ההתנדבות במד"א
הגדל

הכל השתנה כשהצלתי חיי אדם"

"תמיד ידעתי שאני רוצה להיות רופא - אבל לפני שהתחלתי להתנדב במד"א לא באמת הבנתי על מדובר. עם הזמן גם התחלתי להבין במה זה כרוך, מה ההשלכות של זה ומה זה אומר להציל חיי אדם". איגור טרסקין, בן ה-17 מספר על ההתנדבות שלו במד"א "בגוף ראשון"

קוראים לי איגור ואני תלמיד כיתה י"ב בכפר הנוער עיינות. התחלתי להתנדב במגן דוד אדום כי רציתי ללמוד, לראות ולהתקרב לרפואה. מאז שאני זוכר את עצמי רציתי להיות רופא. אני אוהב את תחום הרפואה, אני לומד את זה במסגרת הלימודים בכפר, עושה יחידת חקר בשיתוף בית החולים אסף הרופא דרך המגמה

 כשמתחילים להתנדב במד"א חוששים במי ניתקל, אילו מקרים נראה ואיך נגיב במצבי לחץ. למדתי להכיר את עצמי תוך כדי תנועה ולגלות שאני מסוגל להיות קר רוח ולתפקד בצורה מיטבית במצבי לחץ משמעותיים.

 

להתחיל לסייע לאנשים במצוקה הייתה הדרך הטבעית הבאה במסלול הקריירה. אבל אם עד לאותו רגע הכול היה תיאורטי, הפעילות במד"א הפכה את זה לממשי ביותר- מתי? כשהצלתי חיי אדם.

 

זה היה בוקר שבת די שגרתי. הגעתי למשמרת במד"א וחיכיתי לקריאה. זמן קצר אחרי כן, הגיעה קריאה דחופה, אני זוכר את ההתרגשות שהרגשתי - שיוצאים להציל חיים. אתה חושב את זה - אבל לא באמת מבין מה זה אומר עד לרגע שזה קורה.

 

הקריאה הייתה קריאת מצוקה: מדובר היה באדם חסר הכרה שלפני הקריאה שאנחנו קיבלנו הגיע אליו אמבולנס רגיל. אנחנו נמצאים במשמרות של אמבולנס חירום. האדם היה מחוסר הכרה לחלוטין ועל סף מוות. החבר'ה הקודמים ניסו לבצע בו החייאה ללא הצלחה. כשהגענו למקום אנשי הצוות כבר כמעט התייאשו ואז אני התחלתי לבצע בו החייאה, פעילות נמרצת וממוקדת. כעבור חמש דקות של פעילות זריזה הוא חזר לנשום.

 אני רוצה להציל עוד ועוד חיים כמה שאפשר"

ברגע שחזרה אליו נשימתו יכולתי גם אני לחזור ולנשום, אפילו שתוך כדי מעשה לא מרגישים כלום - ממוקדים במעשה. זה היה הרגע הכי משמעותי מבחינתי כי כל החיים חלמתי להציל ולרפא והנה ההזדמנות הזו הגיעה. הרגע הזה רק חיזק בי את התחושה שאני חייב להיות רופא, אני רוצה להציל עוד ועוד חיים כמה שאפשר.

 את ההתנדבות התחלתי כי רציתי ללמוד, לראות ולהתקרב את ההתנדבות התחלתי כי רציתי ללמוד, לראות ולהתקרב לרפואה. היום אני עושה

זאת בשביל אחרים, אני יודע שאני יכול להשפיע על חייהם של עשרות אנשים, אני יודע שאם אני מראה שהכול בסדר הם ירגישו שהכול בסדר, אני יודע שאם אתאמץ ולא ארים ידיים תמיד יש סיכוי שאציל חיים. מאז שאני זוכר את עצמי רציתי להיות רופא.

 היום אחרי כל כך הרבה מקרים שראיתי זכיתי להיות מעורב בהם יש בי התרגשות גדולה מעצם המחשבה שאעשה את זה גם בהמשך - לצד חשש עמוק מתוך הבנה שלא תמיד אפשר להציל את כולם. כיום אני לומד במגמת ביולוגיה עם יחידת חקר באסף הרופא בתחום מחלות הלב ולקראת סיום לימודי התיכון ומעבר לשלב הבא בחיי. ה

 

יום כשאני מקבל קריאה, אני יוצא אליה בהתרגשות גדולה כי אני מבין ויודע עד כמה טיפול נכון, ממוקד יכול להציל את חייו.

איגור הוא תלמיד כיתה יב בכפר הנוער עיינות הלומד במסלול פרחי רפואה בשיתוף עם בית החולים אסף הרופא.

 

היום אני עושה זאת בשביל אחרים, אני יודע שאני יכול להשפיע על חייהם של עשרות אנשים, אני יודע שאם אני מראה שהכול בסדר הם ירגישו שהכול בסדר, אני יודע שאם אתאמץ ולא ארים ידיים תמיד יש סיכוי שאציל חיים.

 

  • איגור הוא תלמיד כיתה י"ב בכפר הנוער עיינות, מתנדב במד"א ולומד במסלול פרחי רפואה בשיתוף עם בית החולים אסף הרופא.

 

  • "בגוף ראשון "- מדור המאפשר למתנדבים לספר בעצמם על פעילותם והמקום בו הם מתנדבים. חומרים ותמונות שלחו ל- shlomit-sh@y-i.co.il  וציינו - למדור "בגוף ראשון ". הפרסום בהתאם לשיקולי המערכת.

     

·         רוצים להתנדב? עמותת "רוח טובה " מחברת בין אנשים הרוצים להתנדב וארגונים הזקוקים לעזרת מתנדבים. העמותה מתאימה התנדבות לפי תחומי עניין, שעות נוחות ואיזור מגורים. או התקשרו ל-9093*.   באדיבות      ynet

 

 http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4527832,00.html

 

 

עבור לתוכן העמוד