עמותת "גיבורים קטנים"
הגדל

ההתנדבות מאפשרת לנו להיות רגישים יותר"

חשיבותן של תרומות כספיות, המאפשרות לעמותות לקיים פעילויות שונות, ברורה לכל. מרקו כהן בחר, בנוסף לכסף, לתרום גם מזמנו וממרצו מתוך אמונה שחיבור ומפגש אמיתי בין אנשים יכול לחולל שינוי גדול - "אל תהססו לתת"

"מי שברך אבותינו אברהם יצחק ויעקב, הוא יברך את הקהל הקדוש הזה", כך החל אלמוג למלמל פעם אחר פעם את המילים הללו לקראת עלייתו לתורה בכותל בירושלים. לקח לו קצת זמן לקרוא את הכתוב ברצף ובבהירות, אבל לי לא היה אכפת, היתה לי את כל הסבלנות, ידעתי שבסוף הוא יצליח להגיד את כל הפרשה במלואה מבלי לטעות, היה בו את הברק הזה בעיניים של "אני רוצה להיות כמו כל הנערים ואני אצליח".

 

אלמוג הוא לא ילד רגיל, הוא ילד מיוחד בכל כך הרבה דברים. למען האמת, כל הילדים אצלנו מיוחדים. כל אחד מהילדים נושא מגבלה כלשהי. זאת הסיבה, אולי, שנולד אצלם הצורך העז לפצות על כך בהתמדה מרובה. אנחנו מרוויחים ילדי קסם, ילדים רגישים ומדהימים שמהפנטים אותך מהשנייה הראשונה במחיצתם.

 

כהן: "היתה לי את כל הסבלנות, ידעתי שבסוף הוא יצליח להגיד את כל הפרשה במלואה מבלי לטעות" (צילום: נועם ארון)

 

כולם בלי יוצא מן הכלל, שייכים לתנועת "גיבורים קטנים", הפועלת בקרב כ-2000 ילדי החינוך המיוחד, הסובלים ממוגבלות שכלית. מטרת התנועה לקרב בין עולמו של האדם "הרגיל" לעולמו של הילד המוגבל בשכלו, להעניק תחושת שיווין, מסגרת תומכת ולהכשיר אותם לחיים עצמאיים.

 

זוכים למצוות

הפעילות בכותל, במסגרתה ליווינו כ-400 ילדים בעלי מוגבלויות אשר הגיעו לגיל מצוות, סייענו להם בתהליך הלמידה ודקלום הפרשה וכמובן, בשלב העלייה לתורה, היתה זו אשר שבתה את ליבי וגרמה לי להבין שאני חייב לקחת חלק בעמותה הזו, אבל לא רק. מאז אותו פרויקט מצאתי את עצמי מתנדב מזה 5 שנים והחיידק רק הולך וגדל ולא נותן מרגוע.

 

הייחודיות של עמותת "גיבורים קטנים" נובעת מהאמונה בחיבור בלתי אמצעי בין הקהילות. זאת הסיבה שלב הפעילות שלנו הוא לא קבלת תרומות, אלא טיולי ג'יפים ופעילויות בהן יש קשר ישיר בין הקהילות.

 

בדרך כלל אנשי עסקים, "מנקים" את מצפונם על ידי תרומה כספית. אבל פה, לא מבקשים תרומה כספית, אלא תרומה של זמן, ליצירת מפגש אמיתי, זה התרומה האמיתית של העמותה.

 

"איפה הקוף שלך?"

"גיבורים קטנים" לא ביקשו ממני כסף, הם ביקשו את מרקו, האיש, שיסע עם ילד בן 14 לטיול ג'יפים. באחד מהטיולים הראשונים שלי עם הילדים, אני זוכר שנסענו בג'יפים מעל הדיונה הגדולה באשדוד כשלפתע אחד הילדים הביט בי במבט משועשע כששמע את שמי. "קוראים לך מרקו?" הוא שאל. "מרקו? כמו בטלוויזיה? אז איפה הקוף שלך?". אפשר היה לראות בשניות איך סומק כיסה את פניי. פשוט הוקסמתי מהתמימות של הילד, שיותר מהנוף המדהים או מהאדרנלין של הטיול, עניין אותו דבר אחד - איפה הקוף שלי?

 

לא רק כסף. גם זמן 

כאיש עסקים, שעובד שעות על גבי שעות, עם לוח זמנים צפוף ועמוס, שיום העבודה שלו מסתיים רק כשבחוץ הלבנה מאירה, לקחתי על עצמי משימה, למצוא את הזמן להעניק גם לאחרים. אם לא אתן לעצמי את האתנחתא הזו להתפנות לדברים אחרים ולא אמצא איזון מהעיסוק היומיומי שלי, אני אכבה!

 

אני מאמין שדווקא השילוב של תחומים שונים בחייך, מאפשרים לך לקבל זוויות ראיה אחרות על עצמך ועל היכולות שלך. המגע עם הילדים חיבר אותי מידית, הרגשתי שאני רוצה, מסוגל ויכול להכיל עוד אנשים בחיי והיום אני לא מוכן לוותר על זה.

 

כשאדם נותן מעצמו 100% לא כי הוא חייב, אלא כי הוא רוצה - הוא חווה תחושת סיפוק שאין כדוגמתה. ההתנדבות מאפשרת לנו להיות אנשים רגישים יותר, לסביבתנו הקרובה, המשפחתית והעסקית, ולשנות עקב כך דפוסי התנהגות - לכן, אל תהססו לתת.

 אם גם אתם רוצים להתנדב היכנסו 

·         רוצים גם אתם לעשות טוב? הצטרפו עכשיו ליום מעשים טובים והבטיחו את מקומכם ביום שכולו טוב.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4617092,00.html 

באדיבות ynet

 

עבור לתוכן העמוד