ארגוני מתנדבים ייחודיים שכדאי להכיר
הגדל

שבעה ארגוני מתנדבים ייחודיים שכדאי להכיר

מחקרים רבים כבר חשפו: התנדבות משפרת את הבריאות הנפשית ואפילו מאריכה את תוחלת החיים. קבלו הצצה לארגוני מתנדבים אמריקאים ייחודיים ומקוריים, המוכיחים שלא משנה מה תחומי העניין או התחביבים האישיים שלך, תמיד יש דרך לתרום לחברה

 

דייטים - למצוא בני זוג באמצעות תרומה לחברה

מי: YourCauseorMine

מה: האתר החינמי הזה הוא נקודת מפגש המאפשרת לאנשים שתחומי העניין ההתנדבותיים שלהם דומים, להתחבר, להתנדב ואולי אף להתאהב. במקום הרוטינה הרגילה של דייט ראשון הכוללת משקה או שניים בבר השכונתי, האתר YourCauseorMine מפרסם אירועי התנדבות מקומיים – המספקים אלטרנטיבה מעולה לפגישה ראשונה.

 בסיעור מוחות לעשיית טוב ואולי גם למציאת דייט

 

 

אנשי מקצוע - להשתמש בכישורים המקצועיים

מי: Catchafire

מה: הארגון ממוקם בניו יורק ומשדך בין אנשי מקצוע לעמותות הזקוקות לכישורים ולמיומנויות שלהם.   הזדמנות ייחודית  זאת מספקת למתנדבים דרך לפתח את המומחיות שלהם ולהעשיר את טווח ההתנסויות שלהם ובמקביל לעשות מעשה טוב.

 

רוצים לתרום מכישוריכם המקצועיים לעמותות או ארגונים חברתיים? בואו להתנדב בתחום ההתמחות שלכם. השאירו פרטים ועמותת רוח טובה תטפל בשאר.

 

תגובה ראשונה - עושים סדר אחרי אסונות טבע

מי: All Hands Volunteers

מה: אחרי שמתרחשים אסונות טבע כמו הוריקנים, טייפונים או סופות טורנדו, הארגון מגייס עובדים לעבודת שטח בתיקון בתים, בפינוי הריסות ובמתן תמיכה נפשית לתושבים. ל- All Hands יש כיום פרויקטים בפיליפינים, בניו יורק ובקולורדו.

 

בעלי חיים - להעניק לכל היצורים

מי: Humane Society International

מה: ארגון זה מוקדש כל כולו לסיוע לכל בעלי החיים דרך קידום חוקים טובים יותר להגנה על בעלי חיים ומתן שירותי חילוץ והצלה. אוהבי בעלי חיים בכל העולם יכולים לפנות למקלט לבעלי חיים הקרוב לביתם ולהתנדב לטפל ביצורים החמודים הללו, או להקל על הנטל של הצוות באמצעות תמיכה אדמיניסטרטיבית.

 

 

חקלאות - עבודת אדמה למען כדור הארץ

מי: WWOOF -World Wide Opportunities on Organic Farms

מה: עמותה בעלת מודעות סביבתית המחברת בין מתנדבים לחוות אורגניות וחוות קטנות הזקוקות לעוד זוג ידיים עובדות. המתנדבים בדרך כלל עובדים 4-6 שעות ביום בתמורה לאוכל ומגורים, וכמו כן הם לומדים לחיות בסגנון חיים אקולוגי. ההזדמנויות כוללות: זריעה, דישון, חליבה, האכלה ואפילו ייצור יין וגבינות 

 

 

לומדים לחיות בסגנון חיים אקולוגי

 

התנדבות בחו"ל - להידבק בחיידק הטיולים

מי: Projects Abroad

מה: הארגון מחבר בין מתנדבים למגוון רחב של פרויקטים בכל העולם. הפרויקטים מתאימים לטווח רחב של גילאים, 16-75,

ומציעים תחומים שונים של התנדבות - החל באומנויות הבמה וארכיאולוגיה וכלה בהוראה ובבנייה.

 

בני 50 ומעלה - זה הזמן שלכם

מי: AARP Experience Corps

מה: הארגון מקדיש את עצמו להפצת חדוות הקריאה באמצעות עבודה בבתי ספר יסודיים במטרה לשפר את האוריינות של התלמידים באמצעות תכנית ייחודית אותה מעבירים מתנדבים בגילאי 50+. המתנדבים יכולים לבחור מתוך רשימה נרחבת של אפשרויות התנדבות במקומות רבים ברחבי ארה"ב ולהעביר תכנית שמטרתה שיפור יכולות הקריאה של התלמידים.

 

בקרו ב- goodnet.org לעוד המון סיפורים מעוררי השראה על מעורבות חברתית בכל העולם.

רוצים למצוא התנדבות שמתאימה לכם באופן אישי? הירשמו להתנדבות דרך רוח טובה ואנשי העמותה ימצאו עבורכם את הדרך המתאימה ביותר .

 

באדיבות ynet  

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4551024,00.html

עבור לתוכן העמוד