מרוץ למען ילדים עם מוגבלויות
הגדל

 

רוץ ילד רוץ

"אני רוצה להזמין אתכם להתגייס למען ילדים עם מוגבלויות ולקחת חלק במרוץ שאנחנו מארגנים. ההשתתפות במרוץ תתרום לבריאותכם, תקדם את המודעות לחשיבות של הכושר הגופני והשפעתו על חיינו, ותאפשר לילדים אלו לעסוק בפעילות גופנית בדיוק כמוכם וכמו כל ילד אחר". ניקול, מתנדבת בת 17, כותבת

 שמי ניקול גולדבלט, אני בת 17 וחצי, תלמידת כיתה י"ב מתיכון מכבים - רעות מו"ר. אני מתנדבת כבר 3 שנים במסגרת תנועת נוער שמשדכת בין בני נוער ומתנדבים לבין ילדים בעלי מוגבלויות במטרה לחנוך אותם, לתמוך ולעזור להם למצות את הפוטנציאל הטמון בהם.   

כשהתחלתי להתנדב בתנועה פגשתי ילדים מדהימים, ילדים שהגורל התאכזר אליהם אך למרות הכול הם נשארו מלאי שמחה ותאווה לחיים. בין אותם ילדים היה גם יונתן (שם בדוי), חולה בתסמונת פראדר- ווילי, תסמונת שגורמת לחוסר תחושת שובע, אי שליטה על שרירי הגוף ופיגור קל.  

יונתן  ואני נקשרנו אחד לשני באופן מיידי, השידוך בינינו היה מצוין וכחלק ממאבקו במחלה הוריו ביקשו ממני לעזור לו לקיים אורח חיים פעיל ובריא שיעזור לו להילחם במחלתו.

 העובדה שגדלתי בבית שבו המודעות לפעילות ספורטיבית היא גבוהה מאד (אמי מארגנת ריצות אולטרה מרתון בארץ, אבי שירת שנים רבות במערכת הביטחון, אחיי משרתים ביחידות קרביות בצה"ל ואני מתאמנת במסגרת קורס הכנה לצה"ל), גרמה לנו להשקיע המון באימונים ולהיכנס לכושר מהר מאד. 

בתור התחלה הצבנו יעדים שחשבנו שנוכל להשיג והתאמנו למרוץ "עין גדי", מרוץ שכולל ריצה למרחק של 2 קילומטרים. בחלוף הזמן, לאחר שהשתתפנו יחד במספר מסלולי ריצה שמנו לב שיונתן מתקדם בקצב משביע רצון והחלטנו להעלות את הרף, להגיע עד קצה גבול היכולת, ולנסות להשתתף בטריאתלון.

 הגברנו את האימונים לקראת השתתפות בטריאתלון מקומי שדרש ממנו ללמוד לרכוב על אופניים. בתחילה יונתן נאלץ ללמוד לרכוב על תלת-אופן בשל מחלתו שלא מאפשרת לו לשלוט בשיווי משקלו. למרבה הצער, עקב ממדיהם הגדולים של האופניים, ובטענה שהם עלולים להפריע לשאר המשתתפים בתחרות, מארגני הטריאתלון אסרו את השתתפותו של יונתן במרוץ.  

כוח הרצון עמד למבחן

פסילתו של יונתן מהשתתפות בטריאתלון בשל מגבלותיו גרמה לנו לאכזבה קשה, היינו על סף ייאוש והרגשנו שכל האימונים וההשקעה היו לשווא. השלב הזה של האימונים היה המאתגר והקשה ביותר - כוח הרצון שלי ושל יונתן עמד למבחן והאימונים הקשים לוו בלא מעט התפרצויות זעם ותסכול, אך למרות זאת המשכנו להתאמן ולהשתתף בתחרויות שונות. בעקבות הקושי הרב, והידיעה שיונתן לא יכול לרכוב על אופניים רגילות, החלטנו להתאמן על אופניים מיוחדות שנקראות 'טנדם' ומיועדות לשני רוכבים.

 בשלב הזה הבנתי שיונתן וילדים נוספים שסובלים גם הם ממוגבלויות שונות זקוקים למסגרת משלהם, מקום שיעניק להם תמיכה וכלים לעסוק בספורט ולעזור להם להילחם ולהתגבר על מחלתם. לכן, במסגרת השתתפותי בקורס הכנה לצה"ל -

"A-TEAM כושר קרבי" ובתמיכת מאמני, אסף וייס, החלטנו לפעול השנה לפתיחת חוג ספורט לילדים עם מוגבלויות בעיר מודיעין. החוג יאפשר לכל ילד או ילדה בעלי מוגבלויות לקחת חלק בפעילות ספורטיבית מקצועית ללא כל קשר למגבלותיהם הפיזיות או למצבם הכלכלי.

 כדי לפתוח את החוג הייחודי עבור יונתן וילדים נוספים בעלי מוגבלויות עלינו לגייס סכום של 80,000 שקל. חשבנו רבות עד הדרכים בהן ניתן לגייס את הסכום הדרוש לנו, והגענו למסקנה שהדרך הטובה ביותר היא דרך

המבטאת את המטרה. לכן, החלטנו לארגן מרוץ התרמה והפנינג ענקי שכל הכנסותיו הן קודש לפתיחת החוג. 

אני רוצה להזמין אתכם להתגייס למען ילדים אלה ולקחת חלק במרוץ שאנחנו מארגנים. ההשתתפות במרוץ תתרום לבריאותכם, תקדם את המודעות לחשיבות של הכושר הגופני והשפעתו על חיינו ומעבר לכך, תאפשר ליונתן ולילדים נוספים במצבו לעסוק בפעילות גופנית בדיוק כמוכם וכמו כל ילד אחר.   

המרוץ יתקיים במודיעין ביום ו' ה-19.4 בשעה 14:00 בצהריים. הכניסה למתחם ההפנינג תעלה 10 שקלים, ההשתתפות במקצה הריצה למרחק של 10 ק"מ תעלה 40 שקלים וההשתתפות במקצה הריצה למרחק של 3 ק"מ תעלה 25 שקלים.  

·         לפרטים נוספים ניתן לפנות בטלפון לניקול -054-7796744 או במייל: NICOE1863@HOTMAIL.COM .  

·         "בגוף ראשון"- מדור המאפשר למתנדבים לספר בעצמם על פעילותם והמקום בו הם מתנדבים. חומרים ותמונות שלחו ל- shlomit-sh@y-i.co.il וציינו - למדור "בגוף ראשון". הפרסום בהתאם לשיקולי המערכת. לעדויות נוספות של מתנדבים לחצו כאן.  

·         רוצים להתנדב? עמותת "רוח טובה" מחברת בין אנשים הרוצים להתנדב וארגונים הזקוקים לעזרת מתנדבים. העמותה מתאימה התנדבות לפי תחומי עניין, שעות נוחות ואיזור מגורים. הכנסו או התקשרו ל-9093*.

·         באדיבות ynet   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4366273,00.html

עבור לתוכן העמוד