בין השעות 16:00- 21:00  בפאב-מסעדה "שלוותה", האנגר 28, נמל תל אביב. טלפון: 03-5441279.

עלות הכרטיס 200 ש"ח, כל ההכנסות מוקדשות לפעילויות ופרויקטים העוסקים בניצולי שואה ולמענם.

לבירורים ורכישת כרטיסים צרו קשר במייל - hadartal@netvision.net.il . ניתן לרכוש כרטיסים גם בכניסה לאירוע.

לעמותה אפשר לתרום/להתנדב/לעזור דרך דף הפייסבוק . עוד פרטים ניתן למצוא באתר האינטרנט של מעגל נשים ישראל , אפשר להצטרף לשאר המעגלים שיש בארץ או להקים מעגל חדש.  באדיבות ynet  

 http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4293370,00.html

 
עבור לתוכן העמוד