במוטורולה מתנדבים קרוב למקום העבודה.
הגדל

 

"ממוצע הציונים עלה מ-60 ל-90"

ב"מוטורולה סולושנס" מאפשרים לעובדים להתנדב בבתי ספר על חשבון שעות העבודה; "קשר אישי ומחויבות יכולים להביא לתוצאות טובות יותר משינון החומר"

 

 

חברת "מוטורולה סולושנס ישראל" עברה לפני שלוש שנים ללוד, ומאז היא מקפידה לטפח את הקשר בין עובדיה לתושבי העיר. "חשוב לנו לקיים פעילות התנדבותית קרוב למקום העבודה. זה מאפשר לעובדים נגישות גבוהה יותר ובונה קשר עם הקהילה", אומרת אמה שוצמן, מנהלת תחום האחריות החברתית ב"מוטורולה סולושנס".

 


עוד בשנת 2001 הוקמה בחברה יחידה לקשרי קהילה ואקדמיה. "הרעיון הוא לערב את העובדים כמה שיותר בפעילות למען הקהילה, ולכן אנחנו מאפשרים להם להתנדב על חשבון שעות העבודה", מסבירה שוצמן. כחלק ממדיניות החברה ליצור תרבות של התנדבות בקרב העובדים, מקפידים ב"מוטורולה ס ו ל ו ש נ ס " ל ת ג מ ל בפרסים את המתנדבים המצטיינים.
"בפעילויות ההתנדבותיות מעורבים עובדים מכל התחומים ובכל רמות הניהול של החברה", מציינת שוצמן. לדבריה, "רוב העובדים בתעשיית ההיי-טק הם ממקצועות טכנולוגיים. הם מועסקים בשכר גלובלי ולחוצים מאוד בזמן, אך יש פה מסירות גבוהה של המתנדבים, וכל שנה מספרם רק הולך וגדל".

היא מוסיפה כי כחלק מהתרבות הארגונית, החברה מקפידה לערוך משובים גם עם המתנדבים וגם עם המוסדות שבהם מתבצעת הפעילות. כל שעות ההתנדבות מקודדות, ויש מעקב אחר האפקטיביות של התרומה.

עם המעבר ללוד, "מוטורולה" החלה לפעול בבתי הספר בעיר. בבית הספר למדעים מלווים מהנדסי החברה תלמידים בתחרויות רובוטיקה, ובבית הספר "נעמת", בו לומד נוער בסכנת נשירה, חונכים עובדי "מוטורולה סולושנס" את התלמידים.

אך הפעילות האינטנסיבית ביותר היא בתיכון "אורט לוד", אותו אימצה "מוטורולה". "בית הספר הוא מעין מיקרו-קוסמוס של העיר. יש שם אתיופים, ערבים, נוצרים, יהודים, עולים חדשים - תערובת שלמה של תרבויות, ולמרות זאת המוסד הזה מצליח ליצור חברה מאוחדת", מספרת שוצמן.

עשרות מהעובדים מלמדים בבית הספר שיעורי תגבור במתמטיקה ואנגלית. שוצמן מציינת בגאווה כי בשלושת החודשים הראשונים לתוכנית הצליחו מתנדבי החברה להעלות את ממוצע הציונים

מ-60 ל-90. "זה רק אומר שקשר אישי ומחויבות יכולים להביא לתוצאות יותר טובות משינון חומר במשך שעות", היא מסבירה.

בתחילת שנת הלימודים תרמה "מוטורולה" כ-200 ילקוטים מלאים בציוד לימודי לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת, ובט"ו בשבט תערך פעילות נטיעות משותפת עם תלמידים. לקראת הבגרויות העובדים מקיימים "מרתונים" מרוכזים של שיעורי תגבור, "הכל בשביל להבטיח את ההצלחה של התלמידים ולתת להם את ההרגשה שהם יכולים", אומרת שוצמן.
 באדיבות מעריב  http://www.nrg.co.il/online/48/ART2/428/527.html
עבור לתוכן העמוד