סיום מחזור 9 למתנדבי פרויקט 'מסע' של הממשלה והסוכנות היהודית.
הגדל

אתם תהיו השגרירים הכי טובים של ישראל בחו"ל"

 הג'ודוקא אריק זאבי שוחח אתמול עם אלפי צעירים יהודים מרחבי העולם, שהגיעו לשנת לימודים והתנדבות בישראל במסגרת פרויקט 'מסע' של הממשלה והסוכנות היהודית. זאבי אמר לצעירים כי "העיקר אינו הניצחון, אלא היכולת להתמסר כול כולך למשימה. ההפסדים רק עוזרים להתרכז במשימה וללכת לקראת הניצחון הבא". בהתייחסו להשפעת פרויקט 'מסע' על צעירי התפוצות אמר זאבי כי "כשתשובו למדינותיכם, אחרי שנה בישראל, אתם תהיו השגירים הכי טובים שלנו בחו"ל".  


כ- 3,000 צעירים יהודים מרחבי העולם השתתפו אתמול באירוע סיום המחזור התשיעי של פרויקט 'מסע', שנערך בבנייני האומה בירושלים. משתתפי מסע שוחחו עם הספורטאים הישראלים המפורסמים - אריק זאבי, קרן לייבוביץ ואנדי רם. בפני הצעירים הופיעו גם שר הכלכלה, נפתלי בנט ויו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי.

שרנסקי, אמר ש"משתתפי מסע מגלים בישראל את השורשים שלהם ומגלים שהעם היהודי הוא משפחה אחת. לנו חשוב מאוד שהם ירגישו חלק מהמשפחה הזו".

פרויקט 'מסע' מביא לישראל, מדי שנה,  כ-10,000 צעירים יהודים מרחבי העולם לתקופה של סמסטר עד שנה. משתתפי מסע משתלבים בתוכניות הכוללות לימודים, התמחות מקצועית והתנדבות בחברה הישראלית.

תרומתם של משתתפי 'מסע' לחברה הישראלית נאמדת בכמיליון ימי התנדבות בשנה והיא כוללת השתלבות במשימות לאומיות וחברתיות כמו חינוך, קידום נוער בסיכון, קליטת עליה, חיזוק הפריפריה ועוד.

עם שובם למדינותיהם, משתלבים רבים מבוגרי פרויקט מסע בתפקידי מפתח בקהילה והופכים לשגרירים נאמנים של ישראל בחו"ל. רבים מבין הבוגרים גם עולים לישראל ומשתלבים בהצלחה במשק ובחברה הישראלית. באדיבות מעריב
http://www.nrg.co.il/online/12/ART2/471/681.html
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב

עבור לתוכן העמוד