מתנדבי ב"יד לילד המיוחד" עם משלוחי מנות
הגדל

 

 

 


 

כשאני שומעת את המילים "חוזרים לשגרה" נעשה לי רע... אני לא רוצה לחזור לשגרה. כל חג או אירוע שמוציאים אותי משם תבוא עליהם ברכה.

האמת, אני מבינה את אלה שרוצים ומייחלים לחזור לשגרת יומם הרגילה, השקטה והנינוחה. גם אני הייתי שם... עד שנולדה נועה (השמות בכתבה בדויים) לפני 9 שנים, מאז כל חיינו השתנו בשניה.

כל כך חיכינו ללידה של נועה, אלא שסיבוך בלידה עצר לה את אספקת החמצן והיא נפגעה בחצי הגוף התחתון. נועה שלנו כזאת מתוקה ויפה, אנחנו עושים הכל בשבילה, מנסים, מתרוצצים, מתייעצים ולוקחים אותה שלוש פעמים בשבוע לטיפולים פרא-רפואיים, במטרה לקדם אותה כמה שאפשר.

ביום שני נוסעים להידרותרפיה בגבעת השלושה, ביום שלישי פיזיותרפיה בהתפתחות הילד, ביום רביעי רכיבה טיפולית בנחשונים, לצד כל זה אני ובעלי ממשיכים לעבוד קשה כל השבוע וגם לגדל את בן ואורית ולהעניק להם את מירב תשומת הלב.

כך בכל שבוע מחדש רצים אחרי המשימות של עצמינו, והשגרה הזו שוחקת מאוד. רק הורים שמגדלים ילד מיוחד מבינים על איזו שחיקה אני מדברת.

נכון, יש גם רגעים מרגשים של סיפוק ונחת, אבל הם תמיד מלווים במאמצים שלעיתים מתסכלים ולעיתים מייאשים, וזו שיגרה מאוד שוחקת.

לכן כל חג או אירוע שעוצרים לנו את המירוץ הם כמו אויר לנשימה עבורי, אם כי גם אז המצב לא קל, ובכל זאת מדובר במשהו שונה מהשגרה שנמאסה עלינו.

מתנדבי ב"יד לילד המיוחד" עם משלוחי מנות לפני חלוקה פורים זו דוגמא מצויינת, סתם יום באמצע פברואר שמכניס את כולם לעליזות כזו כבר שבועיים לפני... גם נועה בעניינים אבל המוגבלות שלה מונעת ממנה להשתתף כמו כולם בשמחה הגדולה.

בשנה שעברה, בעוד אני יושבת על הספה לצד נועה, קצת מדוכדכת, דפיקה בדלת שברה את מחשבתי. בפתח עמדו שני מתנדבים של עמותת "יד לילד המיוחד" עם משלוח מנות ענק "זה בשביל נועה".

מתוך המשלוח הציצה בובה מדברת שהעיפה מבט מתוק לנועה המקסימה שלי והוציאה ממנה את החיוך הכי גדול שהיא נתנה השנה!

מה אגיד לכם - כשהם הלכו אני בכיתי, הפעם לא היו אלה דמעות של תסכול, אלא של אושר והתרגשות, על אנשים מדהימים שעוזרים לנו להמשיך ולא להשחק.

הלב מתחמם לראות אנשים שאיכפת להם מנועה שלי ושעושים הכל כדי לשמח אותה בפורים, ושגם לכולנו - ההורים ובני המשפחה - יעלה חיוך גדול על הפנים. תודה לכם! תמשיכו להפתיע, לשמח ולהוציא אותנו מהשגרה.

מתנדבות אורזות משלוחים בשביל הילדים המיוחדים עמותת "יד לילד המיוחד" של חב"ד בשיתוף ערוץ המעורבות של ynet פותחים גם השנה בפרוייקט "משלוח מיוחד" במסגרתו ישלחו אלפי משלוחי מנות לילדים בעלי צרכים מיוחדים בישראל לקראת חג הפורים. בשעה שעברה, נחל הפרוייקט הצלחה גדולה: 15 חברות מזון ומשחקים תרמו עשרות אלפי חטיפים ופרסים, עשרות מתנדבים ארזו את משלוחי המנות בסלסלאות מהודרות ומאות התגייסו לשנע אותם לאלפי ילדים מיוחדים בכל הארץ, שזכו במשלוח מנות ענק עם ממתקים ומשחקים בשווי מאות שקלים.

ביום א' ה-24 לפברואר, י"ד אדר, יחול חג הפורים. עמותת "יד לילד המיוחד" הקימה חמ"ל בכפר חב"ד בו היא מרכזת את התרומות לפרוייקט "משלוח מיוחד" השנה. עדיין חסרים אלפי חטיפים, שוקולדים וסוכריות. גם משחקים יתקבלו בברכה.

השנה מבקשים בעמותה להגיע לכמות כפולה של ילדים ומזמינים את כולכם להיות שותפים בתרומה או בהתנדבות.

·         מכירים ילד מיוחד שישמח לקבל בהפתעה משלוח מנות, שלחו לנו שם וכתובת מדויקת ל: info@special.org.il ונשמח לשמח גם אותו.    רוצים להצטרף? כל עזרה בתרומה או בהתנדבות תתקבל בברכה! לתרומות לחצו כאן או חייגו: עקיבא 054-7366034,זכריה 050-5848770

·         להתנדבות פנו באימייל לכתובת: info@special.org.il או דרך "צור קשר" באתר העמותה . באדיבות ynet    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4347285,00.html

עבור לתוכן העמוד