מגן ראש העיר – האוסקר של המתנדבים
הגדל

מגן ראש העיר – האוסקר של המתנדבים

 

 


בטקס הענקת מגן ראש העיר למתנדבים מצטיינים שהתקיים בבית יד לבנים, הוענקו פרסים ותעודות הצטיינות ל-10 מתנדבים יחידים ול-4 ארגונים אשר העלו תרומה משמעותית לקהילה במהלך פעילותם ההתנדבותית. ד"ר לסרי: כבוד לאשדוד על מערך ההתנדבות המדהים. גב' בן איון, מנהלת יחידת ההתנדבות: אתם ללא ספק כיפת הברזל החברתית שלנו!

המצוינות הפכה זה מכבר לדגל הנישא בראש התורן של הערכים אותה מקדמת העיר, והיא באה לידי ביטוי בכל התחומים העירוניים – תלמידים מצטיינים וסטודנטים מצטיינים, מורים ומנהלים, ספורטאים ועובדים במגזר הציבורי, בתרבות ובאומנות, פרסי אשדוד למצוינות, מלגת ראש העיר לסטודנטים מצטיינים ואפילו תוכניות אסטרטגיות זוכות להצטיינות ולמעניקים. כך רשמה אשדוד שבוע מדהים בהישגיה המצוינים כאשר קטפה את המקום הראשון והפכה לעיר מודל לתחבורה ציבורית, את המקום הראשון בהישגי הספורט ואת דגל היופי – המכתיר את אשדוד כאחת משלושת הערים היפות והמקיימות בישראל. אחרי כל זה, אין פלא שראש העיר ד"ר לסרי החליט שגם לציבור המתנדבים מגיע פרגון על פעילותם וביקש להעניק ליחידים ולארגונים את מגן ראש העיר למתנדבים מצטיינים.

טקס הענקת מגן ראש העיר למתנדבים מצטיינים, המתקיים זו השנה השנייה באשדוד, הוא מעמד שכולו פרגון והצדעה לציבור המתנדבים הממלא את חייה של העיר בכל תחום פעילות אפשרי ומוסיף רבות לפניה היפות של אשדוד ותושביה. במעמד החגיגי שהתקיים ביום שלישי בבית יד לבנים, אפשר היה לראות את אשדוד במיטבה כאשר מאות מתנדבים גדשו את האולם ובאו לחלוק כבוד והערכה לחבריהם שזכו למגן הוקרה על הצטיינותם בפעילות ההתנדבות. בין קהל המפרגנים היה אפשר לראות נציגים ממשרד הרווחה ומהמועצה הלאומית להתנדבות, ארגונים ועמותות למען הקהילה, חברי מועצת העיר ויקירי העיר, חברי ועדת השופטים, נציגי המינהל לשירותים חברתיים ועובדי עירייה ומעל כולם ציבור מתנדבים ובני משפחותיהם

את הטקס פתח המנחה דן כנר בפרגון גדול וציין: "מערך ההתנדבות מהווה נדבך חשוב בחיי תושבי העיר והפך בשנים האחרונות לחלק משמעותי ודומיננטי בחיי הקהילה העירונית הן בעת שיגרה והן בעת חירום". הוא הוסיף והדגיש כי: "זה מערך שיודע לתפקד בכמה תחומים במקביל ומרכיבים אותו אנשים איכותיים, חדורי מוטיבציה ונאמנות לחברה בעיר אשדוד"

לאחר ציפייה בסרטון המתאר את פעילות המתנדבים בעיר, לכל אורך השנה ובמגוון תחומי התנדבות, עלה ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ובירך את המצטיינים בפרט ואת ציבור המתנדבים בכלל. "לפני שלוש שנים, התחלנו בכ-5,000 מתנדבים ואילו כיום אנו מונים כ-10,000 מתנדבים, במאות מקומות ומסגרות פעילות, העושים עבודת קודש בכל תחומי החיים. אני מבקש להודות לכולם בשמותיהם, כי לכל מתנדב מגיעה תודה וברכה מיוחדת". ד"ר לסרי תיאר את עבודת יחידת ההתנדבות במבצע "עמוד ענן" וציין כי "היחידה לקחה חלק פעיל ומרכזי בעת הלחימה, בשיתוף פעולה עם אגף הביטחון והחירום, פקע"ר, מח' בריאות, מח' תחום נוער, מח' הרכש, מח' רווחת הזקן מחלקות, מסגרות ועו"ס במינהל לשירותים חברתיים".

מר מנחם וגשל, המשנה למנכ"ל משרד הרווחה: "לא באנו לכבד אלא אנחנו מתכבדים בזה שהגענו לכאן היום. ואני אומר לכם שאין סיפוק גדול יותר ממי שעוסק בעשייה ממש, בשגרה ובחירום, ועל זה מגיע לכם הרבה תודה. מברך את אשדוד על ביסוס מערך ההתנדבות ועל שילושו בשנים האחרונות. אשדוד היא דוגמא לארגון מערך ההתנדבות".

רונית צור, ראש מינהל לשירותים חברתיים הודתה במילים חמות ובקצרה, "תודה למי שעדיין לא איבד את הכוח ובמפרשיו יש עוד רוח", תוך שהיא מקריאה שיר יפה מתוך סל הביכורים שכתב אלמוני. היא הודתה לשופט בדימוס אברהם ששון ששימש כיור ועדת השופטים.

עו"ד יורם שגיא זקס, יור המועצה הלאומית להתנדבות: "זכיתם לעשות כאן משהו מדהים שהוא דוגמא לערים אחרות בישראל. עם כל הטילים שנפלו על העיר, לא רק כיפת ברזל עמדה פה אלא גם כיפת ברזל אנושית שהיו בבחינת עמוד האש ההולך לפני המחנה".

גב' חנה בן-איון, מנהלת היחידה להתנדבות וגיבורת הערב, ציינה כי "התנדבות היא עניין שבלב, ללא קשר לגיל, מוצא ועיסוק והיא מקיפה את כל שכבות האוכלוסייה בעיר. תוכלו לפגוש את פעילות ההתנדבות החל מהגיל הרך ועד למגזר השלישי, בכל פעילות ובכל מקום בו אנו נדרשים". היא שמחה לחשוף כי "השנה, כאות הוקרה, הונפק לראשונה כרטיס מתנדב לכל מתנדבי היחידה, המעניק למתנדבים סל של הטבות" והבהירה ש"נתינה והתנדבות יוצרות ערבות הדדית ומחויבות שאותה יש לשמר".

בתוך כך, לאחר כל הפרגונים, המחמאות ודקות ארוכות של מחיאות כפיים לכל המברכים ולקטעי ההנחיה, נפקה היחידה את הנתונים הבאים וציינה כי כ–1000 מתנדבים גויסו למבצע "עמוד ענן", שהתנדבו בתחומים שונים ונתנו יד לפעילות ענפה אשר חיזקה את החוסן הקהילתי באשדוד, כגון: מתנדבי היחידה הפועלים בשגרה ובחירום, חיילים, פקע"ר, מורות חיילות, תנועות נוער, פסיכיאטרים, ארגון לב אחד, מכינה קדם צבאית גליל עליון, ארגונים ועמותות שונות, משרתים בשרות אזרחי, בנות שרות לאומי, סטודנטים, פעילים במנהלות הרובע, סיירת הורים, דוברי שפות, בעלי מקצוע בתחום הבידור.

עוד נאמר כי יחידת ההתנדבות, הפועלת במסגרת המינהל לשירותים חברתיים, הצליחה לבנות מערך התנדבותי המשמש מודל לערים אחרות. אלפי מתנדבים חרוצים וחדורי מוטיבציה פועלים במאות גופי חברה ומסגרות ארגוניות ומסייעים לאלפים מתושבי העיר במגוון תחומי פעילות" קשישים, נכים ואנשים עם מוגבלויות, חולים וסיעודיים, ילדים בגנים ותלמידים ביסודי ובעל יסודי, ארגוני נשים ומשפחות נזקקות, סיירות הורים ועוד כהנה וכהנה. בסה"כ מונה המערך הזה כ-10,000 מתנדבים ולמעלה מ-100 ראשי ארגוני מתנדבים שפועלים בשיתוף פעולה הדוק עם היחידה ועם הקהילה. על כך אומרת גב' בן-איון: "משאבים רבים הוקצו לצורך הגדלת מערך ההתנדבות ובאופן חסר תקדים שולש היקף המתנדבים. היחידה כיום מהווה מערך מסודר יעיל, שופע כוח אדם איכותי, נאמן ומסור המעניק תמיכה למערך העירוני בתחומי החינוך, חירום, איכות סביבה, בטיחות בדרכים, תרבות, קליטה, בריאות, רווחה, סיעוד, ביטחון וחיי קהילה שונים בעיר, ומהווה מודל ודוגמא לרשויות מקומיות בישראל".

להלן הזוכים במגן ראש העיר למתנדבים מצטיינים:

1. אורה אור לב - מנהלת סניף ויצו בעבר.

2. איציק שוחט - מתנדב בבית רשת.

3) אלגברה קריספיל - מתנדבת באגודה למען החייל באגודה למען הסרטן ועוד.

4) גבי גליסקו - מתנדב באגודה לשיקום האסיר.

5) יורם שובל - מתנדב באיכות סביבה, חינוך וידיד לחינוך.

6) משה בן זקן - מתנדב בעמותות חסד לחלוקת מזון לנזקקים.

7) שימי גשייד - מתנדב למען ילדים חולי סרטן.

8) שמוליק דואק - מתנדב בקרב בני נוער, אתיופים, אשדודים וסיירת הורים.

9) שמעון יעקבי - מתנדב במשטרת התנועה.

10) שרי גרינברג - מתנדבת בכיוונים ואשדוד מתעוררת.

להלן הזוכים במגן ראש העיר לארגונים מצטיינים:

1) ארגון קשר - הרב מנחם עמר, יור העמותה קיבל המגן בשם הארגון, המעניק בית חם לעולים ופועל לחיזוק זהות היהודית.

2) ידיד לחינוך - ניצה דה פורטו ואורנה נאור קבלו המגן בשם הארגון המפעיל גמלאים במגוון תחומי עיסוק החונכים ילדים בבתי הספר.

3) סיירת הורים - שי נקש ואייצו מסלה קבלו המגן בשם המסגרת שמערבת הורים בתרבות הבילוי של בני הנוער. הורים מסיירים בסופש וחופשות במוקדי הבילוי.

4) פעילי רובע ו - רותי רוזנברג ואירית מירלשוילי קיבלו המגן בשם הפעילים המבצעים מגוון פעילויות למען הקהילה ברובע ו ומשמשים כתובת לתושבים. באדיבות אשדוד פור יו

http://www.ashdod4u.com/ChannelArticles.asp?ArticleID=10400

עבור לתוכן העמוד