הצעות התנדבות לנקיון במהלך החג
הגדל

מתנת יומלדת למדינה - נקיון במהלך החג

אלפי ישראלים יוצאים ציין את החג בטבע. למרבה הצער לא פעם נשארת מאחור הפסולת מהחגיגות, ובכך נגרמים נזקים לפארקים ולגנים הלאומיים. לרגל חג העצמאות, ריכזנו טיפים לשמירה על הפארקים וכמה הצעות התנדבות. אז קדימה - קחו שקית והחזירו לטבע את חירותו

יום העצמאות, שנחגג בהתלהבות רבה ברחבי הארץ, גורם לאלפי ישראלים לצאת לשטחים טבעיים ולציין את החג באירועים תוססים. למרבה הצער- לא פעם מותירים אחריהם החוגגים את הפסולת מהחגיגות, ובכך- נגרמים נזקים לפארקים ולגנים הלאומיים. לרגל חג העצמאות, ריכזנו עבורכם טיפים לשמירה על הפארקים

וכמה הצעות התנדבות, שיעזרו להחזיר את הפארקים ומשאבי הטבע שלנו למצבם הטבעי ואף ימנעו מבעלי החיים השוכנים באזור, סכנת מוות בשל ריבוי הפלסטיק בסביבתם הטבעית. אז קדימה- קחו שקית והחזירו לטבע את חירותו.

  

ארגוני הסביבה השונים יודעים לספר שמידי שנה במהלך תקופת החגים הנמתחת בין חופשת הפסח ועד לסיום חגיגיות יום העצמאות, מגיעים כ-400,000 מבקרים לפארקים, חניונים וגנים ברחבי הארץ כדי לחגוג את החירות, העצמאות ואת בוא האביב. "אלו הם חגים של שמחה ובילוי בחוץ ורבים מהם מאופיינים בתרבות של cook out", מספרת יעל בנין, רכזת התנדבות בקק"ל. אם כל השנה אנחנו מצוידים בסיירות ניקיון שעוברות בפארקים ומופעלות על ידי מתנדבים ונאמני קק"ל הרי שחגי האביב מאופיינים גם בהמון פסולת שנאספת בפארקים ובגנים בשל החגיגות עתירות המזון שדורשות הרבה יותר תשומת לב ועבודת ניקיון לאחר שהחגיגות מסתיימות.

.

הפסולת שאנו מותירים אחרינו גורמת לנזקים סביבתיים רבים שלעיתים אחראים למוות לבעלי החיים שזוהי הסביבה הטבעית שלהם", מסבירה בנין. כיום אנו מפעילים מתנדבים שעושים את פעילות הניקיון תוך כדי ריצה או אפילו רכיבה על אופניים וקורה לנו לא מעט שאנשים רואים את הצוות שלנו בפעולה ועוצרים אותם בבקשה לקבל שקית לניקיון".

 

עמותת רוח טובה העוסקת בחיבור מתנדבים לעמותות וארגונים הזקוקים למתנדבים קוראת לכולנו להתנדב להשאיר את השטח נקי יותר מאיך שהגענו אליו.

 

אל תשכחו לקחת שקיות גדולות לאיסוף האשפה

כמה טיפים לנופשים בפארקים:

  • השתדלו להשליך את האשפה בפחי הצפרדע הירוקים הנמצאים מחוץ לשמורות. בעלי החיים בשטחים אלה מגיעים בלילות לפחים לחפש אחר מזון ונחנקים בגלל הפלסטיקים הרבים שהעוטפים את אשפת המזון. כדי לשמור על חיי בעלי החיים מומלץ להשליך את הפלסטיקים מחוץ לאזור המחיה של בעלי החיים.

 

  • זרקתם בפח שנמצא בתוך השמורה? וודאו כי אתם משליכים את האשפה בפחים סגורים הרמטית ובעלי מכסה ולא משאירים אותם בפח ללא מכסה או שאינו סגור בצורה תקינה.
  • ארזתם שתיה, מזון וסכום? אל תשכחו לקחת שקיות גדולות לאיסוף האשפה.
  • המעיטו בשימוש בכלי הפלסטיק שנחשבים למפגע סביבתי והעדיפו שימוש בכלי פלסטיק רב פעמיים.
  • עזרו לאחרים- "הטבע מחבר בין כולם- חילונים, דתיים, צעירים ומבוגרים"- מזכירה בנין. סייעו אחד לשני- הזכירו לאחרים לאסוף את הפסולת שלהם במידה ושכחו והציעו שקית ניילון למי שנקלעו ללא אמצעי מתאים לאיסוף האשפה.

 

אם אתם קבוצת מתנדבים (15 אנשים ומעלה) שמעוניינת להתנדב באיסוף פסולת ביערות, בשטחים ובגנים לאחר החג צרו קשר עם נציגי קק"ל בטלפונים הבאים :

להתנדבות באזור המרכז פנו למירה בטלפון: 050-7766261

להתנדבות באזור הדרום פנו לחנה בטלפון:  050-7497153

להתנדבות באזור הצפון פנו לאתי בטלפון: 050-7497152

 

מעוניינים בעוד הצעות התנדבות מבית רוח טובה ? מלאו טופס ונחזור אליכם.

סייעו בהכנת הכתבה - שני ג'יבלי וצוות רוח טובה .

 

 

http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-3548,00.html

עבור לתוכן העמוד