עושים טוב
הגדל

חדשות טובות

תצוגת אופנה יפה במיוחד, חלוקת פרס דווקא לאחרון הרצים, תרומות יד שנייה מחברי כנסת והמלצות לאירועי התרמה שכוללים הופעות שוות שמטרתן לעשות כמה שיותר טוב. יום שלישי, פעמיים כי טוב, היכנסו, כי יש גם חדשות טובות

יופי של שילוב

לראשונה בארץ, מככבות נשים עם מוגבלות שכלית בקטלוג אופנה ארצי 2014 של רשת אופנת נשים גדולה, רשת Cotton, והשתתפו בתצוגת אופנה בשיתוף אקים. ליטל גרבולסקי מת"א ואלישבע ורטה מצפת, נשים עם מוגבלות שכלית, הצטלמו לאחרונה לקטלוג קיץ של הרשת, שיופץ בעשרות אלפי עותקים בכל הארץ, במגוון בגדי האופנה של הרשת, לצד נשים מוכרות שנרתמו לדגמן לצידן בהתנדבות: ספיר קופמן, שירלי גליק, סופי צדקה, לאה שנירר, חן יאני ועינת שרוף.

 

שיתוף הפעולה נועד לקדם נשים עם מוגבלות שכלית לקדמת הבמה בתחום האופנה ולהרחיב את מודעות הציבור לשילוב אנשים עם מוגבלות שכלית בקהילה.

 

 

עוזרות הבית מוציאות חשבונית

מי לא רוצה שעוזרת הבית שלו תועסק בתלוש משכורת? שיהיו לה תנאים סוציאלים? ביטוח לאומי? שתהיה מבוטחת

במקרה של פציעה או מחלה? חברת גברו בע"מ, השיקה את חברת "עוזרות" המפעילה 120 עוזרות בית שמתגוררות בעיירות דרומיות - מאשדוד, אשקלון, אופקים, נתיבות ,קרית גת וקרית מלאכי. החברה מסיעה אותן מדי בוקר לניקוי בתים במרכז ובחיפה וסופגת את עלויות השינוע. העובדים מרוויחים 34 שקלים לשעה כולל כל התנאים הסוציאליים הקבועים בחוק, תלוש משכורת, ימי הבראה, חופשות ,ימי כיף ומסיבות לסוף שנה אזרחית.

 

גביע ההתמדה והנחישות 

שלמה דוידוביץ, בן 57 מהישוב יקיר, הוא הזוכה בגביע ההתמדה והנחישות של מרכז ספורט הבירה במרתון ירושלים, לאחר שסייים את המרתון ב-6 שעות, 29 דקות ו-48 שניות - 12 שניות לפני תום המועד החוקי של המרוץ. גביע ההתמדה והנחישות מחולק זו השנה השנייה ברציפת לאצן שרץ יותר מכולם, לא התייאש והשלים את המסלול.

בסיום אמר הזוכה: "התרגשתי מאוד כשראיתי את כולם מחכים לי על קו הסיום, יפה שיש מי שמעריך את הספורטאי באשר הוא".

סיים 12 שניות לפני תום המועד החוקי של המרוץ וזכה בגביע ההתמדה

 

משתלם לשלב

קרן משפחת רודרמן מודיעה על פתיחת התחרות הבינלאומית השנתית בקרב ארגונים ישראליים ויהודיים ברחבי העולם, שפיתחו ומיישמים תכניות ומיזמים חדשניים המאפשרים את שילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה.

 

הפרס בסכום כולל של 250,000$ יתחלק באופן שווה בין חמישה ארגונים, שפעילותם מעודדת ומיישמת שילוב מלא של אנשים עם מוגבלות בתחומים שונים. בקשות להתמודדות על הפרס ניתן להגיש באמצעות אתר האינטרנט של קרן משפחת רודרמן המועד האחרון להגשת בקשות הוא יום שני, 7 באפריל 2014 .

 

נכנס יין - עשה טוב

כשלושים ילדים עם נכויות פיזיות מחוג האומנות של עמותת "בית הגלגלים" השתתפו בפרויקט יזמות עסקית וחברתית ייחודי במסגרתו הם ציירו והפיקו תוויות הקשורות ליין. "יקב יפו" נרתם להדפסת 17 תוויות שונות שהודבקו על בקבוקים של שני סוגי יינות בוטיק איכותיים וכשרים: מרלו סירה 2011 וקברנה סוביניון 2011 .

 

עמותת בית הגלגלים, מספקת כבר 35 שנה מגוון שירותים לילדים בני נוער ובוגרים עם שיתוק מוחין, ניוון שרירים ומחלות נוספות הגורמות לפגיעה ביכולת התנועה. לקראת הפסח מציעה העמותה מציעה את היינות למכירה כשכל הרווחים ממכירות היין הם תרומה לילדי בית הגלגלים. מחיר כל יין 100 שקלים.לרכישה התקשרו 09-9557999 או שלחו מייל לinfo@beitgalgalim.org.il

 

רואים את העיוורים

רק כ- 7% מהספרות בישראל מונגשת לעיוורים וכדי לשפר את הנתון המצער הזה הספרייה המרכזית לעיוורים בשיתוף מועדון הלקוחות PowerCard עורכים בימים אלה מבצע התרמה משותף, במטרה לגייס כספים לצורך הפקת ספרים מוקלטים לילדים עיוורים וכבדי ראייה ולהגביר את מודעות הציבור ואלו הזקוקים לשירותי הספריה ואינם מודעים לקיומה.

 

כל תורם 10 שקלים בקופות רשתות המועדון - הום סנטר, טויס אר אס, סליו, אקססורייז ובספריה המרכזית לעיוורים.יקבל במתנה ספר ילדים מוקלט "אבא עושה בושות" שכתב ומקריא מאיר שלו. המבצע ימשך עד לתאריך 4 באפריל 2014. בדרך זו יוכלו גם מי שראייתם תקינה לחוות מעט את חוויית הקריאה של הילדים העיוורים וכבדי הראייה.

 

יד שניה מחבר כנסת

לקראת פסח: עובדי הכנסת אוספים בגדים וצעצועים "יד שניה" למען הקהילה. אגף הרווחה של הכנסת הציב שלושה מכלים גדולים בהם מניחים עובדי הכנסת בגדים וצעצועים שאינם משמשים אותם עוד. בין הפריטים בגדי גברים, נשים ילדים ותינוקות, שמיכות, כלי בית והרבה מאוד צעצועים ומשחקים לילדים. בשבוע הראשון למבצע כבר נאספו מאות פריטים והועברו למקלטים לנשים מוכות, למרכזי קליטה, למועדוניות לנוער בסיכון ועוד.

 

המבצע ימשך עד ה-1 באפריל 2014, ולאור היענות העובדים והביקוש לתרומה מהשטח, חושבים באגף הרווחה של הכנסת להמשיכו בכל ימות השנה. עמותות רשומות הפועלות למען אוכלוסיות בסיכון המעוניינות לקבל כתרומה את הפריטים מוזמנות לפנות ללימורlimorp@KNESSET.GOV.IL או לגלית במייל: gvinner@KNESSET.GOV.IL .

 

ניסוי הסטתוסים

אגודת "ניצן" - הארגון הגדול בישראל לאבחון וטיפול בלקויות למידה בסיוע סוכנות הדיגיטל "אקליפטוס", ערכה ניסוי חברתי ברשתות החברתיות, במסגרתו הועלו פוסטים בשגיאות כתיב. כל זאת כדי למשוך את תשומת לב הגולשים ולעורר את המודעות לחוסר הרגישות לדיסלקציה.

 

אנשי "אקליפטוס" יזמו רעיון קריאטיבי במסגרתו הועלו פוסטים בדפי פייסבוק של חברות מובילות ובאתרים מובילים שונים עם שגיאות כתיב. התגובות לא איחרו לבוא והרשת הוצפה בתגובות שליליות וחריפות ואף בתיקונים. לאחר מספר שעות הניסוי נחשף בפני הגולשים והוצג סרטון הסברה המפרט על הבעיה ועל הקמפיין. בסיומו של המהלך, הוזמנו הגולשים לתרום לאגודה במטרה לסייע לקידום הנושא. לתרומת 10 שקלים לניצן יש לשלוח SMS למספר: 2050 או בטלפון: 03-5372270

 

 

הדליקו סירנה

קבוצת הביטוח והפיננסים איילון בראשותו של לוי רחמני תרמה אמבולנס חדש למערך התמיכה של "רפואה ושמחה" להסעת חולים מוגבלים לטיפולים רפואיים בשירות חינם וללא כל תמורה. בטקס  שהתקיים בשבוע שעבר הושק האמבולנס החדש. "רפואה ושמחה" נענית לכל פנייה לנסיעות חינם לנכים חולים ומוגבלים ברחבי הארץ וזאת לצד מערך תמיכה גדול בחולים ובני משפחותיהם. לאלו הרתוקים לכסא גלגלים או למיטה ונדרשים להגיע לטיפולים רפואיים, יכולים להתקשר להזמנת שירות אמבולנסים המותאמים גם עם מעלון לנכים, בטלפון 02-800-2000, ללא תשלום.

 

ביל גייטס - מאחורייך

כמו וורן באפט וביל גייטס, גם דוד עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי, העביר לאחרונה 5.7% ממניותיו בקבוצת עזריאלי לטובת עמותת עזריאלי הפועלת בישראל, כחלק מהתחייבותו להעביר את רוב מניותיו לטובת פעילות פילנתרופית. שווי התרומה מוערך בכ-800 מיליון שקלים, זאת מעבר לדיווידנדים השוטפים מהם תיהנה העמותה; מדובר באחת התרומות הגדולות ביותר שניתנו אי פעם לעמותה פילנטרופית בישראל. וזו פעם ראשונה שעמותה בישראל תהנה מדיבידנדים של חברה עסקית ציבורית. משפחת עזריאלי תרמה בישראל בשנים האחרונות למעלה מ-400 מיליון שקלים.  

 

אותיות של תרומה

קונגרס יהודי בוכרה העולמי, הפועל מזה שנים לגיוס תרומות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים ומייעד אותן לעשייה ענפה בתחומי רווחה וחברה ברחבי הארץ, ציין השנה את המושב ה-14 שלו בסימן קרוב לבבות. הקונגרס, שבראשו עומד לב לבייב, יחד עם כ-70 מייסדים החברים בארגון העולמי, כולל סניפים ברחבי העולם ובין פעילויותיו בתחומי הרווחה והחברה, התרבות, החינוך ועוד, ניתן לציין סיוע לפנסיונרים בהתנהלותם היומיומית למול הרשויות, הקמת אגוד אמני העדה, הענקת אלפי מלגות סטודנטים, הכשרת אחיות רפואיות, שיקום בית הקברות בהר הזיתים ועוד.

 

במהלך האירוע הושק ספר תורה שתכליתו לאחד את כלל יהודי הקהילה הבוכרית בארץ וברחבי העולם על ידי רכישה של חלק ממנו – אות אחת, פסוק, עמוד או פרשה שלמה. כל ההכנסות ישמשו לסיוע ותרומה לקהילה הבוכרית בפריפריה בישראל. המטרה היא לגבש עשרות ומאות אלפי אנשים סביב תרומה ושותפות דרך ספר תורה אחד.

 

 

נא לשבת

60 דקות, 40 גלגלים, 18 שחקנים, 2 קביים, הליכון ובמה אחת גדולה. ב27.3 יארח בית שמואל בירושלים את המופע פורץ הגבולות "נא לשבת" שצוחק על המוגבלויות של כולנו. מדובר במופע סאטירי המוצג מנקודת מבטם של אנשים עם נכויות. שעה של הומור טהור ואמיתי, המוצג על ידי צוות שחקנים מעורב, נכים ולא נכים. המופע המרגש, נולד מתוך העלאת חוויותיהם היום-יומיות של השחקנים במפגשים של כיסאות גלגלים עם החברה הכללית.

 

המופע יתקיים ביום חמיש, ה-27.3.14, בבית שמואל, רחוב אליהו שמאע 6 ירושלים. עלות כרטיס: 60-80 שקלים. להזמנת כרטיסים התקשרו: 02-6203436 או שלחו מייל ל: info@tangish.org.il.

 

סעודת מלאכים

השפים שגב משה, אביב משה, שחר מאור ומיקי שמו יבשלו סעודה מפוארת בת שש מנות. לאה שנירר ,יעל גולדמן, מיכל גבריאלוב, סקאזי אשרת קוטלר, דנה סומברג, ושרון איילון ימלצרו. כל ההכנסות מהסעודה קודש לרכישת מזון לפסח עבור ניצולי שואה וקשישים כל חומרי הגלם להכנת המנות, העבודה, המשקאות והיינות נתרמים לאירוע וכל ההכנסות מוקדשות לפרויקט חבילות השי של פסח הקרוב שבמסגרתו יחולקו לקשישים, לניצולי שואה ולבני העדה האתיופית באזור תל אביב יפו מעל 1,200 חבילות מזון, פרחים ומתנות.

 

עמותת קבוצת שורשים מסייעת  לשתי קבוצות אוכלוסייה, שקופות עד נעלמות, שגרות ומתקיימות במרחב של תל אביב: הקשישים העריריים, והקהילה האתיופית שמונה מאות בתי אב של משפחות מרובות ילדים ואמהות חד הוריות. העמותה פועלת בעזרתם של מאות אנשים שפועלים בהתנדבות ועל חשבון זמנם הפרטי. אנשים אלו מנדבים את מיטב כישוריהם, קשריהם ויכולתם למען מטרה משותפת שנועדה להעניק חום, אהבה ואכפתיות לאנשים שחיים בקרבנו ומצוקתם נשמטת מסדר היום הציבורי

 סעדת המצווה הזו תתקיים ביום ראשון ה- 30.03 החל מהשעה 19:30, במתחם האירועים "דופלקס" האצ''ל 1 הרצלייה פיתוח. מחיר: 370 שקלים לסועד. להזמנת מקום: ליאת 052-3603608

 

רצים בשביל הכנפיים

תלמידי כפר הנוער עיינות מפיקים מרוץ זו השנה השלישית, כפעולת איסוף כספים עבור עמותות. השנה אמצו התלמידים את עמותת "כנפיים של קרמבו"- עמותה שמפעילה תנועת נוער עבור ילדים עם מוגבלויות, כאלו שלא יכולים להתקבל לצופים, לנוער העובד ולבני עקיבא. חניכי הכפר מפיקים בהתנדבות מרוץ מקצועי לחלוטין, הכולל מדידת זמנים אלקטרונית ( עם שבבים) והפננינג כפרי גדול למשפחות (פתוח לציבור הרחב).

 

כל ההכנסות מהמרוץ, המתכונן ל-5.4 ייתרמו תלמידי הכפר לעמותה. בהשתתפות צחי הלוי והצמד גיא ויהל שהסכימו להופיע בהתנדבות בהפנינג.  

 

חברות אמת 

יום ראשון, 30.3, בשעה 20:00 בבית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב, להקת החברים של נטאשה יופיעו באירוע ההתרמה השנתי של עמותת בית הגלגלים .בית הגלגלים. העמותה מהווה בית שני עבור מעל ל- 400 ילדים בני נוער ובוגרים נכים, באמצעות צוות מדריכים מסור ומיוחד, יותר מ- 400 מתנדבים חילונים, דתיים ובדואים המגיעים ממקומות שונים בארץ ומייצגים קשת מגוונת גיאוגרפית, פוליטית ,אמונות ודעות, ופועלים תוך הרמוניה ועבודה משותפת. כל ההכנסות מהמופע קודש להמשך פעילות העמותה.

מחירי כרטיס: 300 שקלים, 500 שקלים ואלף שקלים. לרכישת כרטיסים התקשרו: 054-2880484, 09-9557999 או באמצעות דוא"ל info@beitgalgalim.org.il.

 

כדי שימצאו תרופה

נתן גושן, מרינה מקסימיליאן וסיון טלמור,התגייסו בהתנדבות מלאה למען מחקר ה- ALS ויופיעו במופע התרמה מיוחד. במופע, שיתקיים באווירת מסיבת פאן רועשת, ביום שבת 29.3.14 בשעה 20:30 במועדון התיאטרון ביפו, יופיעו להקת המג'יקל מיסטרי טור, המבצעת מזה שנים ממיטב להיטי הביטלס.

 

כל ההכנסות ממכירת הכרטיסים קודש לקידום חקר מחלת ה ALS ומציאת תרופה. כרטיסים החל מ-150 שקלים. פרטים והזמנות באתר העמותה .

באדיבות   ynet

 http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4500813,00.html

עבור לתוכן העמוד