סוכות, בואו להגשים, לתרום ולהתנדב.
הגדל

יוצרים מהלב למען הקהילה""

30 עמותות חברתיות ממגוון תחומים, מציגות את מוצריהן לקהל הרחב במסגרת היריד שמתקיים בחול המועד סוכות בשדרות ממילא בירושלים

 במהלך חול המועד סוכות מתקיים בשדרות ממילא בירושלים יריד העמותות "יוצרים מהלב למען הקהילה"  במסגרתו  מציגות 30 עמותות המעסיקות אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים את מוצריהן לקהל הרחב, במקום יערכו הסברים אודות פעילות העמותה וגיוס מתנדבים לעמותות השונות.

הקהל הרחב יוכל לעבור בין מתחמי העמותות, לרכוש מוצרים, ליהנות ממופעי העמותות, להתרשם מהפעילויות ואף להתנדב למען החברה. אחת העמותות המשתתפות ביריד היא שק"ל – עמותה ירושלמית המעניקה שירותים לבעלי מוגבלויות במטרה ליצור לאנשים עם צרכים מיוחדים שיוויון זכויות והזדמנויות בעבודה ובחיי היום יום ולשלבם בקהילה.

ביריד ישתתפו מתנדבים ומשוקמים מהעמותה שימכרו את המוצרים שהכינו המשוקמים – כמו נרות הבדלה עבודת יד, סבונים עבודת יד, מארזי מתנה לועדי עובדים, ציורים מיוחדים ועוד.

  "עמותת שק''ל מברכת את היריד 'יוצרים מהלב' כהזדמנות חשובה לחשוף בפני הציבור הרחב את היכולות של אנשים עם צרכים מיוחדים כאנשים יוצרים ותורמים

לסביבה", מסבירה קלרה פלדמן, מנכ''לית שק''ל "זהו דבר שבא לידי ביטוי אך ורק שמעניקים לאוכלוסייה זו הזדמנויות שוות ככל אדם להגשמה עצמית".

 בשביל הדור הבא

"בית הצייר" - בית ספר לנוער בסיכון, שלא יכול להתקבל למסגרות הרגילות, ישתתף אף הוא ביריד. הילדים בבית הספר לומדים לבגרויות ומתגייסים לצבא. ניתנת להם הזדמנות למצוא את כשרונותיהם ויכולותיהם ולהיות אזרח תורם במדינת ישראל. ביריד ימכרו בני הנוער שתילים ממשתלת בית הספר אותה מתחזקים בני הנוער ומוצרי זכוכית וקרמיקה (פמוטים, מגשים, צלחות וכו') אותם הם מייצרים.

 שני סיידוף, רכזת תעסוקה ומתנדבים בעמותה מוסיפה: "המטרה ביריד היא לדמות לבני הנוער כיצד בנוי העולם האמיתי. ביריד בני הנוער חווים מה זה להיות אזרחים אשר מעורבים ויעילים בקהילה בה הם חיים".

 גם עמותת פטריציו פאולטי - "נערי האור" מפעילה מיזם עסקי עבור בני נוער בסיכון. מדובר בחברה לייצור נרות בעבודת יד, שבין לקוחותיה העיקריים נמנית רשת "סבון של פעם", המעסיקה נערים ונערות בסיכון בלבד (נוסף על מספר מתנדבים).

 העבודה בחברה מאפשרת לצעירים ולצעירות בגילאי 15-18 לרכוש מיומנויות עבודה לעתיד, ולהתרחק מהצורך בפשיעה לצורך פרנסה. כל הנערים המשולבים בפרויקט עובדים שלושה ימים בשבוע, ולומדים ביתר הימים במסגרות חינוכיות שונות.

 מנהל המיזם, אסף פרסיה: "הבחירה בנרות ובשעווה הממוחזרת אינה מקרית. יש בזה משהו מאוד סימבולי - לקחת חומר גלם, שחלקו ממוחזר, משהו שלכאורה אמור להיזרק לפח ויש לך בו בעצם שימוש - זו מטאפורה לתהליך שהם עוברים ויריד יוצרים מהלב הוא שיא התהליך. אפשר לקחת את זה, להמיס את זה - ולהפוך את זה למשהו חדש, מלא באור". בדוכן של "נערי האור" יימכרו, ע"י מתנדבי העמותה ונערים, נרות בעבודת-יד מתוצרת המפעל של העמותה.

 עמותות נוספות המשתתפות ביריד ויציעו את מוצריהם לקהל הרחב: מכון סאמיט - המעסיק נפגעי נפש המייצרים רהיטי עץ,– קבוצת "שכולו טוב" – המעסיקה מתמודדים עם נכות נפשית ומציעה מתנות וחפצים איכותיים, עמותת נשים רוקמות חלום- המעסיקה נשים אתיופיות ומציעה מוצרי ריקמה של הנשים, בית השנטי - המשמש גם כבית זמני וגם כמסגרת ארוכת טווח לנוער בורח, בסיכון, בסכנה וחסר קורת גג, זיכרון מנחם – התומכת בילדים חולי סרטן ועוד עמותות רבות אחרות.

 העמותות המשתתפות ביריד שהופק ע"י בנק מזרחי-טפחות נכללות במדריך "ערך מוסף" - מדריך שהופק ביוזמת "מזרחי טפחות בקהילה", המאגד בתוכו כ- 150 עמותות חברתיות, המעסיקות ומשקמות אוכלוסיות אלו.

 הקהל הרב שיגיע לירושלים יוכל לסייר בין מתחמי העמותות השונות, להתרשם מן הפעילות המגוונת, לרכוש חפצי נוי וחן, ליהנות מהופעות שונות מדי ערב של העמותות וגופים חברתיים וכן להתנדב ולתרום לפעילות בעמותות השונות בהתאם לנטיית לבו.

 

  • היריד נערך בחול המועד סוכות בין התאריכים 22-24 בספטמבר בין השעות 17:00– 22:00 בשדרות ממילא בירושלים. כל ההכנסות קודש למען העמותות.

 

באדיבות ynet    http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4432551,00.html

עבור לתוכן העמוד