מתנדבי "משכן אלה"
הגדל

"כל חייה דאגה לאחר וכך גם איבדה את חייה"

אלה אבוקסיס ז"ל גוננה בגופה על אחיה הקטן בזמן נפילת טיל בשדרות. חייו ניצלו והיא מצאה את מותה. אביה, יונתן, מספר על קייטנה מיוחדת המנציחה את זכרה וערכיה

השנה ערכנו בפעם השלישית את הקייטנה לזכרה של בתי אלה אבוקסיס הי"ד. כדי להבין את סיפורה וחשיבותה של קייטנה זו, צריך קודם להכיר את סיפורה של אלה.

 אני ואישתי נולדנו וחיינו כל חיינו בשדרות, נולדו לנו חמישה ילדים כאשר אלה היא הבת האמצעית שלנו. אלה - ילדה מיוחדת ומחוננת למדה בבית ספר יסודי מדעים וחטיבה מדעית ובכיתה ט' ביקשה לעבור לאולפנה ושם למדה עד כיתה יב' ונהרגה.

 במוצאי שבת 15.1.2005 שבה אלה מסניף בני-עקיבא בשדרות, בו הייתה פעילה מאוד, כשלצידה הלך אחיה הצעיר תמיר יעקב, לפתע נשמעה אזעקה ואלה חיבקה את אחיה לגונן עליו בגופה. הטיל התפוצץ לידם, תמיר יעקב נפצע קל, אך אלה נפגעה קשה מאד בראשה ולאחר מאבק של שבוע נקבע מותה. סיפור חייה של אלה שזור בסיפורו הטראגי של מותה - כל חייה של אלה סבבו סביב נתינה לזולת ודאגה לאחר וכך גם איבדה את חייה.

 חבריה של אלה מסניף בני עקיבא שהכירו את דרכה של אלה וראו חשיבות להעביר ולהמשיך את דרכה, החליטו על הקמת קייטנה שנתית לזכרה שתנציח את זכרה עם השנים. גם לי ולמשפחתי חשוב להנציח את זכרה ודרכה של אלה כמו שכתוב "צדיקים במיתתם נקראים חיים, בכך שממשיכים את דרכם" ולנו זה אומר שאלה לא נמצאת איתנו פיזית אבל רוחה ודרכה נמצאים איתנו   כל זמן שעוסקים באלה ומדברים עליה, זה מעודד את רוחנו שאלה לא נהרגה לשווא אלה עשתה קידוש שם שמיים וקידוש ה' שנהרגה כגיבורה וכיהודייה גאה והשאירה מסורת, דוגמה ומופת לכל עם ישראל בכך שהקריבה את חייה למען חיי אחיה.

 הקייטנה מתקיימת ברוחה ולזכרה של אלה והיא קצת שונה מקייטנה רגילה. מעבר לכיף הרגיל של בריכה, משחקים וטיולים, בקייטנה לזכר אלה הילדים מקבלים ערכים ותכנים על נתינה, ערבות הדדית, מסירות וכל התכונות שאפיינו כל כך את אלה ז"ל.

 מאלה נפרדנו עם דברים שכתבה ונמצאו בחדרה "איזהו מכובד אצל הבריות זה שיודה על הטובה ויברך על הרעה". כך גם נהגה אלה בחייה. לאלה היה חשוב להעביר לחניכים ערכים אהבת הארץ והאדם ובכך עסקה גם בימים הקשים של הקסאמים בשדרות עד שנהרגה.

 הקייטנה מנוהלת רובה ככולה על ידי חברים וחניכים של אלה מבני עקיבא והיא מתקיימת במקום שנקרא "משכן אלה". מדובר במרכז לבני נוער בעיר שדרות שהוקם בסיוע ראש הממשלה אריאל שרון, שסיפור גבורתה נגע לו אישית וחשוב היה לו להנציח את אלה ולהמשיך את מורשתה.

 הפעילות ב"משכן אלה" במהלך השנה היא פעילות חינוכית, אירוח סדנאות לחיילים ששומעים על גבורתה של נערה בת 17, סטודנטים, מורים, גננות, פסיכולוגים ועוד. הבעיה היא המימון והתחזוקה השוטפת של המקום וכאן המקום להודות בשמי ובשם ילדי הקייטנה לבנק מזרחי-טפחות שסיוע במימון והקמת הקייטנה.

 הכותב יונתן אבוקסיס, הוא אביה של אלה אבוקסיס  ז"ל    

   http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4422667,00.html   

באדיבות ynet   

עבור לתוכן העמוד