התנדבו לסייע לאם חד הורית
הגדל

ב"ש: עשרות התנדבו לסייע לאם חד הורית שפלשה לדירה

בעקבות הפרסום ב"זמן כל-בי" וב-nrg מקומי:עשרות תושבים בבאר שבע תרמו בגדים וציוד לא', אם חד הורית שפלשה לדירה בעיר עם בתה בת השנתיים, שחולה במחלת לב קשה. א': "טוב שיש אנשים יקרים כאלו"

 

 אם חד הורית שבתה חולת הלב נמצאת במצב קשה, מעורר הדים רבים. כזכור, משרד השיכון מסרב להקצות לא' דירה בסמוך למרכז הרפואי סורוקה למרות שהקרדיולוגים דורשים זאת. במקום זאת שולח המשרד את המשפחה לדירה בקומה הרביעית באופקים. כתוצאה מכך פלשה א' לדירה בבאר שבע ומסרבת לפנותה עד שימצא לה ולבתה פתרון הולם.  


בעקבות הפרסום התנדבו תושבים רבים בדרום לסייע לא'. אחת מהן היא יסמין סקס פרידמן, בת 39, תושבת באר שבע, מנהלת השיווק של המשכן לאומנויות הבמה. היא העלתה לפייסבוק את הסיפור ורתמה מתנדבים לעזרה:

"ראיתי את הכתבה והרגשתי צורך ממשי לעזור לא'. עכשיו לא מחר ולא בעוד יומיים. תוך כמה שעות מפרסום הכתבה, ארגנתי שכנים, מכרים, חברים, אנשים שקראו את הכתבה. חלקם הגיע לנקות את הדירה המוזנחת, חלקם תרם בגדים, ציוד חשמלי, כלי עבודה לשיפוץ. זה הלך מהר", סיפרה הבחורה האסרטיבית לכתבנו שקישר בינה לבין א'.
 
ואכן, ביום שני בערב הגיעו מתנדבים, יחד עם יסמין, לבית הריק הדרוש שיפוץ. ממשאית הם פרקו מקרר, מזגן, תנור גז, אסלות לשירותים, פחי צבע לצביעת הבית ומצרכי מזון.

כשנקראים לדגל מתייצבים

שוקי עברי מבאר שבע, בעלת סטודיו לגלריה היא תושבת נוספת שהתנדבה לעזור. לדבריה "ראיתי אתמול את הסטטוס המאוד כואב שפרסמה יסמין בפייסבוק, אני ובעלי קובי לא הצלחנו להירדם, והחלטנו שכולנו ביחד, עם הבנות, נרתמות לעזור. רק עכשיו חזרנו מאחד מקבלני הבניין שרוצה בצנעה לתרום, והוא תרם את כלי העבודה וקופסאות הצבע, וככה אנחנו כל היום סביב זה. מרגש לראות את כל ההירתמות היפה הזו והלב שנפתח".

גם קרן שנחה, מנהלת מרפאות במגזר הבדואי, הגיעה לעזור: "כשנקראים לדגל מתייצבים",

"אמרה בקצרה. דורון אלבז, מתנדב אף הוא, ומתוכנן לצבוע את הדירה: "קראתי את הכתבה ונרתמנו למשימה. ננסה לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר. אנחנו באר-שבעים וא' באר-שבעית, אנחנו מאותה שכונה הנקראת באר שבע, חייבים לעזור לה".

כל אותה שעה, עוקבת א' אחרי הנעשה כלא מאמינה והחיוך חזר לפניה. "טוב שיש אנשים יקרים כאלה, שתורמים מזמנם ומכספם, יפה מאוד. זה מעודד אותי ומחזק אותי, בפרט שרק היום חזרתי מבית חולים, לאחר שהילדה הייתה שוב מאושפזת 24 שעות לאחר שקיבלה התקף".

גם בכנסת לא נשארו אדישים לסבל של א'. ח"כ יעקב כ"ץ (כצל"ה) שיגר מכתב לשר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס ובו הוא מבקש את התערבותו בעניין: "לאור חשיבות העניין, אבקש את התערבותך המיידית בנושא. אשמח לשמוע על ההתקדמות בטיפול בגברת ובילדיה", כתב ח"כ כ"ץ.

עוד הוסיף בפנייה לשר השיכון כי: "מקרים מעין אלו הם מקרים בהם אדם לא עומד בכל הקריטריונים שקבע משרד השיכון לדיור ציבורי, אבל המצב הבריאותי והאישי מחייב התערבות של משרדי הממשלה, החל מגורמי רווחה ועד דיור ציבורי דרך משרד השיכון כדי להציל נפשות.

"אדגיש שסכנת הנפשות במקרה זה ברורה, יש מקרים בהם הבת נזקקת לאשפוז דחוף אחרת חייה בסכנה ורק אתמול לדוגמה, היא אושפזה בטיפול נמרץ".

באדיבות מעריב    http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/411/290.html?hp=54&cat=873&loc=60
עבור לתוכן העמוד